Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Globalizacijos įtaka Lietuvos ūkiui

Globalizacijos įtaka Lietuvos ūkiui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išnagrinėti globalizacijos sampratos poveikio teorinius aspektus, išanalizuot Lietuvos Respublikos valstybės ekonominę politiką, prisitaikant prie globalios rinkos sąlygų. Informacijos šaltinių apžvalga. Globalizacijos samprata ir prielaidos. Teigiamos ir neigiamos globalizacijos pasekmės. Valstybės ekonominė politika globalioje rinkoje. Darbo metodai ir priemonės. Globalizacijos įtaka Lietuvos ūkiui ir valstybės ekonominės politikos analizės metodika. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Globalizacijos įtaka lietuvos ūkiui. Lietuvos valstybinė ekonominė politiką rinkos procesuose. Išvados. Anotacija lietuvių kalba. Anotacija užsienio kalba.

Ištrauka

Globalizacija nėra tai, ką mes visi ar bent jau patys iniciatyviausi ir išradingiausi nori ir viliasi daryti. Globalizacija - tai, kas su mumis visais vyksta. "Globalizacijos" idėja aiškiai yra nuoroda į von Wrighto "anonimines jėgas", veikiančias neaprėpiamoje - ūkanotoje ir pažliugusioje, nepraeinamoje ir neprijaukinamoje "niekieno žemėje", plytinčioje ten, kur jų nepasiekia jokio žmogaus sugebėjimas planingai veikti.(Z.Baumanas, 2002 m)
Šiame darbe globalizacija yra tiriama ekonominiu aspektu, kaip integracijos procesas, keičiantis pasaulinę ir Lietuvos ekonominė struktūrą, darbo pasidalijimą, gamybos veiksnių judėjimo apimtis ir mastą.
Globalizaciją galima apibrėžti kaip "pasaulinį bendrų gamybos, technologijos, vadybos šablonų, socialinių struktūrų, politinių organizacijų, kultūrų ir vertybių panašėjimą, procesą, kuris veda link bendrų supranacionalinių institucijų ir — galų gale — link vieningos visuomenės". Šis procesas ir skiriasi nuo internacionalizacijos — intensyvėjančių ryšių tarp valstybių, kurios vis dėlto tebelieka pagrindiniai veikėjai — tuo, kad randasi valstybių sienas ir pasidalijimus pereinantys tinklai, vienokiu ar kitokiu laipsniu apjungiantys valstybes į bendriją, kur veikia vieningi principai ir vertybės.
Darbo problema – Lietuvos vykdamos valstybės ekonominės politikos veiksmingumas globalios rinkos sąlygomis.
Darbo objektas – Valstybės ekonominė politika globalios rinkos sąlygomis.
Darbo tikslas - išnagrinėti globalizacijos sampratos poveikio teorinius aspektus, išanalizuot Lietuvos Respublikos valstybės ekonominę politiką, prisitaikant prie globalios rinkos sąlygų.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti globalizacijos sampratos teorinius aspektus .
2. Apibūdinti globalizacijos įtaką, ekonomikos formas.
3. Išanalizuoti Lietuvos valstybės ekonominė situacija ūkio sąlygomis
4. Numatyti Lietuvos valstybės ekonominės politikos tendencijas,prisitaikant prie globalios rinkos pokyčių.
Darbo tyrimo metodai. Rašant šį darbą bus naudojamos metodinės literatūros analizė,tai yra informacija gauta iš knygų, interneto, mokslinių straipsnių, straipsnių iš laikraščių, vyriausybės ir ūkio subjektų pranešimų bei metinės ataskaitos analizės, taip pat naudojama lyginamoji analizė ir statistinė analizės.
Darbo struktūra. Pradedant nagrinėt šią temą reikia, labai atidžiai stengdamasi būti nešališkai, pabandyti suprasti kas iš tikrųjų yra Globalizacija kaip jį veikia ne tik viso pasaulio ekonomiką, rinką, bet ir pabandyti susieti ją su Lietuva , pradedant atsakinėti į tokius klausimus kaip:
Kuom Globalizacija naudinga Lietuvos rinkos ekonomikai? Kokie teigiami ir neigiami Globalizacijos aspektai veikia Lietuvos ekonomika? Kaip veikia valstybės ekonomin4 politika globalioje rinkoje? Kokia globalizacijos įtaka Lietuvos ūkiui?
Profesinių kompetencijų sąrašas:
1. Žinoti tarptautinius rinkos ypatumus.
2. Gebėti valdyti pokyčius .
3. Gebėti plėsti verslą atsižvelgiant į tarptautinio verslo globalizacijos procesus.
4. Gebėti palaikyti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
5. Suvokti tarptautinės prekybos taisykles.
6. Gebėti analizuoti tarptautinės prekybos politikos įtaką įmonės verslo plėtrai.
Darbą sudaro 3 dalys:
Pirmoje darbo dalyje, bus nagrinėjama Globalizacijos samprata ir prielaidos taip pat jos teigiamos ir neigiamos puses be to, bus apžvelgiama valstybės ekonominė politika globalioje rinkoje.
Antroje darbo dalyje, bus aprašomi darbo metodai ir priemonės kokios analizės buvo taikomos kas buvo pasiekta analizuojant ir lyginant viena ar kitą sritį.
Trečioje darbo dalyje, bus aprašomi visi gauti rezultatai tai, apžvelgiama SSGG analizė, bus lyginamos Lietuvos ūkio vystymosi tendencijos iki įstojimą į ES ir po to,be to bus analizuojamą ir aptariamą Lietuvos valstybinė ekonominė politika rinkos procesuose.


Globalizaciją galima apibrėžti kaip "pasaulinį bendrų gamybos, technologijos, vadybos šablonų, socialinių struktūrų, politinių organizacijų, kultūrų ir vertybių panašėjimą, procesą, kuris veda link bendrų supranacionalinių institucijų ir — galų gale — link vieningos visuomenės". Šis procesas ir skiriasi nuo internacionalizacijos — intensyvėjančių ryšių tarp valstybių, kurios vis dėlto tebelieka pagrindiniai veikėjai — tuo, kad randasi valstybių sienas ir pasidalijimus pereinantys tinklai, vienokiu ar kitokiu laipsniu apjungiantys valstybes į bendriją, kur veikia vieningi principai ir vertybės. Šiame darbe globalizacija bus tiriama ekonominiu aspektu, kaip integracijos procesas, keičiantis pasaulinę ūkio struktūrą, darbo pasidalijimą, gamybos veiksnių judėjimo apimtis ir mastą.
Ieškant medžiagos šiam darbui susidūriau su milžiniškų kiekių informacijos, nes globalizacijos kaip esminio dalyko nagrinėjimo tema, yra labai populiari ir aktuali, tai buvo, yra ir kuo toliau, tuo labiau ji tampa vis populiaresnė ir įgauna savo tempo pagreitį.
Šioje dalyje , pabandysiu atsakyti į klausimą Kas yra Globalizacija ? kaip šiam darbui pagrindinį informacijos kiekį taikiau iš įvairios mokslinės literatūros kaip: knygos, bei pritaikiau vyriausybės subjektų pranešimus ir ištraukas apie jų požiūrį į Globalizaciją bei Globalizacijos procesus.
Taigi,Globalizacija yra – laisvas kapitalo, prekių, paslaugų ir darbo jėgos judėjimas pasaulyje, kai kompanijoms yra sudaromos vienodos veikimo sąlygos įvairiose pasaulio šalyse. Globalizacija susijusi su įvairiais tarptautiniais susitarimais: prekybos, ekonomines plėtros, investavimo sąlygų, privatizacijos skatinimo ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-20
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis59 puslapiai 
Literatūros šaltiniai50 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis112.81 KB
Autoriusdiana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Prišmantienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalizacijos itaka Lietuvos ukiui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 59 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 4 Klasė/kursas
  • J. Prišmantienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą