Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Racionalus sprendimų priėmimas (2)

Racionalus sprendimų priėmimas (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sprendimo priėmimas. Svarbiausi sprendimo priėmimo periodai. Racionalius sprendimų priėmimas. Racionalus sprendimų priėmimo procesas. Herbertas Simonas: racionalaus administravimo modelis. E. Lindblomas "išsikapanojimo menas". Inkrementinio metodo aspektai. Išvados.

Ištrauka

Kasdien kiekvienam iš mūsų tenka primti ne vieną sprendimą. Vienu atveju jie gali būti susiję su asmeniniu gyvenimu, kitu atveju- su darbu įmonėje.(pvz: ką šiandien apsirengti; kokį sprendimą priimti pasirašant sutartį ir kt.). Sprendimo priėmimas yra labai svarbi vadovavimo funkcija. Nuo racionalaus sprendimų priėmimo teisingumo, priklauso darbų rezultatas, vadovų autoritetas ir pasitikėjimas.
Kaip ir bendravimas, racionalus sprendimų priėmimas vyksta kiekvienoje vadovavimo situacijoje. Jie priimami ir planuojant, ir organizuojant, ir valdant, ir kontroliuojant, ir, žinoma, bendraujant. Sprendimo priėmimas priklauso ne tik nuo to, kas tą sprendimą priima, bet ir nuo to, ką sprendžiame, kur sprendžiame, kada sprendžiame ir kaip. Tai parodo, kiek mums tas sprendimas svarbus, koks klimatas vyrauja organizacijoje. Sprendimo priėmimas yra labai svarbus ir atsakingas firmos veiklos momentas.
Sprendimo priėmimas- veiksmų krypties konkrečiai problemai spręsti nustatymas ir geriausios alternatyvos pasirinkimas.
Sprendimą priima sprendėjas - asmuo, turintis atsakomybės jausmą, nebijantis rizikuoti ir suklysti.
Racionalumas- tai nuoseklus, vertybes maksimalizuojantis rinkimasis žinomose ribose (Denhardt, R.B., 2001, p.120).
Darbo tikslas ir uždaviniai: išanalizuoti racionalųjį sprendimų priėmima.Taipogi atkreipti dėmesį į tai, kaip teoriškai turėtų būti priimami sprendimai ir į tai, kaip jie iš tiesų yra priimami organizacijose.
Siekiant iškelto tikslo bus sprendžiami šie uždaviniai:
• išanalizuoti sprendimų priėmimą;
• išanalizuoti veiksnių įtaką racionaliam sprendimų priėmimui;
• išanalizuoti prielaidas, lemiančius racionalų sprendimą;
• išanalizuoti racionalaus sprendimo priėmimo procesą.

Analizuojant sprendimų priėmimo procesą reikia prisiminti, kad jis yra susijęs su valdymo procesu. Kaip jau priimta, kad planavimo, organizavimo, motyvacijos ir kontrolės funkcijos reikalauja, kad vadovas priimtų sprendimus. Kiekvienas vadovas supranta ir priima kaip neišvengiamą faktą tai, kad jo sprendimas gali daug ką nulemti. Vadovas priima tokį sprendimą, kuris šiuo momentu, atsižvelgus į visas aplinkybes, atrodo tinkamiausias (Chlivickas, E., Pabedinskienė, A., Paliulis, N. ,2004, p. 127).
Dauguma sprendimų priimami nesilaikant racionalaus modelio. Taip yra todėl, kad žmonės paprastai pasitenkina suradę priimtiną ar racionalų problemos sprendimą, o ne optimalų. Galima teigti jog jie riboja savo kūrybingumą ir todėl dažniausiai apsiriboja keliais alternatyvų bei sprendimo būdais.
Susidūrę su didesne problema daugelis žmonių yra linkę ją sumažinti iki tokio lygio, kad būtų galima kuo lengviau ją suprasti. Dėl ribotų gebėjimų apdoroti informaciją, žmonės dažnai negali surasti optimaliausio sprendimo būdo. Todėl pasirenka priimtinausią ir pakankamą sprendimo būdą.

Tyrimo objektas: racionalus sprendimų spriėmimas.
Tyrimo problema: dažniausiai sprendimai yra priėmami skubotai per daug nesvarstant paveikus emocijoms ir neįsigilinus į situaciją. Tai dažniausiai sutrugdo mąstyti racionaliai ir priimti teisingiausia sprendimą.
Darbo metodika: mokslinės, mokomosios literatūros analizavimas, sisteminimas. Pavyzdžių paieška interneto duomenų bazėse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.98 KB
AutoriusLora
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Racionalus sprendimu priemimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą