Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Išorinė ir vidinė organizacijos aplinka

Išorinė ir vidinė organizacijos aplinka

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra aptarti organizacijos sampratą, jos vidinę ir išorinę aplinkas. Organizacijos samprata. Išorinė organizacijos aplinka. Tiesioginio poveikio aplinkos sritis. Išoriniai įtaką darantys asmenys. Vidiniai įtaką darantys asmenys. Netiesioginio poveikio sritis. Vidinė organizacijos aplinka. Organizacijos struktūra. Organizacijos tikslai. Tikslų nustatymas. Organizavimo tikslai ir objektas. Organizacijos misija ir jos formuluotė. Organizacijos misija ir kultūra. Technikos poveikis organizacijos vidinei aplinkai. Svarbiausias organizacijos vidinės aplinkos elementas – žmogus. Išvados.

Ištrauka

Žmonės jau gilioje senovėje suprato, kad susitelkę gali atlikti tokius darbus, kokių vienas žmogus nepajėgtų padaryti. Jie suprato, kad jų pastangos turi būti suderintos, kad kiekvienas turi žinoti, ką jis turi dirbti. Ir geriausia tai padaryti, kai yra žmogus, kuris nurodo, kaip tai padaryti. Tai ir buvo priežastis organizacijoms atsirasti. Organizacija yra vadovų pasaulio pagrindas ir vadybos gyvavimo priežastis.
Visos organizacijos akivaizdžiai prisideda prie dabartinio žmonių gyvenimo lygio palaikymo ir gerinimo. Jos mus aprūpina maistu ir būstu, rengia, teikia įvairias paslaugas (švietimo, medicinos, ryšių ir t.t.), linksmina ir suteikia darbo. Kartu organizacijos daro teigiamą arba neigiamą poveikį gamtai, ligų profilaktikai bei gydymui, taikai Žemėje. Pagaliau organizacijos padeda žmonėms neprarasti ryšio su istorine praeitimi, o savo veikla praturtina būsimą istoriją.
Organizacijos tikslas – tenkinti vartotojų poreikius ir gauti naudą. Ar organizacija pasieks savo tikslus, ar jos veiksmai bus efektyvūs, daug priklauso nuo to, kaip ji orientuojasi išorinėje aplinkoje.
Vadovybė, žinodama organizacijos galimybes, gali nustatyti teisingą veiklos kryptį ir atsisakyti tos veiklos, kurią vykdyti organizacija yra per silpna.
Iniciatyvūs vadovai, vadovaudamiesi išorinės aplinkos analizės duomenimis, numato organizacijos veiklos perspektyvas ir priima būtinus sprendimus. Jie žiūri į ateitį, vertina ir planuoja pokyčius, nuolat ieško organizacijai aplinkos teikiamų palankių progų, įžvelgia grėsmes savo organizacijai ir imasi veiksmų, kad nekiltų krizė. Tokių vadovų valdomos organizacijos veikia sėkmingai ir efektyviai.
Organizacijos veiklos rezultatus lemia tikslai, racionalios ir įvykdomos užduotys, veiksmingas personalas, optimali organizacijos struktūra bei produkcijos gamybai taikoma technologija. Visi šie veiksniai apibūdina organizacijos vidinę aplinką, kuri yra tiek pat svarbi kiek ir išorinė aplinka.
Taigi šio kursinio darbo tikslas yra aptarti organizacijos sampratą, jos vidinę ir išorinę aplinkas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-21
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis67.66 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBagdonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isorine ir vidine organizacijos aplinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-09-03 IP: 78.61.220.78
    asasas sako

    manau, kad uz mokama darba turetu buti viskas, tekstuose turetu buti cijuojami autoriai, nurodyti puslapiai ir pan.... darbas turetu buti kaip priklauso.....

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bagdonienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą