Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Ekonominė integracija ir tarptautinės ekonominės organizacijos

Ekonominė integracija ir tarptautinės ekonominės organizacijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išsiaiškinti ekonominės integracijos bei tarptautinių ekonominių organizacijų įtaką, teigiamas ir neigiamas puses pasaulinei ekonomikai bei Lietuvai. Teorinė dalis. Ekonominė integracija. Ekonominės integracijos samprata ir rūšys. Regioninės ekonominės asociacijos. Regioninių ekonominių asociacijų formos. Regioninių ekonominių asociacijų bruožai ir kūrimo priežastys. Ekonominės integracijos dinamika. Regioninės ekonominės asociacijos tarp skirtingai išsivysčiusių šalių. Regioninės ekonominės asociacijos tarp išsivysčiusių šalių. Regioninės ekonominės asociacijos tarp besivystančių šalių. Tarptautiniai ekonominiai susitarimai ir organizacijos. Jungtinių Tautų Organizacija. Jungtinių Tautų Organizacijos tikslai ir principai. Jungtinių Tautų Organizacijos struktūra ir dukterinės organizacijos. Pagrindinės Jungtinių Tautų veiklos kryptys. Europos sąjunga. Europos Sąjungos tikslai ir principai. Europos Sąjungos struktūra. Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Pasaulio Prekybos Organizacija. PPO organizacinė struktūra. Pasaulio prekybos organizacijos principai ir funkcijos. Pasaulio bankas. Tarptautinis valiutų fondas. Praktinė dalis. Lietuvos ekonominė integracija. Lietuvos makroekonominė politika: pinigų politika ir kapitalo judėjimas. Lietuvos Respublikos narystė tarptautinėse organizacijose. Lietuvos narystė Europos Sąjungoje. Lietuvos narystė Pasaulinėje Prekybos. Organizacijoje. Lietuva ir Tarptautinis valiutų fondas. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Ekonominė integracija – tai valstybių ekonominio bendradarbiavimo forma pagal suderintą tarpvalstybinę ekonominę politiką. Tai kliūčių tarptautinei prekybai, t. y. mainams tarp skirtingose šalyse esančio pardavėjo ir pirkėjo, šalinimas ir vykdomos ekonominės politikos skirtingose šalyse derinimas. Ekonominės integracijos procesai yra sudėtingi, netolygūs, skirtingose šalyse vykstantys įvairiais lygiais. Tačiau ekonominė integracija yra reikalinga, o jos rezultatai yra teigiami. Pagrindinis ekonominės integracijos rezultatas – didėjanti prekyba, kapitalo ir žmonių judėjimas [8].
Mūsų tema yra aktuali ir svarbi ne tik Lietuvos ekonominei būklei, jos išsivystymo lygiui, bet ir viso pasaulio ekonomikai. Įvairios pasaulio šalys priklauso tarptautinėms organizacijoms dėl jiems iškilusių poreikių, kuriuos pabandysime atskleisti savo darbe. Aptarsime svarbiausias Lietuvai tarptautines ekonomines organizacijas, tokias kaip Jungtinių Tautų Organizacija, Europos Sąjunga, Pasaulio Prekybos Organizacija, Tarptautinis Valiutų Fondas, Pasaulio Bankas, jų struktūrą, tikslus, principus, veiklos kryptis.
Šio darbo tikslas - išsiaiškinti ekonominės integracijos bei tarptautinių ekonominių organizacijų įtaką, teigiamas ir neigiamas puses pasaulinei ekonomikai bei Lietuvai.
Šio darbo objektas – Lietuvos ekonominė integracija ir narystė tarptautinėse ekonominėse organizacijose.
Šio darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti ekonominės integracijos sampratą;
• Išnagrinėti regioninių ekonominių asociacijų bruožus, formas, jų teigiamas ir neigiamas puses;
• Įvertinti ekonominės integracijos naudą pasaulinei ekonomikai bei Lietuvai;
• Nustatyti regioninių ekonominių asociacijų tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių kūrimo priežastis, dinamiką.
• Išsiaiškinti sėkmingos ekonominės integracijos sąlygas;
• Išsiaiškinti ES struktūrinių fondų įtaką, investavimo sritis;
• Apžvelgti tarptautinių ekonominių organizacijų įkūrimo tikslus, motyvus, jų svarbą viso pasaulio ekonomikai, o taip pat ir Lietuvai;
• Įsisavinti Lietuvos politikos siekius, uždavinius bei narystės su tarptautinėmis ekonominėmis organizacijomis tikslus ir naudą;

Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, literatūros sąrašas bei priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis3.11 MB
Autoriusdoovilyte
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVasilauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomine integracija ir tarptautines ekonomines organizacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vasilauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą