Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Strategijos kūrimas ir įgyvendinimas

Strategijos kūrimas ir įgyvendinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įžanga. Organizacijos misija ir tikslai. Organizacijos vizija. Organizacijos misija. Organizacijos tikslai. Alternatyvų vertinimas ir strategijos parinkimas. Alternatyvų pirminis atrinkimas. Loginis strategijos patvirtinimas. Empirinis strategijos patvirtinimas. Strategijos įgyvendinamumo analizė. Vidinės įgyvendinamumo problemos. Išorinės įgyvendinamumo problemos. Personalo įsipareigojimo strategijai problemos. Rizikos įvertinimas. Finansinės rizikos analizė. Jautrumo analizė. Scenarijų analizė. Imitacinis modeliavimas. Strategijos įgyvendinimo proceso sudėtis. Strategijos įgyvendinimo programos. Užduočių rengimas ir komunikacija. Išteklių paskirstymas. Stebėsena ir kontrolė. Organizacijos struktūra ir strategijos įgyvendinimas. Nuoseklus strategijos ir struktūros ryšys. Dvipusis strategijos ir struktūros ryšys. Mintzberg’o konfigūracijos. Organizacijos struktūros tipai. Organizacijos struktūros projektavimas. Personalo parinkimas ir skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Organizacija – žodis, kilęs iš graikų kalbos žodžio " organizo " – sutvarkau, surengiu. Pats terminas reiškia kieno nors struktūrą, sandarą, sistemą; žmonių kolektyvą, susidariusį ar sudarytą tam tikrai veiklai ar darbui, dažnai turi atskirą turtą ir valdymo organus.
Joks žmogus, kokia iškili asmenybė jis bebūtų, negali gyventi ir veikti visiškai izoliuotai, savarankiškai. Net grupė ar komanda negali gyventi nepriklausydama nuo kitų grupių. Grupės jungiasi į organizacijas. Išimtinais atvejais organizacija gali būti vientisa lyg monopolis. Tačiau dažniausiai organizacija – tarsi blokinis, karkasinis darinys. Žmonėms joje būtina organizuotis bendrai veiklai.
Skiriamos įvairių tipų organizacijos: tradicinė, orientuota į gamybą, orientuota į marketingą, strategiškai valdoma, europietiška organizacija.
Bet kuri žmonių grupė turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kad galėtų vadintis organizacija. Mūsų šalyje nėra tikslaus apibrėžimo ar susitarimo, ką vadinti organizacija. Jeigu šią sampratą tapatinti su kolektyvu, tai galima būtų teigti, kad tai ne mažiau trijų žmonių grupė, kurie savo veikloje surado bendrų tikslų mikro – arba makro – sistemų lygiuose.
Organizacijos, kaip ir žmonės, turi savo charakterius. Kiekvienoje organizacijoje egzistuoja bendro gyvenimo, tarpusavio santykių vertybių skalė, kuri sąlygoja dirbančiųjų elgseną.
Kai organizacijos valdymas orientuotas į valdžią, valdymas nukreiptas į administravimą, eksploatuojami žmonės, vadovai negali kontroliuoti žmonių lojalumo organizacijai.
Kai organizacijos valdymas nukreiptas į vaidmenį, tai organizacijoje sukuriama daugybė instrukcijų, reglamentuojančių, kada ir kaip žmogus turi elgtis.
Jei organizacijos valdymas orientuotas į darbą, tai viskas pajungta tikslui siekti verčiant žmones nenuilstamai dirbti. Na, ir dar vieno tipo organizacijos orientuotos į žmogų, į žmonių interesus. Toks valdymo tipas vienija žmonių tikslus siekti bendro organizacijos tikslo.
Organizacijos gyvybiškumą, jos sėkmę lemia totalinių uždavinių sprendimas. Jau steigiant, kuriant organizaciją, svarbu parengti brandžią valdymo filosofiją; bendrą organizacijos misiją; nustatyti veiklos siekius; suformuoti organizacijos vyraujančias vertybes; asmeninio darbuotojų meistriškumo kėlimą; mokymąsi komandoje; sisteminį mąstymą.
Šiame darbe aptarsime organizacijos vizijos, misijos ir tikslų kūrimą, tikslus, uždavinius, taip pat strateginių sprendimų alternatyvų vertinimą ir strategijos parinkimą.Be to atkreipsime dėmesį į strategijos įgyvendinimo proceso sudėtį ir organizacijos struktūrą ir strateginį įgyvendinimą. Ir nors vadybos mokslas Lietuvoje yra dar nauja mokslo kryptis, daugiau vadovaujamasi kitų šalių teorijomis ir praktika, naudosimės A. Seiliaus, V. Barvydienės, J. Kasiulio, J. Kvedaravičiaus, J. Rimo, A. Vasiliausko darbais, jų teorinėmis žiniomis.
Organizacijos vizija yra galinga įspūdžio jėga žmonių širdyse. Bendra vizija sukuriama rūpinantis savo ir kitų asmeninėmis vizijomis. Tai ypač svarbus besivystančios organizacijos elementas, nes jis pateikia centrą ir energiją. Bendroji vizija dažnai būna svarbiausias žingsnis, formuojant bei keičiant žmonių santykius su organizacija. Vizija gali tapti pirmu žingsniu, bandymu, leidžiančiu anksčiau nepatikliems žmonėms pradėti dirbti drauge, nes ji rodys galutinį tikslą kaip vadovaujantį principą, iškilus stresinėms situacijoms.
Bendra vizija skatina riziką bei eksperimentavimą, padeda pasiekti įsipareigojimus, mažina nuolaidumą. Vizija skatina strateginį planavimą, nes ji yra ilgalaikiška – jos įgyvendinimui kartais reikia dešimtmečių ar net viso gyvenimo.
Kuriant organizacijos strategines alternatyvas, labai svarbu turėti jos viziją. Vizija traktuojama kaip sąmoningai apibendrinant supratimą ir suvokimą, kodėl kur ar kaip organizacija bei jos konkurentai konkuruos ateityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis34.7 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. L. Bagdonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strategijos kurimas ir igyvendinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • doc. L. Bagdonienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą