Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Žmogiškųjų išteklių strateginis valdymas

Žmogiškųjų išteklių strateginis valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Strateginis valdymas viešojo sektoriaus organizacijose. Žmogiškieji ištekliai. Strateginio valdymo ypatumai viešojo sektoriaus organizacijose. Žmogiškųjų išteklių vadyba ir valdymas. Sąsajos su organizacijos strateginiu valdymu. Strateginis žmogiškųjų išteklių valdymas. Strateginės analizės etapas. Strategijos kūrimo etapas. Žmogiškųjų išteklių strateginio valdymo metodologija. Žmogiškųjų išteklių strategijos formavimo ir įgyvendinimo procesas. Išvados.

Ištrauka

Žmogiškųjų išteklių vadybos kaita prasidėjo JAV apie 1970 m., apie 1980 m. Europoje ir iki šiol tęsiasi. Mokslinėje literatūroje žmogiškųjų išteklių tyrimai tampa viena iš sudedamųjų personalo vadybos dalių, jie apibūdinami kaip svarbūs organizacijos žmogiškųjų išteklių valdymo reiškiniai, padedantys didinti darbuotojų efektyvumą ir nuolatinį personalo ugdymą (Papšienė, Černiauskienė, 2009).
Literatūroje išskiriami mažiausiai du žmogiškųjų išteklių vadybos modelių variantai, kuriuose organizacijų filosofija bei požiūrių į darbuotojus principiniai skirtumai perteikiami taikant dichotomiją "griežtas, kietas" – "švelnus, minkštas, lankstus" (angl. "hard" – "soft") (Lobanova, 2008). Žmogiškųjų išteklių valdymą, taip pat ir strateginį žmogiškųjų išteklių valdymas, viešajame sektoriuje analizuoja Klinger ir Nalbandian (2003), Thom ir Ritz (2004), Jančiauskas (2006), Ulrich ir Brockbank (2007) bei daugelis kitų. Tačiau strateginis žmogiškųjų išteklių valdymas nėra pakankamai ištirtas.
Aktualumas. Prognozuojamose viešųjų organizacijų valdymo teorinėse ir praktinėse tendencijose ypatingai akcentuojama strateginio valdymo ir strateginio žmogiškųjų išteklių valdymo svarba. Strateginis valdymas yra vienas svarbiausių modernaus viešojo sektoriaus valdymo elementų. Todėl viešojo sektoriaus organizacijose vykdomo strateginio valdymo ypatumai yra pakankamai dažnas tyrimų objektas.
Šio darbo tikslas – atskleisti žmogiškųjų išteklių strateginio valdymo esmę viešojo sektoriaus organizacijose.
Uždaviniai:
1. Pateikti viešojo sektoriaus organizacijų strateginio valdymo teorinius aspektus bei žmogiškųjų išteklių valdymo vietą šiame kontekste;
2. Atskleisti strateginio žmogiškųjų išteklių valdymo etapus;
3. Nustatyti, kaip formuojama ir įgyvendinama žmogiškųjų išteklių valdymo strategija.
Žmogiškųjų išteklių vadybos modeliai idėjų lygyje traktuotini kaip tam tikra filosofija, kuri atskleidžia, kaip organizacija, siekdama savo interesų, turi elgtis su darbuotojais. Ši filosofija gali būti aprašoma ir plėtojama skirtingais būdais, kadangi nėra vienintelio teisingo būdo aprašyti ar plėtoti žmogiškųjų išteklių vadybos modelius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis257.41 KB
Autoriusgiedrega
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. B.
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogiskuju istekliu strateginis valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A. B.
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą