Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovo veiklos valdant pokyčius analizė

Vadovo veiklos valdant pokyčius analizė

Aprašymas

Vadovo veiklos valdant pokyčius analizė. Vadovo minties veiklos plėtra pokyčiuose, organizacijos vystyme. Pasipriešinimas pokyčiams. Vadovo pareigos visuotinės kokybės vadyboje.

Ištrauka

Nuolatinis asmeninis ir įmonių veiklos tobulinimas yra būtina sąlyga, siekiant išlikti konkurencingais rinkos dalyviais. Bet koks tobulėjimas – tai pokyčiai. Inicijuoti pokyčius organizacijoje, juos valdyti, atpažinti pasipriešinimo pokyčiams reiškinius- svarbus kiekvieno organizacijos vadovo uždavinys siekiant efektyvios veiklos. Bet kokių pokyčių sėkmė didele dalimi priklauso nuo to , kiek įmonės vadovas tiki inicijuojamų pokyčių nauda. Vadovas turi aiškiai suvokti šių pokyčių tikslus , siekiamus rezultatus ir asmeninę motyvaciją juos įgyvendinti. Pokyčių valdymo įgyvendinimas kiekvienai organizacijai yra skirtingas ir priklauso ne tik nuo pokyčių reikiamumo, verslo veiklos srities, darbo organizacinių būdų, bet ir nuo vadovų tradicijų firmoje. Tai ir bandysime aptarti šiame darbe.
Visų pirma, vadovas turi turėti tam tikrus įgūdžius : Koncepcinius (sugebėjimas koordinuoti ir integruoti visus organizacijos interesus ir veiklas), techninius (sugebėjimas panaudoti specializuotos srities procedūras, metodus ir žinias), darbo su žmonėmis įgūdžius (sugebėjimas dirbti su žmonėmis, juos suprasti, skatinti tiek pavienius asmenis, tiek ir visą grupę).
Prieš pradėdamas vykdyti pokyčius savo organizacijoje vadovas turi vadovautis:
Sąmoningumu – aš žinau kodėl reikia keistis.
Noru – aš noriu dalyvauti ir remti pokyčius.
Žiniomis – žinau kaip pakeisti ir ką daryti.
Gebėjimu – galiu įrodyti, kad įgūdžiais ir elgsena padarysime pakeitimus.
Pasitikėjimu – aš tikiu, kad vykdomi veiksmai atneš naudą ir pokytis bus ilgalaikis.
Pareikšti apie pokyčius darbo aplinkoje, reikia vadovui suprasti, kaip kiekvienas žmogus gali įnešti indėlį į sėkmingo pokyčių valdymo programą. Individualus dėmesys, kaip sėkmingų pokyčių branduolys turi padėti vertinti pokyčių naudingumą.
Tarp penkių strateginių pokyčių veiksnių išskiriamas ir vadovavimas pokyčiams. Strateginių pokyčių negalima palikti savieigai, o jiems būtinas vadovavimas. Vadovavimo lygį įvertinti galima tik siejant su konkrečiomis aplinkybėmis. Nėra "universaliai gerų vadovų" , nes vadovus visuomet riboja konkreti situacija. Dažnai vadovai būna efektyviausi tada, kai jie vadovauja organizacijai tai situacijai priimtinu greičiu : drąsūs veiksmai ne visada yra produktyvūs. Vykdant viską apgalvotai ir neužbėgant įvykiams už akių pagerins darbo produktyvumą, ypač jei dirbama komandoje. Daugiametė komandinio darbo įvairių šalių pirmaujančių įmonių praktika rodo, kad komandinis darbas labai naudingas kompanijai ir kiekvienam darbuotojui. Komandinio darbo nauda firmai pasireikš tuo, kad įgyvendinus komandinį darbą, daug pagerės produkcijos kokybė ir gamybos efektyvumas, plėtosis ir gerės darbinis aktyvumas, pagerės informacijos perdavimas iš apačios į viršų ir iš viršaus į apačią, gerės psichologinis klimatas dėl glaudžių vadovų ir eilinių įstaigos darbuotojų ryšių. Taip pat labai svarbu, kad neformalių lyderių tikslai sutaps su oficialių vadovų tikslais. Atsiras galimybių visų lygių darbuotojų intelektui augti. Taigi vadovas mokantis suburti kolektyvą dirbti kartu ir siekti bendrų tikslų, šiuo atveju pokyčių, išloš visomis prasmėmis, ne tik pagerėjusia darbo kokybe, bet ir padės darbuotojams jaustis prisidėjus prie bendrų įstaigos reikalų ir todėl jie bus patenkinti.

Siekdamos gerinti veiklos ir produktų kokybę vis daugiau organizacijų yra priverstos operatyviai pertvarkyti savo veiklą, atisakyti nepelningų sričių, optimizuoti veiklą ir atlikti veiksmingas reorganizacijas. Tokie pertvarkymai, ypač kai jiems nėra tinkamai ir sistemingai pasiruošta, neretai yra sunkiai išgyvenami, ir gali tapti organizacijos veiklos tobulinimo ar net jos išlikimo rinkoje lemtingu išbandymu. Vadovo vaidmuo šiuo laikotarpiu yra bene svarbiausias – jis privalo informuoti ir įtikinti darbuotojus bei visas suinteresuotąsias šalis dėl pokyčių neišvengiamumo, identifikuoti ir įvertinti galimas rizikas bei jų įveikimo būdus ir priemones. Tik organizacijos darbuotojų daugumai pozityviai priėmus vadovybės priimtus pokyčių sprendimus ir pritarus siūlomiems veiksmams bei priemonėms galima tikėtis ir permainų veiksmingumo. Pokyčiai organizacijoje ir joje vystančios permainos yra reakcija į išorinius ir vidinius pasikeitimus. Į pokyčius organizacijoje reaguoja, nors ir skirtingai, visi tiekimo grandinės dalyviai bei suinteresuotosios šalys (vadovai, darbuotojai, partneriai, tiekėjai, bankai ir kt.). Todėl kompanijos vadovybė, siekdama organizacijos išlikimo ar tobulėjimo, turi derinti veiklos tikslus ir procesus su aplinka plačiąja prasme ir, priklausomai nuo situacijos, savalaikiai juos keisti, koreguoti bei atitinkamai komunikuoti. Kai tikslai transformuojami į konkrečius rodiklius ar priemones ir tampa organizacijos veiklos bei naujos vidinės kultūros dalimi (angl. Internalizing), jie yra "pajuntami" visų organizacijos narių. Permainos, susietos su įgaliojimų ir atsakomybės perskirstymu, struktūros keitimu; technologijos proceso pokyčiai, taip pat turi įtakos visos organizacijos veiklos veiksmingumui.
Pokyčių ir jų sąlygojamų pertvarkytų procesų įgyvendinimo sėkmę lemia
sistemos "pokyčiai – vadovybė – organizacijos bendruomenė" darna (Ruževičius, 2007). Autoriai išskiria tokius pagrindinius minėtos sistemos darnos užtikrinimo imperatyvus:
operatyvus ir sistemingas visų be išimties bendruomenės narių informavimas
apie pokyčių ir procesų tobulinimo tikslus ir priežastis, priemones,
einamuosius ir būsimus pokyčius, problemas, krizines situacijas
ir jų įveikimo būdus; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.2 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGečienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimas Vadovo veiklos valdant pokycius analize [speros.lt].odt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Gečienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą