Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo sprendimų paramos sistemos

Valdymo sprendimų paramos sistemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Valdymo sprendimų paramos sistemų atsiradimas. Valdymo sprendimų paramos sistemų esmė ir sudėtinės dalys. Sprendimų paramos sistemų klasifikavimas. Grupinės sprendimų paramos sistemos. Ekspertinės sistemos. Dirbtiniai neuronų tinklai. Išvados.

Ištrauka

Valdymo sprendimai priimami prognozuojant, rengiant perspektyvinius ir metinius planus, kai tiriama numatomų gaminti produktų realizavimo ir jiems gaminti reikalingų išteklių rinka, ver-tinamos galimybės organizuoti efektyvią tų produktų gamybą, prognozuojamas pelnas ir kiti veik-los rodikliai. Tam yra kuriamos sprendimų informacinės sistemos (sprendimų paieškos, sprendimų priėmimo informacinio palaikymo, informacinio aprūpinimo arba tiesiog - sprendimų paramos in-formacinės sistemos).
Valdymo informacija yra naudinga vidurinio rango valdininkams arba skyrių viršininkams, kurie atlieka taktinį planavimą ir įgyvendina numatytą politiką. Pvz., tokiose srityse kaip pardavimų analizė, gamybos planavimas, biudžeto paskirstymas ir pan., sprendimų laikotarpis – nuo savaičių iki kelių mėnesių, kartais metų.
Sprendimų paramos sistemos naudojamos bet kurioje nestruktūrizuotoje ar pusiau struktūrizuotoje verslo situacijoje ir atlieka pagrindinį vaidmenį izoliuotose erdvėse, kuriose reikalinga žmogaus nuomonė, sveikas protas ir tyrimai. Sprendimų paramos sistemos – tai sistemos, kurios paremia, bet nepakeičia sprendimų priėmimo proceso.
Sprendimų paramos sistema (decision support system) – yra instrumentų/ priemonių, duomenų bei technikos (metodų ir įgūdžių) rinkinys, padedantis vadovui priimti tam tikrus, specialius sprendimus. Tokia informacinė sistema turi turėti sprendimų alternatyvų įvertinimo, išrinkimo ir situacijų sprendimo modeliavimo priemones. Joje gali būti realizuotos variantinių (alternatyvių) skaičiavimų ir kitos ga¬li¬mybės. Tam modelių bazėje gali būti kaupiami tipiniams sprendimams įvertinti ir išrinkti nau¬dojami matematiniai ir loginiai modeliai, taip pat ne¬tipinių modelių programos. Nestabilios ekono¬mi¬kos, reor¬ga¬nizacijų ir kitų neapibrėžtumų laikotarpiu sprendimų paramos sis¬temos turi ir gali vaidinti vis didesnį vaidmenį.
Sprendimų paramos sistemos (SPS) tradiciškai skirstomos į sprendimų paramos sistemas, grupines sprendimų paramos sistemas, ekspertines sistemas ir dirbtinius neuroninius tinklus. Visos kartu šios sistemos patenka į dirbtinio intelekto sritį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis54.01 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKundelienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo sprendimu paramos sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kundelienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą