Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>A. Fajolis. Administravimas

A. Fajolis. Administravimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Biografiniai faktai. Svarbiausi darbai. Klasikinė vadybos teorija. Svarbiausias indėlis. A. Fajolis apie administravimą. Įmonės valdymas pagal A. Fajolį. A. Fajolio 14 administravimo principų. A. Fajolis ir F. Teiloras. Požiūris į įmonės personalą. Reikalavimai vadovams. Vadovo kompetencija mūsų dienomis. Išvados.

Ištrauka

A. Fajolis – vadybos pradininkas, mokslininkas, priskiriamas klasikinei vadybos mokyklai, dažniausiai laikomas pirmuoju,sprendusiu valdymo prigimties klausimą, pasiūliusiu teoriją, tinkamą visoms valdymo situacijoms ir suformulavusiu administracinės veiklos organizavimo teorinius pagrindus.
A. Fajolis siekė, kad verslo procedūros galėtų būti pritaikomos bet kuriai organizacijai, nepaisant jos dydžio ir tipo. Pasak jo, valdymo veikla turėtų aprėpti penkias svarbiausias sudedamąsias dalis: prognozavimą ir planavimą; organizavimą; nurodinėjimą; koordinavimą bei kontroliavimą. Jo mintys padarė didelę įtaką XXa. vadybai.
Daugiausia dėmesio skyrė administravimui; nuolat akcentavo, kad administracinė veikla yra specifinė žmogaus veiklos sfera, šios veiklos aspektai yra savarankiškų tyrinėjimų objektas ir jos organizavimas turi vadovautis tam tikrais principais. Šiuos principus ir nuostatas A. Fajolis išdėstė savo veikaluose.
Tyrinėjo vadovų elgesį, pirmasis tai susistemino. A. Fajolis tikėjo, kad puiki valdymo praktika turi tam tikrų bendrų bruožų, kuriuos galima identifikuoti ir nagrinėti. Remdamasis šiuo savo įžvalgumu jis suformulavo idealios valdymo doktrinos kontūrus, kurie dar ir šiandien nepraranda savo galios.
A. Fajolis nėra priskiriamas vadybininkų elitui, tai kompanijos žmogus, kuris visą savo gyvenimą paskyrė tyrinėjimams.(6, p. 137)
Savo darbe aptariau A. Fajolio biografiją, truputį dėmesio skyriau klasikinei vadybos mokyklai, kurią jis atstovauja, aptariau svarbiausią jo indėlį. Darbas apima 20 puslapių, kuriuose pateikta teorinė medžiaga ir viena lentelė. Rėmiausi literatūros šaltiniais, kurie nurodyti darbo pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis44.03 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word A. Fajolis. Administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą