Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Novatoriškas verslas

Novatoriškas verslas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Novatoriškas (antrepreneriškas)verslas. Antreprenerystės samprata. Novatoriškas verslas, jo vaidmuo ekonomikoje. Novatoriško verslo ir konkurencingumo skatinimo planas. BEST. Novatoriškas visuomenės lavinimas ir švietimas. Priėjimo prie finansavimo užtikrinimas. Priėjimas prie tyrimų ir inovacijų. Konsultacinių tarnybų matomumo gerinimas. Administraciniai bei tarnybiniai pagerinimai. Darbo sąlygų ir užimtumo gerinimas. Europos mažųjų įmonių chartija. Atreprenerystės žalioji knyga. Koordinuotas verslumo politikos įgyvendinimas. Trys svarbiausi uždaviniai, siekiant sukurti į antreprenerystę orientuotą visuomenę. Novatoriško verslo veiksmų planas. Europos verslo iššūkis. Europos masto diskusija apie verslumo skatinimą. Penkios strateginės politikos sritys. Verslininkiškos mąstysenos skatinimas. Skatinimas didesniam skaičiui žmonių tapti verslininkais. Verslininkų skatinimas siekti augimo ir konkurencingumo. Finansų srauto gerinimas. Labiau palankios smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms reguliavimo ir administracinės schemos kūrimas. Tolimesni Komisijos žingsniai įgyvendinant verslumo darbotvarkę. Konkretūs rezultatai Europos verslininkams. I priedas – pasiūlymai pagrindiniams veiksmams nuo 2006 m. Rizikos kapitalo fondai. Rizikos kapitalo samprata. Rizikos kapitalo finansavimo ypatumai. Lietuvoje veikiantys rizikos kapitalo fondai. Išvados.

Ištrauka

Praeito amžiaus viduryje ekonomistai prognozavo, jog ateityje dominuos tik stambios įmonės. Iki 1970 m. tai ir buvo, tačiau vėliau stambios įmonės buvo pradėtos restruktūrizuoti, mažinant darbuotojų skaičių, siaurinant veiklos sritis. Nuo 1972 iki 1998 m. OECD šalyse smulkių įmonių skaičius išaugo nuo 29 mln. iki 45 mln. įmonių.
Struktūriniai pokyčiai ekonomikoje paskatino įmones ieškoti naujų idėjų, naujų darbo būdų, naujų veiklos sričių. Šie pokyčiai sąlygojo naujų įmonei ypač reikalingų specialistų – antreprenerių atsiradimą.
19 a. pab. – 20 pradžioje antrepreneriai buvo tapatinami su menedžeriais. Kiek vėliau antreprenerystės sampratą patobulino Joseph Schumpeter (1937) atskleidęs labai svarbų antreprenerystės bruožą – inovatoriškumą.
Strateginiu požiūriu novatoriško verslo veiklos varomoji jėga yra jo unikali savybė suvokti netolydžias galimybes sukurti tai, kas anksčiau nebuvo sukurta, ir realizuoti rinkoje. Tuo novatoriškas verslas iš esmės skiriasi nuo tradicinio paremto vadybos dėsniais, kur apsiribojama patikėtų išteklių valdymu. Dėl tokios orientacijos novatoriškas verslas laikomas revoliuciniu ir trumpalaikiu tuo tarpu tradicinis verslas yra evoliucinis ir ilgalaikis. Išteklių valdymo požiūriu novatoriškas verslas teikia pirmenybę epizodiniam naudojimui arba reikalingų išteklių nuomai, tuo tarpu tradicinis verslas orientuojasi į pastovią nuosavybę arba reikalingų išteklių įdiegimą. Todėl vadybos struktūros požiūriu novatoriška (antreprenerinė) organizacija yra teisinė neformalaus bendradarbiavimo tinklo, o tradicinė vadybinė struktūra yra hierarchinė.
Taigi novatoriškas verslas suranda idėją, dažniausiai neturi išteklių, bet jų ieško, idėjos pagrindu įkuria verslą ir įdarbina žmones. Tuo tarpu tradicinė įmonė turi finansinius išteklius, savo kapitalą paprastai investuoja į jau veikiančią įmonę ir siekia gauti pelną.
Antrepreneriška (novatoriška) veikla pasireiškia ne įmonei funkcionuojant rinkoje, bet įmonės pradinio formavimo ir įėjimo su savo produktais į rinką etapu. Tuo pačiu antreprenerio veikla yra orientuota į naują žmoniškųjų išteklių panaudojimą, t.y. naujų darbo vietų kūrimą.
Darbo tikslas- išanalizuoti novatoriško verslo atsiradimo prielaidas, struktūrą, tendencijos, su juo susijusios rizikos faktorius bei ateities perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis84.44 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Novatoriskas verslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Kauno technikos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą