Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka (3)

Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos aplinka. Organizacijos išorinė aplinka. Tiesioginio poveikio veiksniai. Vartotojai. Konkurentai. Darbo ištekliai. Tiekėjai. Įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos. Šalutiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Politiniai veiksniai. Ekologiniai veiksniai. Organizacijos vidinė aplinka. Tikslai. Užduotys. Struktūra. "Aukšta" ir "plokščia" organizacinė hierarchija. Organizacijų valdymo struktūrų schemos. Valdymo centralizacija ir decentralizacija. Organizacijų struktūrų tipai. Technologija. Žmonės. Organizacijos vadovas. Kultūra. Kultūros savybės. Kultūros funkcijos. Pagrindiniai kultūros elementai. Organizacijos kultūros aspektai. Organizacijos vidinės ir išorinės aplinkos analizė. Išorinės aplinkos analizė. Vidinės aplinkos analizė. Priedai (9).

Ištrauka

Gimęs žmogus iškart tampa organizacijos nariu. Šeima – tai pirmoji organizacija, kurioje jis pradeda veikti. Organizacija – tai žmonių pastangomis suburta ar susibūrusi bendrija, kurią sieja bendras tikslas arba bendra veiksmų programa. Organizaciją sudaro žmonės, turintys tarpusavio ryšius, socialinius vaidmenis ir statusą. Visas žmogaus gyvenimas yra tarsi ilga ir nenutrūkstama kelionė per organizacijas, tai gali būti ir darželis, mokykla, universitetas, darbovietė, sudaranti materialines gyvenimo sąlygas, toliau seka politinė partija, klubas ar draugija pagal interesus ir kitokios bendrijos, kurioms žmogus priklauso tėvų valia, arba sąmoningai apsisprendęs. Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Žmogaus elgesys nukreipiamas tam tikra linkme, kur nė nepažvelgtų turėdamas laisvą valią rinktis.
Žodis "organizacija" asocijuojasi ir yra panašus į žodį "organizmas". Tarptautinių žodžių žodyne, jis apibūdinamas kaip savitą sandarą turinti biologinė būtybė, atliekanti tam tikras funkcijas. Dar XIX a. antrojoje pusėje filosofai išdėstė organistinę visuomenės teoriją, kurioje žmonių visuomenę, jos sandarą analizavo kaip biologinio organizmo analogą, atskirus žmones, jų grupes prilygindami ląstelėms, organams.
Specifiniai bruožai, išskiriantys organizaciją iš kitų socialinių grupių: organizacija tai žmonių grupė, kurios veikla nukreipta pasiekti bendriems tikslams. Organizacijos vidinė struktūra yra labai formalizuota ir visi organizacijos nariai privalo laikytis taisyklių ir reglamentų, kurie reguliuoja žmonių elgesį priklausomai nuo atliekamų pareigų.
Vykstant įvairiems pasikeitimam visose srityse – visuomenės sandaroje, politikoje, ekonomikoje, technologijose, natūralioje (gamtinėje aplinkoje), pokyčiai vyksta ir pagrindinėje bazinėje socialinių ekonominių sistemų ląstelėje – organizacijoje. Ankstesniais laikais, kai pasikeitimai buvo gana lėti, jų įtaka organizacijų aplinkai nebuvo labai svarbi, tačiau šiandieninės tendencijos greitai kintančioje visuomenėje verčia vis daugiau dėmesio skirti organizacijos aplinkai. Sėkmingai veikti norinti organizacija, turi pažinti savo aplinką ir daryti jai įtaką.
Organizacijoje išskiriamos dvi aplinkos rūšys: vidinė aplinka ir išorinė. Vidinę aplinką sudaro organizacijos tikslai, uždaviniai, technologija, personalas, struktūra. Išorinė aplinka apibrėžiama kaip visi už organizacijos ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla. Ją sudaro tiesioginiai ( konkurentai, tiekėjai, darbo ištekliai, įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos) ir šalutiniai (ekonominiai, technologiniai, socialiniai, politiniai, ekologiniai veiksniai) veiksniai.
Organizacijos aplinka smarkiai įtakoja ir vadybos sprendimus, nuo jų priklauso ekonominė bei socialinė organizacijos gerovė. Organizacijos aplinkos, kaip visumos pažinimas ir jos vertinimas – ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų ir žinių iš organizacijos vadovų.

Darbo tikslas – apžvelgti, palyginti ir išanalizuoti organizacijos vidinę ir išorinę aplinką.

Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Apibūdinti vidinę organizacijos aplinką;
2. Apibūdinti išorinę organizacijos aplinką;
3. Pateikti organizacijos vidinės ir išorinės aplinkos analizę;

Tyrimo metodai:
Statistinių duomenų bei mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis86.89 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos vidine ir isorine aplinka (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą