Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kontrolės sistema įmonėje (2)

Kontrolės sistema įmonėje (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Vadybos savarankiškas namų darbas. Įvadas. Kontrolės esmė ir turinys. Valdymo kontrolės apimties problema. Efektyvios kontrolės prielaidos ir kriterijai. Išvados.

Ištrauka

Kontrolė – tai kritiškai svarbi ir sudėtinga valdymo funkcija. Kontrolė yra neatsiejamas bet kurios organizacijos elementas: ji lydi planavimą ir organizavimą. Be kontrolės negalima nagrinėti nei vieno vadybos elemento. Vienas iš svarbiausių kontrolės ypatumų yra tas, kad ji turi būti visa apimanti. Kontrolė apima buvusią, esamą ir būsimą veiklą. Kontrolę reikia pradėti tuoj pat, kai suformuoti tikslai ir paskirstyti uždaviniai ar įkurta organizacija. Pradiniai duomenys kontrolei vykdyti yra organizacijos: operatyviniai planai; organizacinių sprendimų dokumentai; operatyvinės apskaitos duomenys. Kontrolė turi visapusiškai remti, palaikyti ir skatinti viską kas organizacijoje yra gera. Taip kontrolės procesas leidžia vadovui stebėti darbuotojų pažangą nepažeidžiant jų kūrybiškumo ar darbe reiškiamos iniciatyvos. Kontrolė - tai organizacijos tikslų siekimo proceso užtikrinimas. Kontrolė reikalinga tam, kad viskas būtų daroma pagal planus, instrukcijas ir įsakymus. Kontrolė duoda garantiją, kad įmonė pasieks savo tikslus. Organizacijos vadovybei pavyksta pasiekti numatytus tikslus tik kontroliuojant. Taigi kontrolė – būtina ir natūrali kiekvienos visuomenės funkcionavimo sąlyga, nes ji padeda efektyviai siekti rezultatų.
Pagrindinis kontrolės tikslas yra pasiekti, kad organizacija ritmingai dirbtų pagal numatytą planą. Kuo anksčiau nukrypimai bus pastebėti, tuo lengviau organizacijos veiklą pakoreguoti taip, kad ji galėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Nukrypimai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: planavimo trūkumų, organizavimo problemų, motyvavimo klaidų ir pan. Neturi prasmės kontrolė, kuri nepadeda šalinti minėtų trūkumų ir leidžia jiems peraugti į dideles problemas. Kad to neatsitiktų, ieškoma nukrypimų priežasčių.
Darbo tikslas: išanalizuoti kontrolės sistemą įmonėje.
Darbo uždaviniai:
1. išanalizuoti kontrolės esmę ir turinį;
2. valdymo kontrolės apimties problemas;
3. efektyvios kontrolės prielaidas ir kriterijus.
Darbo metodai: mokslinės, teorinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos namų darbas
KategorijaVadyba
TipasNamų darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.47 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasN. Kašėtienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kontroles sistema imoneje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • N. Kašėtienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą