Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Lietuvos Respublikos (LR) ir Didžiosios Britanijos (DB) teisinės aplinkos apžvalga

Lietuvos Respublikos (LR) ir Didžiosios Britanijos (DB) teisinės aplinkos apžvalga

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Teisinės aplinkos klasifikavimas. Tarptautinė ir nacionalinė teisė. Viešoji ir privatinė teisė. Kriminalinė ir civilinė teisė. Pažeidimas su ieškiniu (Tort). Atsakomybės teisė (Trust). Teisiniai šaltiniai. Teisiniai šaltiniai Lietuvoje. Teisiniai šaltiniai Didžiojoje Britanijoje. Paprotys. Teismo precedentas. Įstatymai. Teisinė sistema: teismai. Teismai Lietuvoje. Teismai Didžiojoje Britanijoje. Įmonių ir sutarčių teisė: esminiai dalykai. Pasiūlymas. Priėmimas. Svarstymas. Ketinimai ir įsipareigojimai. Vartotojų teisės. Vartotojų teisės Lietuvoje. Vartotojų teisės Didžiojoje Britanijoje. Išvados.

Ištrauka

Dažniausiai nagrinėjant teisinę aplinką, prie jos priskiriama ir politinė valstybės aplinka. D. G. Bails, L. C. Peppers (1993 m.) nuomone, politinė ir teisinė aplinka apibrėžiama kaip makroaplinkos elementas, apimantis visuomenė politinių struktūrų veiklą ir teisės aktus. Bet kuriai įmonei, veikiančiai tam tikroje rinkoje, įtaką daro politinė ir teisinė aplinka, kurią suformuoja šalyje veikiančios politinės jėgos ir valdžios bei valdymo struktūros.
P. Kotler (1991 m.) teigimu, politinės ir teisinės aplinkos įtaka įmonėms ir jų veiklos rezultatams, taip ir paklausai, gali būti [1, 49 psl.]:
• Skatinanti – kai valdymo institucijos priima teisės aktus, kurie sudaro palankesnes verslo sąlygas, skatinančias investicijas (pavyzdžiui, mokesčių sumažinimas);
• Ribojanti – ji apima įvairius draudimus ar apribojimus, susijusius su tam tikros veiklos vykdymu, licenzijų išdavimu (pavyzdžiui, prekyba cigaretėmis).
Ši aplinka yra svarbi ir dėl to, kad įstatymais gali būti reguliuojami darbo terminai, taip pat nustatomos laisvos dienos, kurių metu verslininkas patiria papildomus kaštus arba netenka pajamų.
Dar vienas svarbus aspektas yra darbo sauga, kurią taip pat reglamentuoja įstatymai ir teisės aktai. Darbuotojų sauga yra vienas svarbiausių ir daugiausiai išlaidų, susijusių su personalu, reikalaujančių sričių.
Taigi politika ir teisė yra labai aktualios verslui, nes jos gali sukurti daug sąlygų ir barjerų, dėl kurių įmonei darosi vis sunkiau dirbti, o tuo tarpu darbuotojams vis saugiau.
Savo darbe panagrinėsiu Didžiosios Britanijos ir Lietuvos teisinės aplinkos aspektus. Darbo išvadose pateiksiu pagrindinius skirtumus.

Tiek fizinių, tiek ir juridinių asmenų teisė gali būti klasifikuojama daugelių būdų:
• Tarptautinė ir nacionalinė;
• Viešoji ir privatinė;
• Kriminalinė ir civilinė.
Tačiau kad ir kaip suklasifikuotumėme teisę, jos pagrindinis tikslas išlieka vienas ir tas pats – pagalba sprendžiant teisinius visuomenės klausimus.
Didžiojoje Britanijoje dar išskiriamos sekančios rūšis, kurias plačiau aptarsiu poskyriuose:
• Teisinis pažeidimas, dėl kurio galima iškelti ieškinį (angl. Tort);
• Atsakomybės teisė (angl. Trust).

Tarptautinė teisė – pasaulyje tarp valstybių pripažintų principų, sutartinių bei papročių, teisės normų, reguliuojančių teisinius santykius tarp valstybinių, tarptautinių (pvz., tarptautinių organizacijų) teisės subjektų, visuma.
Tradiciškai ji reguliavo santykius tarp valstybių. Šiuolaikinė tarptautinė teisė apima ir normas, reguliuojančias tarptautinių organizacijų (įkurtų valstybių), bei, iš dalies, tarptautinių korporacijų teisinį statusą, vidaus struktūrą, veiklos principus ir taisykles.
Nevyriausybinės organizacijos (įkurtos privačių asmenų) neturi tarptautinės teisės subjektų požymių, todėl joms paprastai netaikomos tarptautinės teisės normos.
Nacionalinė teisė - konkrečios valstybės teisė, teisės sistema, sankcionuota kompetetentingų valstybės institucijų, viešai paskelbtos, visuotinai privalomos teisės normos, galiojančios atitinkamoje valstybėje arba jų asmenų - piliečių ir nacionalinės priklausomybės juridinių asmenų - atžvilgiu.
Nacionalinė kaip organizacijos teisė pradėjo formuotis kuriantis valstybėms. Pradžioje konkuravo su įvairiomis teisės sistemomis (religinė teisė, miestų teisė, korporacijų teisė ir kt.). Įsivyravus pasaulietinei valdžiai, nacionalinė teisė įgavo visuotinį privalomumą, galią ir veiksmingumą, kadangi paremta valstybine prievarta, vykdoma padedant atitinkamam valstybiniam (administraciniam) aparatui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-11
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis119.66 KB
Autoriusruttyte3
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Č. Purlys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) ir Didziosios Britanijos (DB) teisines aplinkos apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Č. Purlys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą