Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo idėja: virtualios dietologų konsultacijos

Verslo idėja: virtualios dietologų konsultacijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Virtualių konsultacijų teoriniai aspektai. Antrepreneriškų idėjų generavimas. Vienos idėjos pasirinkimas. Virtualių dietologų konsultacijų kaip verslo idėjos pagrindimas. Verslo idėja – virtuali dietologų konsultacija video telefonais. Verslo įsteigimas. Organizacinė struktūra. Vadybos komanda ir personalo vadyba. Marketingas. Tikslinės rinkos dydis ir augimo potencialas. Rinkodaros planas. Kainodaros strategija. Techninis aprūpinimas. Finansiniai ištekliai. Idėjos realizavimo rizika. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Gydytojų teigimu, žmogaus sveikata labai priklauso nuo jo mitybos, ir kad daugumos ligų galima išvengti ją pakoregavus ar visiškai pakeitus. Dietologai sako, jog jei žmogaus mityba atitiks organizmo fiziologinius poreikius, remsis sveikos mitybos principais ir pagrindinėmis taisyklėmis bei sveikos mitybos piramidės rekomendacijomis, jei bus prisilaikoma mitybos režimo – ji bus nukreipta ne tik sveikatos išsaugojimui, bet jos įtvirtinimui bei stiprinimui, tad įvairių ligų tikrai pavyks išvengti. Bet svarbus dalykas yra tas, kad sveikai maitintis iš tikrųjų yra ne taip paprasta, todėl vertėtų pasikonsultuoti prieš tai su specialistais. Kadangi gyvenimo tempas vis greitėja, ne visi žmonės turi laiko eiti pas dietologus, todėl kaip alternatyvą galima būtų pasiūlyti virtualias dietologų konsultacijas videotelefonais.

Darbo tikslas – aptarti virtualias dietologų konsultacijas, kaip visiškai naują verslo idėją.

Darbo uždaviniai:
1. Sugeneruoti antrepreneriškas idėjas, iš jų išsirenkant vieną.
2. Apžvelgti virtualių konsultacijų paslaugų teikimo patirtį užsienio šalyse.
3. Supažindinti su Lietuvoje veikiančiu KMU Telemedicinos centru.
4. Aptarti dietologų konsultacijų videotelefonais idėjos realizavimo aspektais.

Darbą sudaro dvi dalys.
Teorinėje dalyje sugeneruojamos antrepreneriškos idėjos, išsirenkama iš jų geriausia, apžvelgiama virtualių konsultacijų paslaugų teikimo patirtis užsienio šalyse, supažindinama su Lietuvoje veikiančiu KMU Telemedicinos centru.

Analitinėje dalyje aptariami dietologų konsultacijų videotelefonais idėjos realizavimo aspektai.

Darbo metodas – internetinių šaltinių analizė.

1. Virtualių konsultacijų teoriniai aspektai
Antrepreneriškų idėjų generavimas
Remiantis internetiniais šaltiniais, buvo ieškoma užsienyje sukauptos patirties. Buvo sugeneruotos šešios antrepreneriškos idėjos. Svarbus aspektas buvo tas, kad jos turėjo būti naujos, Lietuvoje dar neįgyvendintos, bet turinčios potencialių galimybių plėtotei.
1. Kas antrą savaitgalį prie gyventojų durų tiekti krepšį su sezono daržovėmis bei vaisiais.
Nuosavų namų ir butų gyventojai galėtų užsisakyti tokią paslaugą. Būtų susitariama, kokią valandą ateitų užsakymus priimančios firmos darbuotojas, kuris paskambintų į duris ir paliktų krepšį su užsakytomis daržovėmis bei vaisiais. Svarbu pažymėti, kad ta firma prekiautų Lietuvoje užaugintomis daržovėmis bei vaisiais. Ši paslauga būtų naudinga tiems, kurie patys neturi nei daržo, nei sodo bei neturi laiko vaikščioti į parduotuves. Pagrindiniai klientų reikalavimai – vaisiai ir daržovės turi būti švieži bei tiksliai laiku pristatomi į namus. Šios idėjos trūkumas – šie reikalavimai gali būti nepatenkinti.
Ši idėja Lietuvoje yra nauja, tačiau kai kuriose užsienio šalyse (pvz., Danijoje) ši paslauga yra populiari. Antrepreneriškumas pasireiškia tuo, kad tai yra nauja ir nėra taikoma Lietuvoje.
2. Virtuali dietologų konsultacija video telefonais.
Kiekvienas žmogus, nusprendęs pakeisti savo gyvenimo būdą bei pradėti gyventi sveikai, galėtų neišeidamas iš namų gauti dietologų konsultacijas realiu laiku. Paskambinus tam tikru numeriu, galėtų gauti išsamią informaciją apie sveiką mitybą, pasikonsultuoti dėl vieno ar kito maisto produkto, kurį ketinama valgyti. Video telefonai geriausiai parodytų realią situaciją, ir tuo pačiu padėtų dietologui išsiaiškinti žmogaus mitybos įpročius bei parengti planą, kaip žmogus turėtų toliau maitintis. Dietologas ir klientas matytų vienas kitą telefono ekrane, nebeegzistuotų atstumo ar laiko klausimas. Pakaktų susiderinti su dietologu iš anksto, kelintą valandą kasdien jis galėtų konsultuoti. Paprastai toks dietologas turėtų nedaug klientų, bet teiktų išsamią informaciją. Tikriausiai jų paslaugos kainuotų žymiai brangiau negu tradicinės konsultacijos paslaugos, nes tai būtų labiau individualizuota paslauga, dietologas kiekvienam klientui skirtų daugiau laiko, kadangi jam reiktų konsultuoti kiekvieną dieną tam tikru laiku.
Pagrindinis šios idėjos privalumas – žmonės galėtų naudotis užsienio dietologų konsultacijomis.
Užsienyje virtualios konsultacijos yra gana populiarus reiškinys. Vis dėlto šioje srityje paslauga dar nėra taikoma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis75.52 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasS. Šajeva
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ideja virtualios dietologu konsultacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Šajeva
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą