Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Darbuotojų kontrolė

Darbuotojų kontrolė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Kontrolės samprata. Principų esmė. Nuomonės skiriasi. Kontrolės rūšys. Efektyvios kontrolės bruožai. UAB "Milis" ir UAB "Kompera" kontrolės proceso lyginamoji analizė. Išvados.

Ištrauka

Vadybos mokslas atsirado tik dvidešimtojo amžiaus pradžioje, jos moksliniai pagrindai dar nėra labai paplitę visuomenėje.
Šis mokslas gana plačiai ir giliai išnagrinėjo daugelį organizacijų valdymo aspektų, o praktika sukaupė didžiulį šios veiklos patyrimą, tačiau ir šioje srityje atsiranda daug skirtingų, bet teisingų nuomonių. Vienoje iš vadybos sričių – darbo valdymo ciklo elementai tarp kurių ir yra kontrolė, taip pat galima rasti keletą skirtingų autorių nuomonių.
Taigi, mano keliamas tikslas šiame darbe yra lyginant kelių autorių skirtingas nuomones pateikti svarbiausias žinias apie kontrolę organizacijose, bei supažindinti su svarbiausiais jos aspektais.
Darbo keliami uždaviniai:
1. išsiaiškinti kaip x įmonėje yra kontroliuojami darbuotojai.
2. išsiaiškinti kaip kontroliuojami darbuotojai y įmonėje.
3. palyginti kaip darbuotojai yra kontroliuojami x ir y įmonėse.

"Žodis "kontrolė", kaip ir "valdžia", paprastai kelia neigiamas emocijas. Daugeliui žmonių tai reiškia apribojimą, prievartą, savarankiškumo stoką ir panašiai. Tačiau kontrolė- tai organizacijos tikslų siekimo proceso užtikrinimas".
Apie vieno vienintelio apibrėžimo nebuvimą parodo ir tai kaip skiriasi šių autorių nuomonės. A. Seilius teigia, kad "kontrolė- tai procesas, kuriuo vadovybė nustato, ar teisingi jos sprendimai, ar nereikia jų koreguoti". Kiek kitokią nuomonę išdėsto A. Neverauskienė. Ji teigia, kad: "Kontrolė yra stipriausias valdymo elementas – tuo siekiama: fiksuoti nukrypimus bei suteikti pagalbą darbuotojui". Dar kitokį apibrėžimą pateikia F. Saulius Butkus. Jo nuomone, kontrolė- darbų eigos arba jų rezultatų lyginimas su numatytaisiais.
Tačiau iš visų šių pateiktų nuomonių galima tikrai teigti, kad kontrolė yra labai svarbi valdymo funkcija. Todėl šią funkciją vadovybė pradeda vykdyti, kai tik suformuluoja organizacijos tikslus ir uždavinius. Be kontrolės organizacijoje įsivyrautų chaosas.

Pasak teisininkų, darbuotojų pokalbius telefonu, e. paštu siunčiamus ir gaunamus laiškus, lankomus interneto tinklalapius tikrina nemažai darbdavių. Specialistai pažymi, kad Lietuvoje nėra tokią kontrolę reglamentuojančių įstatymų. Taigi patariama laikytis keleto principų, kuriuos turėtų įtvirtinti šiuo metu rengiama Europos Sąjungos direktyva. Įmonių turtas yra ne tik sukurti produktai ir paslaugos, tačiau ir darbuotojų sukauptos žinios. Intelektinės nuosavybės, o ir pačių darbuotojų perviliojimas taip paplito, kad bendrovės yra priverstos griebtis apsisaugojimo priemonių. Tam, kad itin vertinga informacija "nenutekėtų" į konkurentų rankas, pasitelkiama elektroninė stebėsena arba darbuotojų siunčiamo ir gaunamo e. pašto, lankomų interneto tinklalapių, pokalbių telefonu kontrolė. "Informacinės technologijos tobulėja, darbuotojai vis aktyviau naudojasi šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis. Tad ir kyla klausimas, kiek darbdavys gali kontroliuoti savo pavaldinių e. paštą, pokalbius telefonu, lankomus interneto tinklalapius", - komentuoja Jurgita Judickienė, Stasio Šedbaro advokatų kontoros advokatė. Nors kai kurie darbdaviai įsitikinę, kad tokia kontrolė tik sukurtų nereikalingą įtampą kolektyve, pasak p. Judickienės, praktika rodo, jog Lietuvoje yra nemažai įmonių, kurių vadovai tikrina darbuotojų e. paštą, klausosi pokalbių telefonu ir jokios bėdos taip elgdamiesi neįžvelgia. Tačiau neįžvelgia tik iki pirmo teisminio ginčo. Mat jei darbuotojas neinformuotas apie tai, kad darbdavys tikrina jo korespondenciją ir klausosi pokalbių telefonu, konfidencialią bendrovės informaciją gali pardavinėti į kairę ir į dešinę: darbdavys neturi teisės tikrinimo metu gautos informacijos naudoti kaip įrodymų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis134.31 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju kontrole [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą