Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadybos medis - vadybos teorijų išraiška

Vadybos medis - vadybos teorijų išraiška

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Vadybos medis. Medžio šaknys. Klasikinė vadybos mokykla. Žmogiškųjų santykių mokykla. Medžio kamienas. Medžio šakos. Personalo vadyba. Finansų valdymas. Konfliktų vadyba. Pokyčių (inovacijų) vadyba. Medžio lapai. Išvados.

Ištrauka

Vadybos medis- tai vadybos mokslo sistema, išreikšta medžio pavidalu. Vadybos mokslo sistemos pagrindas čia yra vaizduojamas medžio šaknimis. Tas pagrindas buvo XIXa. pabaigoje- XXa. pradžioje kartu su pramonės revoliucija pradėjusios formuotis vadybos mokyklos, su kurių vystymusi prasidėjo vadybos mokslo raida. Vadybos teorijos padėjo pagrindus kai kurioms mokslo šakoms, dabar betarpiškai susijusiomis su vadybos mokslu (pavyzdžiui organizacijos elgsenos mokslui, administracinei ir civilinei teisei ir kt.).
Vadybos medis, išreiškiantis vadybos mokslo turinį, veiklos sritis, funkcijas ir tų funkcijų vykdymą sąlygojančias mokslo šakas.

Vadybos medžio, kaip ir vadybos mokslo, šaknys- vadybos teorijos . Vadyba vadovaujasi jų sukurtomis nuostatomis, teiginiais, apibrėžtomis sąvokomis.
Teorijos- tai žinių visuma, su kurių pagalba žmonių pasaulio suvokimo patirtis įgyja prasmės.Formaliai teorija – nuosekli teiginių visuma, pateikta taip, kad paaiškintų ryšius tarp dviejų ar daugiau tiriamų faktų.
Teorijų reikšmė ta, kad pirma, jos suteikia stabilumo mūsų padėties suvokimui. Teorija teikia kriterijus nustatyti, kas svarbu. Henry Fordui, kai jis teoriškai apibrėžė savo verslą, vienas iš svarbiausių veiksnių buvo gausi ir sukalbama darbo jėga. Kitaip tariant, į jo valdymo teoriją be kitų dalykų įėjo šis teiginys apie darbo jėgos pasiūlą.
Antra, teorijos įgalina mus veiksmingai bendrauti ir taip užmegzti su kitais žmonėmis vis sudėtingesnius santykius. Tik įsivaizduokite, kokia neviltis apimtų, jei bendraujant su kitais kaskart reikėtų apibrėžti tas pačias sąvokas. Kadangi Fordas ir jo fabriko vadovai visiškai suprato Fordo teoriją apie automobilių gamybą, kasdien susidurdami su iššūkiais, jie galėjo lengvai tarpusavyje bendrauti.
Trečia, teorijos įgalina, o iš tikro ragina mus nuolat mokytis suprasti pasaulį, kuriame gyvename. Pagal apibrėžimą teorijos turi ribas; bet kuri viena teorija gali aprėbti tik tam tikrą sferą. Jei šitą gerai suvokiame, sugebame savęs geriau paklausti, ar yra pasirinktinų būdų žiūrėti į pasaulį ir galvoti apie alternatyvių įsitikinimų taikymo pasekmes.
Pagrindinės vadybos teorijos, turėjusios didžiausią įtaką vadybos mokslo vystimuisi yra dvi:
Mokslinio valdymo ir žmogiškųjų santykių mokyklos. Tai dvi pagrindinės vadybos medžio šaknys. Medis turi ir smulkesnių šaknų- tai vėliau sukurtos teorijos, kurios atsirado prisitaikydamos prie besikeičiančių sąlygų, vystėsi kartu su visuomene, organizacijų plėtra.:
Empirinė (siuacinė)
Socialinių sistemų šios vėliau suformuotos teorijos- mažesniosios vadybos medžio
Naujoji (matematinė) šaknys ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis42.06 KB
Autoriusjurgyte
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos medis vadybos teoriju israiska [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą