Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Komandinio darbo reikšmė: VŠĮ "Kretingos muziejus"

Komandinio darbo reikšmė: VŠĮ "Kretingos muziejus"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Komandinio darbo apžvalga teoriniu aspektu. Komandinio darbo samprata. Vadovavimo komandoje esminiai principai. Komandos formavimo pagrindiniai aspektai. Komandinio darbo reikšmės tyrimas VŠĮ "Kretingos muziejus". Tyrimo metodologija. Tyrimo analizė. Išvados. Priedai (Anketa).

Ištrauka

Organizacija gali efektyviai veikti ir siekti tikslų, tik subūrusi tobulai veikiančią komandą. Tačiau tai yra sudėtingas, išmanymo ir žinių reikalaujantis darbas. Komandinio darbo nauda pasireiškia tuo, kad įgyvendinus komandinį darbą, žymiai pagerėja produkcijos kokybė, darbinis aktyvumas, informacijos perdavimas. Komandų darbo rezultatai pralenkia tiek pavieniui dirbančių individų, tiek didelių organizacijos grupių darbo rezultatus.
Dabartiniame versle daugelis įmonių vis dažniau susiduria su ekstremaliomis situacijomis, sudėtingomis problemomis, kurioms suvaldyti ar išspręsti tradicinės organizacinės struktūros ir senos hierarchijos nepakanka.
Tačiau suburti efektyviai veikiančią komandą sudėtingas išmanymo ir žinių reikalaujantis darbas. Nepakanka vien suburti į grupę geriausius įmonės specialistus, tikintis, kad jie išspręs iškilusią problemą, nes kartais geras specialistas gali visiškai nepritapti prie komandos.
Temos naujumas ir aktualumas. Darbuotojų komandinis darbas įmonėje yra gyvybiškai svarbus kiekvienai organizacijai. Tai yra viena iš svarbiausių sąlygų, lemiančių įmonių augimą ir sėkmę. Kultūrinėje organizacijo svarbus yra kiekvieno darbuotojo individualumas, todėl tokiose organizacijose dirbantys žmonės būna talentingi, su tam tikromis išskirtinėmis charakterio savybėmis ir savo žinių bagažu. Kiekvienas toks darbuotojas yra labai vertinamas, tačiau tokie žmonės dažniausiai dirba individualiai.
Problema. Komandinis darbas kompanijose nėra naujiena, toks darbo metodas yra plačiai taikomas su privačiose ar pelno siekiančiose komanijose. Tačiau visai kas kita kultūrinė institucija. Kultūrinėje organizacijoje komandinio darbo sąvoka yra naujiena. Taigi iškyla problema, kaip komandinio darbo metodų panaudojimas veikia kultūrinės organizacijos veiklą, kaip tai paveikia jos našumui ir efektyvumui.
Darbo objektas – komandinio darbo reikšmė VŠĮ "Kretingos muziejus".
Darbo tikslas – nustatyti komandinio darbo reikšmę VŠĮ "Kretingos muziejus".

Darbo uždaviniai:
Atskleisti komandinio darbo sampratą
Aptarti vadovavimo komandoje esminius principus
Apžvelgti komandos formavimo pagrindinius aspektus
Ištirti komandinio reikšmę VŠĮ "Kretingos muziejus"
Kontingentas: 20 respondentų.
Imtis. Specialiai šiam tyrimui parinkti VŠĮ "Kretingos muziejus" darbuotojai, vadovai ir administracija
Tyrimo metodai:
Mokslinės literatūros analizė
Dokumentų analizė
Apklausa raštu (anketa)

Nuo seniausių laikų žmonės burdavosi į grupes siekdami išgyventi. Tai, ko negalėdavo įveikti vienas žmogus, neretai pavykdavo įveikti grupei. Poreikį būti grupėje, priklausyti grupei žmonės "atsinešė" ir į dabartinį amžių. Žmonės priklauso šeimai, darbo kolektyvui, draugų ratui ir t.t. Tuos, kurie vengia socialinių kontaktų visuomenėje priimta vadinti "atsiskyrėliais" ir į juos neretai žiūrima "šnairomis". Daugiametė komandinio darbo įvairių šalių pirmaujančių įmonių praktika rodo, kad komandinis darbas labai naudingas kompanijai ir kiekvienam darbuotojui.
XX a. 8 – 9 dešimtmetyje JAV ir Vakarų Europos verslo srityje atsiranda ir greitai įsivyrauja toks organizacijos vystymosi metodas, kaip komandų formavimasis. Tai įvyko neatsitiktinai. Visų pirma, hierarchinė organizacija, kur aukščiausios vadovybės nedidelė grupė kontroliavo visus kitus darbuotojus nustojo veikti ir buvo pažeista – harmonija, t.y. vieniems darbuotojams pavestas operatyvinis darbas pagal iš anksto reglamentuotą tvarką, o kitiems – šių darbų tobulinimas. Tai ypač ryšku ir pirmaisiais mokslinės vadybos etapais, kai šie darbai aiškiai padalyti, sakykime, mokslinės vadybos pradininko F. Tayloro, kuris buvo pasiekęs aukščiausią darbo pasidalijimo lygį, kai darbininkai turėdavo dirbti darbą pagal iš anksto surašytas specialių inžinierių instrukcijas ir jokiu būdu neturėjo teisės nuo jų nukrypti. Todėl visuotinės kokybės vadybos uždavinys yra grąžinti kasdieninio operatyvaus darbo ir tobulinimo darbo harmoniją tiems patiems asmenims, nes už kokybę, už jos tobulinimą turi atsakyti tas, kuris dirba, o ne atskiri specialūs kontrolieriai, kokybės specialistai ar vadovai.
Tokiu būdu, atsirado nauja vadybos doktrina – komandinė vadybos doktrina, kuri numato darbuotojų dalyvavimą bendroje veikloje, savitarpio kontrolę, savitarpio pagalbą, bendras geroves ir tikslus, kolektyvinę atsakomybę už darbo rezultatus, vystymąsi ir individualaus, ir grupės potencialo išnaudojimą.
Šiuolaikinės organizacijos yra priverstos taikytis prie dinamiškų ir neretai komplikuotų aplinkos pokyčių. Didėjanti konkurencija verčia įmones keisti ne tik teikiamų paslaugų spektrą ar kokybę, bet ir vidinę organizacijos struktūrą. Vis dažniau organizacijos sėkmė siejama su komandiniu darbu bei nuolatiniu darbuotojų tobulėjimu. Vis didesnė dalis vadovų suvokia, kad organizacija gali efektyviai veikti ir siekti užsibrėžtų tikslų tik subūrusi tobulai dirbančią komandą.
Komanda gali būti suprantama kaip svarbi visos organizacijos "statybinė medžiaga". Nevadovaujant komandos veiklai, prarandama daug laiko, nukenčia visa organizacija. Jei pačios grupės neįstengia sėkmingai dirbti vadovaujantis komandos principu, tai jų santykiai su kitomis organizacijoje veikiančiomis grupėmis ir komandomis, su kuriomis jos turi sąveikauti, vargu ar bus sėkmingi. Šiuo atveju veiksmingumu įvardijama tokia darbo kokybė, kai geriausi rezultatai pasiekiami per iš anksto numatytą laiką, pasinaudojant komandos turimais ištekliais, nuomone, kiekvienas komandos narys padaro daugiausiai, ką jis gali, tik tokioje komandoje, kurioje vieni nariai palaiko kitus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis147.33 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Barzdeikis
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandinio darbo reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • V. Barzdeikis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą