Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Projektų vadyba viešajame sektoriuje. Žaliakalnio projektinė veikla

Projektų vadyba viešajame sektoriuje. Žaliakalnio projektinė veikla

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Projektų vadyba viešajame sektoriuje. Projekto inicijavimas. Projekto planavimas. Projekto vykdymas. Projekto stebėjimas ir kontrolė. Projekto užbaigimas. Žaliakalnio seniūnijos projektinė veikla. Žaliakalnio seniūnija. Projektai su Kauno ir Žaliakalnio policijos nuovadomis. Projektai su Lietuvos Respublikos Vidaus Reikalų Ministerija. Projektai su Kauno Visuomenės Sveikatos Centru. Projektai su Kauno miesto socialinių paslaugų centru. Projektai Aplinkos ministerija ir viešąja įstaiga "Būsto agentūra". Projektas su Socialinės ekonomikos institutu. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Projektas tai laikina veikla, nukreipta į unikalaus tikslo pasiekimą (pvz., produkto ar paslaugos sukūrimą), turinti savo pradžią ir pabaigą bei baigtinius išteklius. Projekto tikslai gali skirtis nuo bendrųjų organizacijos tikslų, didelių projektų planavimui, įgyvendinimui ir stebėjimui gali būti sukuriamos specialios laikinos organizacinės struktūros - projekto grupė, veina ar kelios darbo grupės.

Egzistuoja keletas projekto apibrėžimo variantų, kurie atsirado dėl skirtingų standartų ir organizacijų (pvz., Project Management Institute) įtakos :

• Projektas - laikina veikla, nukreipta į unikalaus tikslo pasiekimą (pvz., produkto, paslaugos ar rezultato sukūrimą), turinti savo pradžią ir pabaigą bei baigtinius išteklius.
• Projektas - vienkartinis darbas turintis tikslą, išreikštą kiekybiniais ir kokybiniais rodikliais ir laikiną organizacinę struktūrą, kuri likviduojama jam pasibaigus.

Iki XX a. vidurio "projektais" vadinti planai, t.y. tai kas padaroma prieš imantis planuojamos veiklos. Šaltojo karo metu po palydovų krizės "projektas" ėmė įgauti ir kitą prasmę ir ėmė formuotis kaip specializuotos žinios ir savarankiška koncepcija kartu su projektų vadyba. JAV Gynybos ministerija norėjo pagreitinti karinių (ginkluočių kūrimo) projektų procesus ir sukūrė naujus įrankius (modelius) šiam tikslui pasiekti. Kaip dalis Polar povandeninio raketnešio programos 1958 metais išrastas PERT (angl. Program Evaluation and Review Technique). Tuo pačiu metu DuPont korporacija išrado panašų modelį, pavadintą CPM (kritinio kelio metodas angl. Critical Path Method). PERT vėliau buvo papildytas WBS (darbų išskaidymo struktūra angl. Work Breakdown Structure). Procesų srautas ir struktūra (angl. Workflow) greit paplito privačiose įmonėse, ypač vykdančiose karinius užsakymus.

Projektų vadyba visada buvo pokyčių vadyba. Tačiau šiandien vis aiškiau suvokiama, kad projektai nuolat keičia tai, kas egzistuoja į tai, kas nauja, nepažįstama ir dažnai netikėta.

Kadangi dažnu atveju beveik neįmanoma tiksliai nuspėti, kaip vystysis projektas, neįkainojamą vertę įgyja žmonės, kurie nėra suvaržyti vidinių rėmų ir gali profesionaliai dirbti kelis skirtingus darbus. Čia dera pabrėžti, kad nuostata, jog žmonės gali puikiai išmanyti tik vieną profesinę sritį, dažniausiai nėra teisinga. Atvirkščiai, neretai žmogus gali turėti įvairių gabumų ir sėkmingai dirbti įvairius darbus, nes žmogaus smegenys – įstabus mechanizmas, leidžiantis individui daryti be galo daug.

Imantis projekto, darbų planai rengiami daugiausia remiantis praeities patirtimi. Todėl kuo daugiau žinių ir praktinės patirties sukaupta įvairiose srityse, tuo tiksliau projekto komanda gali įvertinti situaciją, numatyti sunkumus ir išvengti klaidų. Šiandien vienas svarbiausių projektų vadovų tikslų – sukurti labai aktyvią ir dirbti įkvepiančią aplinką, kad komandos nariai būtų kuo labiau motyvuoti veikti ir išnaudotų sukauptas žinias. Tai be galo svarbu, nes kiekvienas žmogus išmano daugybę įvairių dalykų, kuriuos galima pasitelkti įgyvendinant projektą. Šiuo atveju riba yra tik viena: šios žinios turi būti naudojamos taip, kad netrukdytų augti kiekvieno žmogaus asmeniškai ir visos organizacijos. Palankioje emocinėje terpėje žmonės nebijo saviraiškos ir gali suvokti savo vertę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis74.3 KB
AutoriusEdvardas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Civinskas
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Projektu vadyba viesajame sektoriuje. Zaliakalnio projektine veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Civinskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą