Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Abraham Maslow

Abraham Maslow

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Motyvacijos iššūkis. Poreikių teorija. Abraham H. Maslow biografija. A. Maslow motyvacijos teorijos užuomazgos. A. Maslow poreikių hierarchija. Poreikių piramidė. Savirealizacija. Save realizuojantys žmonės. A. Maslow motyvacijos teorijos pritaikymas organizacinėje veikloje.

Ištrauka

Motyvacija svarbi, nes ji paaiškina kodėl darbuotojai elgiasi ar veikia būtent taip, kaip jie elgiasi. Darbo motyvacija galėtų būti apibūdinta kaip žmogaus vidinės psichologinės jėgos, kurios lemia tam tikrą žmogaus elgesį organizacijoje, jo pastangų, atkaklumo lygius, susidūrus su tam tikromis kliūtimis.
Skiriamos penkios motyvacijos teorijos ir praktikos kategorijos: poreikių, pastiprinimo, teisingumo, lūkesčių (vilčių) bei tikslų nustatymo teorijos.
Kiekvienas šių požiūrių suteikia vadovams ir darbuotojams galimybę šį teiginį užbaigti skirtingai: "Asmuo motyvuotas, kai jis ar ji..." Vis dėlto visiems penkiems požiūriams bendra yra tai, kad svarbiausias vaidmuo tenka asmens žinojimui, kas jam ar jai svarbu, bei aplinkybės, kuriomis jis ar ji dirba.

Poreikių teorija

Motyvacijos tyrimuose bei praktikoje poreikių teorijos tradicija ilgalaikė. Kaip rodo pats terminas, poreikių teorija dėmesį telkia į tai, ko žmogui reikia, kad gyventų pilnavertį gyvenimą. Praktiškai poreikių teorija nagrinėja tą vaidmenį, kurį darbas vaidina tenkinant šiuos poreikius.
Remiantis poreikių teorija, asmuo motyvuotas tada, kai jis ar ji gyvenime dar nepasiekė tam tikro pasitenkinimo lygio. Patenkintas poreikis nebe motyvuoja. Yra įvairių poreikių teorijų ir jos skiriasi priklausomai nuo to, kokius lygius išskiria ir kaip supranta poreikių patenkinimą.

Pati žinomiausia ir daugiausia vadovų dėmesio susilaukusi motyvacijos teorija – tai 1943 metais psichologo A. Maslow sukurta poreikių hierarchijos koncepcija. A. Maslow apžvelgė žmogaus motyvaciją kaip penkių poreikių hierarchiją, nuo svarbiausių poreikių – fiziologinių, iki aukščiausiųjų – savirealizacijos poreikių. A. Maslow nuomone, individą labiausiai skatina jam tuo metu aktualiausi, t.y. dominuojantys poreikiai. Dominuojantį poreikį lemia dabartinė individo situacija ir patyrimas. Pradedant gyvybiškai būtinais fiziologiniais poreikiais, kiekvienas žemesniosios pakopos poreikis turi būti patenkinamas, kad individui atsirastų noras patenkinti aukštesniosios pakopos poreikius. Šis A. Maslow motyvacijos modelis praktikoje taikomas daug dažniau nei bet kuri kita motyvacijos teorija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.72 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Abraham Maslow [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą