Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Planavimas – vadybos ciklo pradžia (2)

Planavimas – vadybos ciklo pradžia (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Planavimo samprata. Planavimo uždaviniai ir tikslai. Planavimo efektyvumas. Planavimo rūšys. Trajektorinio ir taškinio planavimų palyginimas. Planų tipai. Kas yra strategija. Strateginiai planai. Operatyviniai planai. Strateginių ir operatyvinių planų skirtumai. Kitos planų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena mūsų diena, kiekvienas mūsų darbas prasideda nuo planavimo. Negalima įsivaizduoti, kas būtų, jei mes neplanuotumėme savo dienotvarkės, darbų eigos ir t.t. Tik gerai numatę, realiai suplanavę galime pasiekti mus tenkinančių rezultatų. Visose klestinčiose įmonėse, kurios pasiekia puikių rezultatų, didelį vaidmenį vaidina vadovas, o tiksliau jo suplanavimas, kaip pasiekti, kaip įgyvendinti organizacijai iškeltą uždavinį, aplenkiant konkurentus ir pasiekiant tikslą kuo greičiau su minimaliausiomis sąnaudomis. Todėl, planavimas yra pagrindinė vadybos funkcija, nuo kurios priklauso įmonės ar organizacijos sėkmė.
Su planavimu susiduria visi: tiek mokinukas mokykloje, tiek vadovas stambioje įmonėje. Jau nuo pirmų mokyklos dienų mokinys priverstas planuoti savo laiką. Reikia, kad užtektų laiko viskam: laisvalaikiui, mokslui, pailsėjimui ir daugeliui kitų dalykų. Metai po metų ir žmogaus planavimas įgyja vis svarbesnį vaidmenį jo gyvenime. Nuo planavimo priklauso ne tik jo pačio gyvenimas, bet kitų žmonių veikla. Planavimas tampa daugelio žmonių, t. y., vadovų, nuolatinis darbas. Planavimas įmonėje apima viską: nuo mažiausių plonybių iki akivaizdžių faktų. Ne veltui daugelyje vadybos vadovėlių ši pagrindinė vadybos funkcija apibrėžiama ir apibūdinama skirtingai, tačiau tie skirtumai nėra dideli.
Planavimas neturi konkrečios pradžios ir pabaigos. Tai – greičiau nesibaigiantis procesas. Taigi, šio referato tikslas: įžvelgti ir palyginti planavimo sampratos skirtumus įvairiuose literatūros šaltiniuose, kodėl planavimas – sėkmės raktas į įmonės klestėjimą, kodėl planavimas pagrindinė vadybos funkcija.

Nors vadybos mokslas dar jaunas, bet yra išleista daug vadovėlių, kuriuose plačiai ir įvairiai apibrėžiamos vadybos funkcijos, tarp jų ir planavimas.
Priėmus vadybos sprendimą, pirmasis vadybos ciklo veiksmas siekiant, kad tas sprendimas būtų pavaldinių pastangomis įgyvendintas, yra planavimas. Tai reiškia – numatyti būsimąją būklę bei veiksmų jai pasiekti eilę ir derinimą [1]. Kitame literatūros šaltinyje planavimas apibūdinamas plačiau ir vaizdžiau: PLANAVIMAS – ypatinga sprendimų rūšis, nukreipta į konkrečią ateitį, kurios savo organizacijai trokšta vadovai. Planavimą galime įsivaizduoti kaip garvežį, traukianti organizavimo, vadovavimo ir kontrolės traukinį. Taip pat planavimą galime įsivaizduoti kaip pagrindinę didingo ąžuolo šaknį, iš kurios auga organizavimo, vadovavimo ir kontrolės šakos [2].
Pirmajame literatūros šaltinyje planavimas apibūdinamas aiškiai ir tiksliai, o jau antrajame literatūros šaltinyje nurodyta, kad nuo planavimo priklauso kiti veiksniai: organizavimas, vadovavimas ir kontrolė. Mano manymu, planavimą galima suprasti kaip atsakingą, kruopštų, rizikingą ir didelį darbą, nuo kurio priklauso ateities šviesumas. Planavimas turi mobilizuoti įmonės darbuotojus siekiant bendrų tikslų, turi koordinuoti tarpusavio ryšius.
Kadangi planavimo efektyvumas vertinamas pagal tai, kaip įgyvendinami verslo įmonės tikslai, tai parodo, kad planavimas turi labai didelę įtaką įmonės veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis17.31 KB
AutoriusBrigida
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planavimas - vadybos ciklo pradzia (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą