Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka

Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Organizacija. Organizacijos sąvokos, elementai, tikslai. Organizacijos charakteristikos. Organizacijos vidinė aplinka. Organizacijos vidinės aplinkos sudedamieji veiksniai. Organizacijos vidinių veiksnių tarpusavio ryšys. Organizacijos išorinė aplinka. Organizacijos išorinės aplinkos apibūdinimas. Organizacijos išorinės aplinkos bruožai. Organizacijos išorinės aplinkos veiksniai. Organizacijos išorinės aplinkos rūšys. Tiesioginio poveikio išorinė aplinka. Netiesioginio poveikio išorinė aplinka. Netiesioginio poveikio aplinkos valdymas. Išvados.

Ištrauka

Joks žmogus, kad ir kokia iškili asmenybė jis bebūtų, negali gyventi ir veikti visiškai izoliuotai, savarankiškai. Netgi grupė, komanda negali gyvuoti nepriklausydama nuo kitų grupių, bendruomenės visuomenės. Grupės (komandos) jungiasi į organizacijas (susivienijimus). Žmonėms joje būtina organizuotis ir bendrai veikti. Vadinasi, organizacija – tai visuomenės ląstelė su fiksuotais tikslais, veikla, erdve ir žmonėmis (veikėjais). Ji egzistuoja tarsi tarp "dviejų ugnių": nuolat kyla prieštaravimų su makroaplinka – su ją pačią sudarančiais padaliniais bei individais. Apskritai gamtoje, o juo labiau visuomenėje, kiekvienas reiškinys ar darinys gali egzistuoti tiek, kiek jis yra naudingas (bent jau nekenkiantis), tikslingas, pozityvus. Žmonės vertina organizaciją kaip priemonę, padedančią jiems pasiekti savo tikslų, o organizacijoms reikalingi žmonės, kad jos galėtų realizuoti savo organizacinius tikslus (7, p. 97 – 98). Organizacijos tarpusavio interesai nusakomi teiginiu : "Organizacijoms reikalingi žmonės, o žmonėms reikalingos organizacijos". Organizacijos veiklai įtakos turi vidinės sąlygos. Organizacijos vidinę aplinką sudaro vidiniai kintamieji, garantuojantys sistemos funkcionavimą ir tikslų įgyvendinimą. Pagrindiniai operacijų sistemų vidinės aplinkos kintamieji, kurie turėtų buti nuolatinio organizacijos vadovų dėmesio centre yra šie: tikslai, užduotys, technologija, žmonės, organizacijos kultūra, struktūra. Nei viena organizacija negali funkcionuoti izoliuotai, nepriklausomai nuo išorinių orientyrų, kurie daugiausia priklauso nuo išorinės aplinkos. Tai sąlygos bei faktoriai kylantys aplinkoje neatsižvelgiant į organizacijos veiklą, jie vienaip ar kitaip daro didžiulę įtaką. Išorinė aplinka yra problemų šaltinis ir organizacijai, ir jos vadovams. Vadovai turi atskleisti išorės aplinkos veiksnius, kurie darys įtaką organizacijos veiklai, ir tinkamai reaguoti į juos. Išlikti ir sėkmingai gyvuoti gali tik tokia organizacija, kuri sugeba prie aplinkos prisitaikyti. Organizacijos išorės aplinka sudaro: vartotojai, konkurentai, vyriausybės, tiekėjai, finansų institucijos, žiniasklaida, specialiųjų interesų grupės ir profesinės sąjungos. Ją galima suskirstyti į dvi sritis: tiesioginio poveikio ir netiesioginio poveikio ( 13, p. 64).
Darbo objektas: Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka.
Darbo tikslas: Atskleisti kokią įtaką daro vidinė ir išorinė aplinkos organizacijai.
Darbo uždaviniai:
1. Supažindinti su organizacijos sąvoka.
2. Išsiaiškinti, kas sudaro vidinę aplinką ir kaip ji susijusi su organizacija.
3. Išsiaiškinti, kas sudaro išorinę organizacijos aplinką ir kokia jos įtaka organizacijai.
Darbo metodai: mokslinės literatūros apžvalga ir analizė.

organizacijas (tai gali būti įvairios paskirties įmonės, visuomenės organizacijos, fondai ir kt,). Bėgant laikui organizacijos sąvokos reikšmė nuolat keitėsi. Iš gausybės apibrėžimų galima paminėti keletą:
Organizacija – tai žmonių pastangomis suburta ar susibūrusi bendrija, kurią sieja bendras tikslas arba bendra veiksmų programa (16, p. 124).
Organizacija – kieno nors sandara, struktūra, sistema (7, p. 97 ).
Organizacija – žmonių kolektyvas, susidaręs ar sudarytas tam tikrai veiklai ar darbui, dažnai turintis atskirą turtą ir valdymo organus (7, p. 97 ).
Formuojant organizacijos sampratą dažniausiai nurodoma, kad (16, p. 125):
Ją sudaro nors du žmonės.
Ji turi bent vieną visiems jos nariams svarbų tikslą.
Organizacijos nariai sąmoningai drauge dirba bendram tikslui pasiekti.
Jos veikla reglamentuota teisės aktais.

Pagrindiniai organizacijos elementai pateikti 1.1 pav. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis52.11 KB
AutoriusRobke
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos vidine ir isorine aplinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą