Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Lietuvoje neišnaudojamų dirbamos žemės plotų problemos sprendimas

Lietuvoje neišnaudojamų dirbamos žemės plotų problemos sprendimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Vadybos savarankiškas darbas įvadas. Problemos įvardinimas ir pagrindimas. Sprendimo alternatyvos ir jų įgyvendinimas. Tinkamo sprendimo priėmimas ir argumentavimas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje yra gausu įvairiausių problemų. Vienos yra sprendžiamos ir išsprendžiamos kitos nuolat sprendžiamos, tačiau tokios jos ir lieka, tik spendžiamos. Visuomenėje netyla kalbos apie nuolat mažėjančius neatsinaujinančius gamtos išteklius, didžiulę žalą aplinkai. Tačiau nėra girdima jokių kalbų ar svarstymų, dėl žemės išteklių nepanaudojimą pagal jų paskitrį. Ar gi tai nėra problema, kai ištekliai nėra panaudojami, pagal savo paskirtį? Todėl yra svarbu išspręsti šią problema, vardan to, kad nepatirt gamtos žalos ir vardan to, kad pagerint Lietuvos ekonomikos rinką.
Šiame darbe mes narpliosime Lietuvoje apleistų dirbamų žemių problemą, analizuosime sprendimo būdus ir pasirinksime mūsų manymu geriausiai tinkantį.
Darbo tikslas – rasti racionaliausią sprendimą, išsprendžiant iškilusią problemą.
Darbo uždaviniai:
1. Supažindinti su mūsų pasirinkta problema.
2. Pateikti bei išanalizuoti problemos sprendimo būdus
3. Pasirinkti ir įvertini labiausiai tinkamą sprendimą.

Yra įvairiausių gamtos išteklių, tačiau kiekviena šalis gali pasigirti tik savo regionui būdingais žemės turtais. Kiekvienas žino, kad gamtos ištekliai yra natūralūs žmogaus aplinkos komponentai, kuriuos jis naudoja savo poreikių patenkinimui. Tačiau ne kiekvienas galėtų išvardinti šiuos komponentus: saulės energija, oras, vanduo, miškai, naudingosios iškasenos, dirvožemis. Kiekviena iš šių gamtos išteklių dalių yra nepaprastai svarbi. Vuomenė puikiai supažindinta su naudingų iškasenų svarba, jų teikiama nauda ir negrįžtama žala aplinkai, bet tai nėra plačiai pritaikoma Lietuvos mastu.
Vienas iš svarbiausių gamtos išteklių Lietuvai yra dirvožemis. Dirvožemis – viršutinis, purus Žemės plutos sluoksnis, susidaręs paviršutinėse uolienose (nuogulose), veikiamas vandens, oro, organizmų. Paprastai gebantis duoti augalų derlių, pagrindinė žemės ir miškų ūkio gamybos priemonė.(Michael Tracy "Žemės ūkio politika Europos sąjungoje"). Nuo seno Lietuva yra laikoma žemdirbių karštu, nes gali didžiuotis tam tinkamomis sąlygomis. Didelių sunkumų nesukelia kalvotos vietos, didelė sausra ar nederlingos žemės. Tad reikia tai tinkamai ir išnaudoti, kas yra skirta Lietuvai.
Kad ir kaip yra svarbus mūsų kraštui dirvožemis, yra daugybė plotų kurie nėra tinkamai išnaudojami. Ne kartą yra tekę važiuoti Lietuvos keliais ir matyti puikius lygius laukus, tačiau pilnus piktžolių, krūmų ir dar visokios augmenijos, kuri įrodo, kad šie plotai yra apleisti. Iš to ir kyla problema, kodėl gi niekas nesiima sankcijų , kad sustabdyti apleidžiamų žemių didėjimą ir net visai panaikinti nenaudojamų žemių buvimą. Reikia siekti maksimalios naudos, net tik sau, bet ir gamtai. Laikui bėgant nedirbamas dirvožemis praranda gerąsias savybes ir kuo toliau tuo sunkiau darosi atgaivinti jį naujam darbui. Todėl teko susipažinti su šia problema plačiau. Priežasčių, kodėl yra daugybę neaišnaudojamų laukų yra daug. Šių sklypų sąvininkai kadaise dirbę žemę laikui bėgant suprato, kad tai jiems visiškai nenaudinga ir todėl , jų manymu tinkamiausias sprendimas buvo palikti tiesiog nenaudojamomis. Dar dažnai pasitaikanti priežastis yra nesugebėjimas dirbti su dirvožemiu. Taip pat, viena iš priežasčių yra žmogiškas gobšumas, kai asmuo nori turėti kuo daugiau, nors ir visiškai nesuvokia, ką su savo turimom žemėm daryti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos namų darbas
KategorijaVadyba
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.07 KB
AutoriusKISS4U
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLina Kupstienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Lietuvoje neisnaudojamu dirbamos zemes plotu problemos sprendimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lina Kupstienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą