Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Pragmatikas Frederickas Winslow Tayloras

Pragmatikas Frederickas Winslow Tayloras

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Biografija. F. W. Tayloro vadybos principų kūrimas. Mokslinio valdymo mokykla. Mokslinio valdymo mokyklos privalumai. Mokslinio valdymo mokyklos trūkumai. Tailorizmas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Valdymas ir organizacijos – savo istorinių laikų ir socialinės santvarkos bei vietos produktai. Todėl vadybos teorijos raidą įmanoma suvokti kaip žmonių mėginimus sutvarkyti santykius atitinkamu istorijos laikotarpiu. Apžvelgiant vadybos teoriją, galime pastebėti, kad nors konkrečios Henry Fordo ir Alfredo Sloano problemos labai skiriasi nuo tų, su kuriomis susiduria vadovai dešimto dešimtmečio viduryje, tačiau vis tiek matome, kad tęsiame tradicijas, pradėtas šių žmonių tada, kai mūsų šiame pasaulyje dar nebuvo. Kai kurie šių dienų iššūkiai panašūs į tuos, su kuriais vadovai susidurdavo dvidešimto amžiaus pradžioje. Devintame dešimtmetyje į JAV atvyko 8,7 mln. žmonių iš užsienio šalių ir kreipėsi į darbo biržą. Daugeliui aiškiai trūko kvalifikacijos bei darbo įgūdžių, labai panašiai kaip ir žmonėms pramonės amžiaus pradžioje. Todėl atsirado vadovų ir teoretikų, kurie kūrė teiginius apie žmonių santykius, beveik neturėdami tam precedento.


Frederickas Winslow Tayloras gimė 1856 m. kovo 20 d. Germantaune, Pensilvanijoje. Jis buvo antras iš trijų Franklino Tayloro ir Emily Winslow vidurinės klasės šeimos vaikų. 1884 m. vedė Lousie Spooner. Iš Pensilvanijos kvakerių šeimos kilęs Tayloro tėvas buvo išsilavinęs teisininkas. Paveldėjęs nemažus turtus, jis anksti išėjo į pensiją ir gyveno turiningą kultūrinį gyvenimą. Motina buvo mokytoja, kilusi iš Naujosios Anglijos šeimos. Taigi Frederickas turėjo visas sąlygas mokytis ir gauti gerą išsilavinimą.
Jaunystėje Frederickas lankė Germantauno akademiją. Būdamas dvylikos metų jis kartu su visa šeima keliavo po Europą. Grižęs iš trejus metus trukusios kelionės, Tayloras dvejus metus lankė privačią "Philps Exeter" akademiją Niu Hempšyre. Vėliau jis puikiai išlaikė Harvardo stojamuosius egzaminus.
Būdamas dvylikos metų ir dirbdamas visą dieną Tayloras gavo Stevenso technologijos instituto laipsnį. Iki šiol niekas nepralenkė šio rekordo. Dar vienas jo laimėjimas – tai iškovota pergalė JAV lauko teniso porinėse varžybose, kuriose jis žaidė savo sukonstruota ir užpatentuota teniso rakete.
F. W. Tayloras turėjo privilegijuoto koledžo laipsnį, jam gerai sekėsi matematika bei sportas, tačiau jis pasirinko mechaniko ir modelių projektuotojo darbą "Enterprise Hydraulic Works" kompanijoje, Filadelfijoje.
Nors ir būdamas atletiškas, Tayloras kentėjo nuo chroniškų ligų. Mokydamasis akademijoje, Frederickas kentė galvos skausmus, jam buvo sutrikęs regėjimas. Dėl to jis negalėjo mokytis Harvardo universitete. Silpnas regėjimas, nemiga ir nakties košmarai kamavo jį visą gyvenimą.
Su žmona Louisie Spooner Tayloras įsivaikino tris našlaičius. Galiausiai jį išsekino rūpinimasis sunkiai sergančia žmona. 1915 m. keliaudamas po JAV centrinę dalį jis susirgo gripu. Gydėsi Filadelfijos ligoninėje ir čia, atšventęs savo 59-ąjį gimtadienį 1915 m. mirė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis58.67 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIvaškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pragmatikas Frederickas Winslow Tayloras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ivaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą