Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonės išorinės aplinkos modeliai ir jų tarpusavio sąveika

Įmonės išorinės aplinkos modeliai ir jų tarpusavio sąveika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Šio kursinio darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti įmonės išorinės aplinkos modelius ir jų tarpusavio sąveiką. Organizacijos išorinė aplinka. Išorinės aplinkos veiksniai. Tiesioginio poveikio aplinka. Vartotojai. Konkurentai. Tiekėjai. Darbo ištekliai. Įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos. Šalutiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Politiniai veiksniai. Gamtinės (aplinkosaugos) aplinkos veiksniai. Santykiai su vietos savivalda. Tarptautiniai santykiai. Išorinės aplinkos charakteristika. Išorinės aplinkos neapibrėžtumas ir įmonės reakcija į jį. Įmonės išorinės aplinkos analizė. PEST analizė. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Išorinė aplinka apibrėžiama kaip visi už įmonės ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla. Ją sudaro tiesioginiai ( konkurentai, tiekėjai, darbo ištekliai, įstatymai ir kitos valstybės reguliavimo normos) ir šalutiniai (ekonominiai, technologiniai, socialiniai, politiniai, ekologiniai) veiksniai.
Kiekviena įmonė taip pat egzistuoja fizinėje, technologinėje, kultūrinėje ir socialinėje aplinkoje. Tai keli iš išorinės organizacijos veiksnių. Įmonė turi prie šios aplinkos prisitaikyti (adaptuotis) ir joje egzistuoti. Nėra uždarų įmonių. Visos jos, norėdamos gyvuoti privalo palaikyti ryšius su išoriniu pasauliu.
Įmonės aplinka smarkiai įtakoja ir vadybos sprendimus, nuo jų priklauso ekonominė bei socialinė organizacijos gerovė.
Šio kursinio darbo tikslas yra apžvelgti ir išanalizuoti įmonės išorinės aplinkos modelius ir jų tarpusavio sąveiką.
Darbo uždaviniai: 1) apibūdinti įmonės išorinę aplinką; 2) išanalizuoti išorinės aplinkos tiesioginio ir šalutinio poveikio veiksnius; 3) išsiaiškinti išorinės aplinkos įvertinimo bruožus; 4) pateikti įmonės išorinės aplinkos modelį.
Darbo objektas – įmonės išorinės aplinkos modeliai ir jų tarpusavio sąveika.
Darbo metodas: mokslinė literatūra ir interneto šaltiniai.

Organizacijos aplinka – tai visi išoriniai veiksniai, potencialiai ar faktiškai darantys įtaką tiriamai populiacijai (Hawley, 1968).

Įmonė – tai sąveikaujanti hierarchizuota žmonių grupė, turinti tam tikrų išteklių ir susibūrusi siekti bendrų tikslų, t.y., tenkinti vartotojų poreikius ir gauti naudą.
Vienas pagrindinių sistemos teorijos teiginių yra tas, kad įmonės nėra nei visiškai nepriklausomos, nei visiškai uždaros. Greičiau priešingai, jos keičiasi ištekliais su išorine aplinka ir yra nuo jos priklausomos. Išorinė aplinka apibrėžiama kaip visi už organizacijos ribų esantys elementai, nuo kurių priklauso jos veikla. Kai kurie iš šių elementų sieja organizacijas su pasauliu. Taigi įmonė iš išorinės aplinkos ima išteklius (įėjimus: žaliavas, pinigus, darbo jėgą, energiją), perdirba juos į gaminius ar paslaugas ir siunčia atgal į išorinę aplinką kaip rezultatus (išėjimus).
Įmonės išorinė aplinka dažnai būna problemų šaltinis, kuriuos reikia vadovams spręsti. Vadovai turi tinkamai reaguoti į įšorinius aplinkos veiksnius ir laiku spręsti iškilusias problemas, adaptuotis, prisitaikyti prie aplinkos. Svarbiausias ir pagrindinis organizacijos vadovybės uždavinys ir problema – tai kuo tiksliau ir teisingiau apibrėžti organizacijos išorinę aplinką.
Galimi du organizacijos aplinkos pažinimo būdai:
 Atskleidžiant jos būdinguosius bruožus,
 Išanalizuojant ją sudarančius elementus. [1, psl. 432] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis79.73 KB
AutoriusPavel
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasČ. Purlys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones isorines aplinkos modeliai ir ju tarpusavio saveika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Č. Purlys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą