Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Šalies resursai ir jų panaudojimo efektyvumo įtakos verslui modelis

Šalies resursai ir jų panaudojimo efektyvumo įtakos verslui modelis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti šalies resursų ir jų panaudojimo efektyvumo įtaką verslui. Resursų samprata. Resursų (išteklių) sąvokos dinamika. Šalies resursų skirstymas. Gamtiniai resursai. Gamtinių resursų klasifikacija. Gamtinių resursų panaudojimas ir įtaka šalies ekonomikai. Gamtiniai resursai kaip ekonomikos augimo veiksnys. Energetiniai resursai – ekonominės veiklos pagrindas. Žaliavos – svarbi sąlyga ekonomikos funkcionavimui. Efektyvaus gamtinių išteklių naudojimo svarba. Gamtiniai ištekliai lietuvoje ir jų panaudojimas. Šalies gamtinių resursų efektyvaus panaudojimo įtaka verslui. Žmogiškieji resursai. Žmogiškųjų išteklių samprata ir valdymas. Žmonių išteklių samprata. Darbo išteklių ekonomika ir valdymas. Darbo jėga lietuvoje. Darbo išteklių kiekis. Darbo išteklių sudėtis. Žmogiškųjų išteklių efektyvus panaudojimas. Žmogiškųjų resursų tobulinimo svarba ir problemos. Investicijos į mokslą ir technologinę plėtrą. Šalies žmoniškųjų resursų efektyvaus panaudojimo įtaka verslui. Finansiniai resursai. Finansinių išteklių samprata. Valstybės finansų sistema. Šalies finansiniai ištekliai. Šalių biudžetai. Šalies finansinių išteklių efektyvaus panaudojimo įtaka verslui. Šalies resursai ir verslas. Verslo įtaka šaliai. Šalies resursų įtaka verslui. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje verslo sėkmę lemia labai daug priežasčių, tačiau viena svarbiausių, ypač veiklos pradžiai, šalis, kurioje yra plėtojamas verslas. Šalies padėtį dažniausiai nusako jos resursų kiekis. Savo darbe aprašysiu resursus suskirstytus į tris rūšis: gamtinius, finansinius ir žmogiškuosius. Visi ištekliai yra svarbūs, ir be nei vieno iš jų neišeitų valstybei ir verslui funkcionuoti. Tačiau pasaulyje visi resursai paskirstyti netolygiai, o tai dažniausiai nulemia, kad vienose verslui sudaromos labai geros sąlygos, o kitose labai sudėtingos. Vis dėlto dabartinės tendencijos skelbia, kad svarbiausias išteklius yra žmoniškieji resursai, kurie efektyviai panaudoti gali atstoti nedidelius gamtinius ir finansinius išteklius.
Pirmoje darbo dalyje aptarsiu resursų sąvoką bei klasifikavimą. Kadangi resursų sąvoka sutinkama ne tik versle ir ekonomikoje, norint surasti tikriausią ir geriausiai esmę pasakantį apirėžimą, reikia išanalizuoti keleto autorių nuomones.
Antra dalis skirta aptarti gamtiniams ištekliams. Jų analizę pasirinkau pirmiausia, nes nuo jų neretai priklauso ir finansiniai ištekliai. Kiek šalis turi išteklių yra nulemta prieš milijardu metų, todėl jų reikšmė ekonomikai ir verslui yra žinoma labai seniai. Gamtiniai ištekliai skatina gamybą, nes šalyje išgaunami yra pigesni nei juos importuojant iš kitų valstybių.
Trečioje darbo dalyje aprašomi žmoniškieji ištekliai, kurie yra ekonomikos ateities potencialas. Šiuos resursus nagrinėti įdomiausia ir svarbiausia, nes tai sritis, kurioje reikia plėstis Lietuvai. Pagrindinės žmoniškųjų išteklių plėtros kryptys – švietimo sistemos tobulinimas bei koncentracija į inovacijų kūrimą.
Ketvirta darbo dalis nagrinėja šalies finansinius išteklius. Finansiniai ištekliai neatsiejami nuo bet kokios veiklos, todėl jų kiekis tiesiogiai lemia verslo sąlygas. Tačiau net ir neturtingos valstybės privalo sugebėti taip paskirstyti savo finansinius resursus, kad būtų patenkinti būtinieji visuomenės poreikiai bei skatinamas ekonomikos augimas.
Penkta darbo dalis susieja visus šalies išteklius su verslu. Mano sukurtas modelis parodo gamtinių, finansinių bei žmoniškųjų išteklių tarpusavio sąveiką bei jų efektyvaus panaudojimo reikšmę šalies verslui.
Darbe naudojausi ne tik mokomųjų knygų informacija, bet taip pat mokslinių straipsnių medžiaga, naujausiais statistikos duomenimis. Informaciją stengiausi pateikti lentelių, grafikų bei schemų pavidalu. Kiekvieną darbo dalį užbaigiu savo sudarytų modeliu.


Darbo tikslas – išanalizuoti šalies resursų ir jų panaudojimo efektyvumo įtaką verslui.
Darbo uždaviniai:
1) Išnagrinėti literatūros šaltinius apie pagrindines šalies resursų rūšis: gamtinius, finansinius bei žmoniškuosius;
2) Išanalizuoti šių resursų panaudojimo galimybes;
3) Aptarti resursų panaudojimo efektyvumo būdus ir pasekmes;
4) Susieti šalies gamtinių, finansinių bei žmoniškųjų išteklių efektyvų panaudojimą su verslu.
5) Sudaryti šalies resursų panaudojimo efektyvumo įtakos verslui modelį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai36 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis109.42 KB
Autoriusruttyte3
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPurlys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salies resursai ir ju panaudojimo efektyvumo itakos verslui modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Purlys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą