Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Pokyčių valdymas organizacijoje

Pokyčių valdymas organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Pokyčių vadyba. Pokyčių procesas. Pokyčių proceso modelis. Organizaciniai pokyčiai. Kodėl reikalingas planuotas pokytis. Planuoto pokyčio tipai. Organizacinis vystymas. Organizacinio vystymo aspektai. Organizacinio vystymo tipai. Požiūrių į organizacijos vystymą apžvalga. Pokyčių valdymo bendrosios metodologijos pagrindai. Pokyčių realizavimo kliūtys ir jų priežastys. Kovos su pasipriešinimu pokyčiams strategijos. Organizacijos veiklos pokyčių valdymo pavyzdžiai. Palyginamoji analizė. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinė šio darbo problema:pasaulis nuolat keičiasi. Pasikeitimai vyksta visose srityse – visuomenės sandaroje, politikoje, ekonomikoje, technologijose, natūralioje aplinkoje. Nuolatiniai pokyčiai vyksta ir organizacijoje. Ankstesniais laikais, kai pasikeitimai vyko lėtai, jų įtaka organizacijų veiklos pokyčių valdymui nebuvo labai svarbi. Tačiau dabar pasikeitimai vyksta labai greitai, veiklos parametrai kinta intensyviai ir iš esmės, todėl pokyčių numatymas, galimų neigiamų padarinių eliminavimas ir teigiamų privalumų panaudojimas darosi labai svarbiu organizacijų vadybos komponentu.
Šio darbo objektas yra pokyčių atsiradimo prielaidos ir priežastys bei jų nustatymo būdai ir metodai, bendrieji pokyčių valdymo sėsningumai, principai ir organizaciniai mechanizmai, pokyčių vykstančių atskiruose organizacijos sudėtiniuose elementuose, valdymo ypatumai ir priemonės.
Tikslas:pateikti pagrindinius veiklos pokyčių principus ir modelius, vieną iš svarbiausių organizacijos sėkmės dėmenų - gebėjimą tinkamai reaguoti į kintančią aplinką.Pateikti metodus ir būdus kurie padėtų kaip sėkmingas vadovas ar lyderis turi būti permainų iniciatoriumi ir organizuoti permainų įgyvendinimą; identifikuoti permainas aplinkoje, kurios reikalauja pokyčių organizacijoje; suprasti , kodėl žmonės priešinasi pokyčiams.
Kad pasiekti šį tikslą turėsiu šiuos uždavinius:apibrėžti organizacijos veiklos pokytį, apibūdinti jo svarbą, išskirti pagrindines priežastis dėk kurių vyksta pokyčiai organizacijos viduja, kas juos sąlygoja. Apibūdinti kaip vyksta pokyčio procesas, kokios pokyčio fazės jį sudaro, pateikti pokyčio modelį, išvardinti organizacinius pokyčius, apibrėžti polanuotą pokytį, kodėl jis yra reikalingas, kokie vyrauja planuoto pokyčio tipai. Apibrėžti kas yra organizacinys vystymas, išaiškinti kodėl jis svarbus organizacijos pokyčiams, išskirti organizacinio vystymo tipus, uždavinius, privalumus ir trūkumus, požiūrius į organizacinį vystymą. Išskirti vyraujančius pokyčių valdymo metodus, būdus, išskirti vyraujančias kliūtis pokyčiams organizacijose ir strategijas padedančias iveikti pasipriešinimą pokyčiams.

Vienas iš aktualiausių šios dienos organizacijų vadybos aspektų – jos išorės aplinkoje ir viduje vykstančių pokyčių reikšmės veiklos organizavimui ir rezultatams įvertinimas, šių pokyčių galimjos neigiamos įtakos eliminavimas bei galimų teigiamų pasekmių nymatymas ir panaudojimas. Todėl pokyčių tyrimui pastaruoju metu skiriamas ypatingas dėmesys.
Pradedant nagrinėti organizacijų aplinkoje ir viduje vykstančius pokyčius, būtina apibrėžti jų esmę ir įvertinti kai kuriuos jų sampratos aspektus, juolab, kad pokyčių turinys gana dažnai suprantamas nevienodai.
Kai kurie autoriai (J. Quinn,1980;C.Carnall, 1990 ir kt.) pokyčiais vadina pakeitimu, kurie vykdomi siekiant tobulinti ar net iš esmės keisti vienus ar kitus organizacijos gyvensenos elementus. Šie pakeitimai, kaip taisyklė, yra sąlygojami pasikeitimų organizacijos išorės aplinkoje arba jos viduje vykstančių kaitos procesų.Todėl šie pokyčiai yra lyg ir išvestiniai pokyčiai iš kitų pokyčių, objektyviai vykstančių organizaciją supančioje aplinkoje. Naudojant lietuvišką terminologiją šiuos pokyčius tiksliausiai galima būtų vadinti "pakeitimais". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis63.98 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pokyciu valdymas organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą