Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovavimo svarba

Vadovavimo svarba

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimas. Sugebėjimas vadovauti. Vadovo vaidmenų suskirstymas pagal H. Mintzberg. Vadovavimo "tikslai – keliais" modelis. Vadovavimo stiliaus ir valdymo metodų samprata. Vadovavimo stiliai. D. Macgregoro x ir y teorijos. Pagrindinės vadovo funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Vadovavimas yra viena svarbiausių vadovo funkcijų, susijusių su tarpasmeniniais valdymo aspektais, padedanti pavaldiniams suprasti įmonės tikslus ir efektyviai jų siekti. Vadovas atskirų individų visumą paverčia tikslingai ir efektyviai dirbančia žmonių grupe.
Gero, efektyviai dirbančio vadovo problema teoriniu ir praktiniu požiūriu dar vis lieka aktuali ir iki šių dienų. Koks turi būti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti, kaip turi elgtis efektyviai dirbantis vadovas?
Visa tai klausimai, į kuriuos reikia atsakyti, siekiant tobulinti organizacijų valdymą.
Vadovai – tai ypatingą vietą organizacijų valdyme užimantys žmonės. Viena vertus, jie yra organizacijų savininkų samdyti žmonės, turintys realizuoti organizacijų tikslus, antra, jie vadovauja kitų samdomų darbuotojų veiklai ir yra atsakingi už sėkmingą jų darbą. Tokia vadovų padėtis sąlygoja jų veiklos sudėtingumą ir įvairiapusiškumą. Vadovai įgivendina organizacijų tikslus, ne patys tiesiogiai dalyvauja darbo procese, bet vadovaudami ir derindami kitų, jiems pavaldžių žmonių pastangas. Tai rodo ir daugelio vadybos teoretikų pateikiami vadovų veiklos apibrėžimai (S. Stoškus, 2002, 164 p.).
Vadovavimas yra procesas, telkiantis žmones ir jiems padedantis ryžtingai siekti tikslų. Vadovavimas, žmogiškąją prasme ypač svarbus yra todėl, kad padeda grupei išsilaikyti drauge ir susitelkti, siekiant realizuoti tikslus. Vadovavimas transformuoja žmonių ir jų grupių potencialią jėgą į realius veiksmus (P. Jucevičienė, 1996, 167 p.).

Pagrindinis darbo tikslas – pagrįsti vadovavimo svarbą.

Pagrindiniai uždaviniai:
1. Išnagrinėti vadovavimo esmę;
2. Išnagrinėti vadovavimo ir lyderiavimo sampratų santykį;
3. Įvertinti vadovavimo sugebėjimus;
4. Nustatyti pagrindinį vadovavimo modelį, vadovo stilių.

Darbo atlikimo metodas – vadybinės literatūros šaltinių analizė, autorių, rašančių vadybine tematika minčių sintezė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos referatas
KategorijaVadyba
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis21.2 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Martinkienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
FakultetasŠiaulių fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimo svarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Martinkienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą