Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadybos niuansai Lietuvos kaimo turizmo versle

Vadybos niuansai Lietuvos kaimo turizmo versle

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Turizmo ir kaimo turizmo sampratų sąsaja. Turizmo samprata. Kaimo turizmo esmė ir jo vieta turizmo sampratoje. Vadybos niuansai kaimo turizmo versle. Vadybos samprata. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Kokybės aktualumas kaimo turizmo verslo vadyboje. Kokybės vertinimo tyrimai kaimo turizmo vadyboje. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Turizmas šiandien tapo veikla, darančia didžiulę įtaką kiekvienos šalies socialiniam, kultūriniam ir ekonominiam gyvenimui. Turizmas susijęs su daugeliu sričių: užimtumu, išsilavinimu, sveikata, naujomis technologijomis, transportu, finansais, mokesčiais ir kultūra. Todėl daugelyje Europos Sąjungos šalių turizmas turi ypatinga ekonominę reikšmę plėtrai.
Žinios apie turizmo rūšis yra svarbios planuojant verslą, tiriant rinką, renkant statistinius duomenis, vykdant rinkodaros planus. Armaitienė A., Grecevičius P., Urbis A., Vainienė I. (1999) pateikia šias turizmo rūšis: 1) kultūrinis pažintinis turizmas; 2) sanatorinis turizmas; 3) verslinis turizmas; 4) profesinis turizmas; 5) etninis turizmas; 6) sportinis turizmas; 7) religinis turizmas; 8) nuotykių turizmas; 9) poilsio turizmas; 10) kaimo turizmas.
Kaimo turizmas – tai kelionė į kaimo vietovę, norint pailsėti gamtoje, maitintis natūraliu, šviežiu maistu bei užsiimti tai aplinkai būdinga veikla. (Armaitienė A., ir kt. (1999)).
Lietuvos kaimas – patraukli erdvė darbui, gyvenimui ir poilsiui su iniciatyvių ir išsilavinusių žmonių bendruomene, sveika aplinka ir gražiu kraštovaizdžiu (Stromskienė A., Sirusienė R. (2002)). Anksčiau Lietuvos kaime buvo kultivuojama tradicinė žemdirbystė, šiandieną – kaimo turizmas.
Šiandien Lietuvoje kaimo turizmas yra viena iš perspektyviausių alternatyvių veiklų, kuri kuria darbo vietas kaimo vietovėse ir teikia gyventojams papildomas pajamas. Pastaraisiais metais vis sparčiau augantis kaimo turimas tampa rimtu konkurentu kurortams ir viešbučiams bei sąlyginai nebrangia alternatyva poilsiautojams.
Darbo tikslas: atskleisti vadybos niuansus Lietuvos kaimo turizmo versle.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kaimo turizmo vietą turizmo sistemoje;
2. Išanalizuoti kaimo turizmo raidą Lietuvoje;
3. Išnagrinėti vadybos koncepcijas ir jų pritaikymus organizuojant kaimo turizmo verslą Lietuvoje;
4. Išsiaiškinti kokybės aktualumą kaimo turizmo verslo vadyboje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis56.93 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Vaičaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos niuansai Lietuvos kaimo turizmo versle [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Vaičaitis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą