Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kultūros vadybininko ir menų kūrėjo sąveika

Kultūros vadybininko ir menų kūrėjo sąveika

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Svarbiausių terminų žodynas. Kultūrinės veiklos vadybininko ir menų kūrėjo sąveika teoriniu aspektu. Kultūros vadybininko vaidmuo kultūrinėje organizacijoje. Kultūros vadybos ir vadybininko tikslai. Kultūros vadybininko uždaviniai, sugebėjimai ir žinios kultūrinėje įstaigoje. Menininko kūrybos ypatumai rinkos sąlygomis. Menininko statusas Lietuvoje. Menas rinkoje. Kultūros vadybininko ir menų kūrėjo sąveikos empirinis tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Koks turi būti vadybininkas, puikiai tinkantis savo funkcijoms atlikti? Galime patys nusipiešti idealų portretą. O galime ir pasinaudoti gatavu - sukurtu mokslininkų bei specialistų ir praktiškai išbandytu. Idealių vadybininkų portretai vadinami kompetencijos modeliais. : nuo privalomų anglų kalbos žinių, reprezentatyvios išvaizdos ir komunikabilumo iki sisteminio mąstymo, analizės įgūdžių, patirties vadovaujant projektams, orientacijos į klientą ir t. t. Pamažu Lietuvoje imama suprasti, ką ir kaip turi daryti vadybininkai. Vis daugiau ir plačiau šnekama apie žinių atnaujinimą ir plėtimą visose sferose, organizuojami kursai ir konferencijos, kurios papildo teorines žinias, kurias vėliau bandoma pritaikyti. O menų kūrėjam vis labaiu tenka spraustis į ekonominius, vadybinius rėmus kurie vis giliau skverbiasi į meno sferą(pasaulį..). Kiekvienas kultūros vadybininkas su savo menų kūrėjais turi atitinkamą jų darbui reikalningą modelį, ir veiklos ypatumus pagal kuriuo sieka bendrų rezultatų. Šiame darbe ir išsiaiškinsime kokie vadybiniai ypatumai būdingi(klesti, yra,egzistuoja) tarp kultūros vadybininko ir menų kūrėjo.
Problema: Vienos kultūrinės organizacijos klesti nevienerius metus, turi publikos pripažinimą ir autoritetą, jose dirba aktyvūs ir kopetetingi kultūros vadybininkai ir kokybiški menų kūrėjai. O kitos kultūrinės organizacijos vysto tai kažkokią kultūrinę sklaidą iš pažiūros taip pat su aktyviais vadybininkais ir patikimais meno kūrėjais, tačiau apie tai garsiai nekalbama ir nesulaukiama didelio dėmsio. Tad pravartu išsiaiškinti, kodėl vyrauja tokie dėsniai, ir kokie tikslingi vadybiniai ypatumai atneša kultūrinei oragnaizacijai sėkmę ir pripažinimą. Tokie pamastymai, dažnas šiandienos klausimas, kurio pasekoje kyla konfliktas ne tik organizacijos viduje, bet ir iškialiamas į viešumą. Nėra daug rašytinių šaltinių analizuojančių šią temą, todėl ją pasirinkau, kad kuo plačiau sužinočiau ir išsiaiškinčiau jų tarpusavio sąveikos ypatumus.
Darbo tikslas: Ištirti kultūros vadybininko ir menų kūrėjo sąveika
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti kultūros vadybininko veiklos ypatumus kultūrinėje organizacijoje;
2. Išsiaiškinti menų kūrėjo kūrybos aspektus vadybiniu pagrindu;
3. Ištirti kultūros vadybininko ir menų kūrėjo sąveikos vadybinius ypatumus.
Tyrimo objektas: X organizacijoje dirbančių kultūros vadybininkų ir meno kūrėjų sąveika

Sąvoka "Kultūra" ir "vadyba" – vienos iš mėgstamiausių ir madingiausių mūsų laikų sąvokos. Kad ir kokios patrauklios šios sąvokos dėl jų kyla daugybė nesusipratimų, dar daugiau nesusipratimų atsiranda jas sujungus į darinį - "kultūros vadyba". Pasak Franzo Willnauerio, kultūros vadyba, kaip vadyba meno ir kultūros srityje yra "planinga, vieša, ekonomiškai orientuota veikla, susijusi su meniniu turiniu arba kultūriniais tikslais, siekianti formuoti dabartį ir ateitį, pateikianti savo rezultatus visuomenei" (plg. Dieterio Stolte's straipsnį. RAUHE, Herman; DEMMER, Christine. Kultūros vadyba: profesianalaus meno teorija ir praktika. Vilnius: Tyto alba, 2004.13 p ).
Suvienijus šiuos du asmenis, gaunamas puikus, darbingas ir rezultatyvus duetas. Kaip ir kiekvienose sąjungų terpėse kyla konfliktų dėl nuomonės nesutikimo ir vertybių vertinimo skalėse. Siekiant atskleisti požiūrį į šių asmenų naudą, pareigas, uždavinius bei tarpusavio sąveiką, nuomones ir vertinimą vienas kito darbą organizacijoje.

Tyrimo metodai:
o dokumentų analizė;
o apklausa žodžiu

Imtis: Kultūros vadybinkai ir meno kūrėjai iš X organizacijos.

Savo darbe apžvelgsiu kultūros vadybos ir vadybininko tikslus, uždavinius, pagrindines savybes, sugebėjimus, pagrindinias žinias bei vadovavimo meną per vadybines, menines taisykles. Panagrinėsime menininkų gyvenimą Lietuvos rinkos sąlygomis, meninkų statusą, meninės idėjos puoselėjimą.Viskam apibendrinti bus padarytas kokybinis tyrimas X organizacijoje, iš kurio rezultatų galėsime tiksliau apibrėžti kultūros vadybininko ir meno kūrėjo ribas bei sąveiką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.32 KB
Autoriusvelniene
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Laužikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kulturos vadybininko ir menu kurejo saveika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • N. Laužikienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą