Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Konfliktai darbe įtakoja prastus darbo rezultatus

Konfliktai darbe įtakoja prastus darbo rezultatus

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Taikomųjų tyrimų metodologija. Įvadas. Neteisingo užduočių paskirstymo tarp darbuotojų ir konkurencijos sąsaja su konfliktais darbe. Konfliktus darbe įtakojantys veiksniai bei jų sprendimo būdai. Neteisingo užduočių paskirstymo tarp darbuotojų ir konkurencijos įtaka konfliktams darbe. Konfliktų analizė UAB įmonėje "Lintel". UAB "Lintel" įmonės charakteristika. Respondentų apklausa UAB "Lintel" įmonėje konfliktų darbe analizė. Išvados. Teorinės dalies išvados. Empirinės dalies išvados.

Ištrauka

Temos pasirinkimas. Pasirinkta tema "Konfliktai darbe įtakoja prastus darbo rezultatus". Ši tema yra labai aktuali visoms įmonėms ir organizacijoms. Išanalizavus šią temą bus galima pamatyti, kaip konfliktai gali įtakoti prastesnius darbo rezultatus įmonėje.
Temos aktualumas. Konfliktai darbe tampa didelė problema įmonėms ir jų darbuotojams. Galima surasti daug įvairiausių priežasčių, kurios sukelia konfliktus darbe. Nagrinėjant šią temą pasirinkta vieną iš priežačių, kodėl konfliktai darbe įtakoja prastus darbo rezultatus, t.y., neteisingas užduočių paskirstymas tarp darbuotojų, konkurencija. Vadovams derėtų tinkamai apibrėžti darbuotojų atliekamas funkcijas, bei paskirstyti darbus, kad būtų galima išvengti dėl šių priežasčių konfliktų darbe.
Sociologiniai tyrimai parodė, kad darbo laiko nuostoliai dėl konfliktų ir jų sukeltų išgyvenimų gali siekti iki 15% viso darbo laiko. Tai reiškia, kad būdami darbe 8 valandas, darbuotojai vidutiniškai 1 valandą ir 15 minučių, užuot ką nors naudinga dirbę, sujaudinti vieni kitiems sako nemalonius dalykus, ginčijasi, įžeidinėja ir išgyvena skriaudą. Tai, be abejo, atsiliepia jų darbingumui ir sveikatai. Dėl šios priežasties taip pat prastėja ir darbo rezultatai, kas įtakoja ir mažesnį įmonės uždirbamą pelną. Todėl, šiai problemai iš tiesų reikėtų skirti gana daug dėmesio.
Konfliktišką situaciją gali sąlygoti konfliktinė atmosfera, sukuriama darbuotojams kovojant tarpusavyje dėl tam tikrų pozicijų organizacijos hierarchijoje pripažinimo. Todėl vadovams labai svarbu sugebėti įžvelgti konfliktų grėsmę ir mokėti užkirsti jiems kelią. Taip pat ne mažiau svarbu tiksliai apibrėžti darbuotojų atliekamas funkcijas, atsakomybę, darbo rezultatų kiekybines bei kokybines charakteristikas ir užtikrinti teisingą jų vertinimą.
Atlikus įvairius mokslinius tyrimus taip pat pastebėta, kad mažai konfliktuojama kolektyvuose, kurių nariai iš anksto informuojami apie planuojamus pokyčius, yra įtraukiami į sprendimo priėmimo procesą, gali pateikti savo idėjas. Kai kolektyvas žino apie pokyčius gali jiems pasirengti, aktyviau ir greičiau juos įgyvendinti. O neinformuoti darbuotojai dažniausiai būna neiniciatyvūs ir neaktyviai reaguoja į naujus pokyčius įmonėje ar organizacijoje. Norint išvengti tokių nesklandumų ir sulaukti palaikimo iš kolektyvo vadovams derėtų rengti reguliariai susitikimus su darbuotojais, kurių metu būtų supažindinama su organizacijos veiklos rodikliais, pateikiamos naujoves, lyginama su konkurentais ir pan.
Tyrimo problematika. Kodėl neteisingas užduočių paskirstymas, konkurencija sukelia konfliktus darbe?
Tyrimo objektas. Neteisingas užduočių paskirstymas ir konkurencija.
Tyrimo tikslas. Teoriškai išanalizuoti ir empiriškai pagrįsti konfliktų darbe priežastis.
Uždaviniai :
1. Išanalizuoti konfliktų vaidmenį organizacijoje.
2. Išnagrinėti respondentų nuomonę, kokią įtaką daro neteisingas užduočių
paskirstymas, konkurencija konfliktams darbe.
3. Palyginti respondentų ir ekspertų nuomonę apie konfliktus, įtakojančius prastus
darbo rezultatus.
Hipotezė : neteisingas užduočių paskirstymas ir konkurencija turi įtakos konfliktams darbe.
Priklausomi kintamieji : Efektyvus darbo rezultatai.
Nepriklausomi kintamieji : neteisingo užduočių paskirstymo, konkurecijos įtaka konfliktams darbe.
Metodai : mokslinės literatūros analizė, straipsniai, anketinė apklausa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis147.59 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJūratė Adomaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai darbe itakoja prastus darbo rezultatus [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jūratė Adomaitienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą