Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Bankroto procedūra, jo kaštai. Įstatymų trūkumai

Bankroto procedūra, jo kaštai. Įstatymų trūkumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Šiame darbe apžvelgsiu bankroto procesą, remdamasi įmonių bankroto įstatymu, taip pat nagrinėsiu įmonių bankroto įstatymo trūkumus. Istorija. Bankroto teisinė esmė. Bankroto procesą reglamentuojantys teisės dokumentai ir formos. Institucijos dalyvaujančios bankroto procese. Pagrindinės sąvokos susijusios su bankrotu. Bankroto priežastys. Bankroto procedūra. Kada keliama bankroto byla. Bankroto proceso nagrinėjimas. Bankroto bylų nagrinėjimas teisme. Pasirengimas nagrinėti bankroto bylą teisme. Bankroto bylos iškėlimas teisme. Įmonės administratorius. Bankroto procesas ne teismo tvarka. Pasirengimas banktoro procesui ne teismo tvarka. Bankroto procesas ne teismo tvarka. Tyčinis bankrotas. Bankroto bylos nutraukimas. Bankrutavusios įmonės likvidavimas. Įmonės pripažinimas bankrutavusia. Administratoriaus teisės ir pareigos. Bankrutavusios įmonės likvidavimas. Įmonių turto pardavimas. Administravimo išlaidos. Įmonių bankroto įstatymo trūkumai. Dėl įmonių bankroto įstatymo taikymo. Dėl nemokumo kriterijų. Dėl bankroto bylos iškėlimo. Dėl bankrutuojančių įmonių turto pardavimo. Dėl kreditorių reikalavimų tenkinimo tvarkos. Dėl įmonės administratoriaus. Dėl įsipareigojimų bankrutuojančiai įmonei vykdymo. Dėl kreditorių eiliškumo. Dabartinė bankrotų situacija. Bankrotai Lietuvoje. Pagrindinės bankrotų priežastys Lietuvoje. Bankrutavusių įmonių darbuotojų likimas. Tiriamoji dalis. Bankroto diagnostika. Išvados.

Ištrauka

Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių bankrotas – dažnas reiškinys. Įvairiuose visuomenės sluoksniuose galima išgirsti skirtingų jo vertinimų. Vieniems bankrotas – didžiulė nelaimė, kitiems – rinkos "apvalymas", tretiems – sėkminga naujos veiklos pradžia. Net ir sėkmės atveju kiekvienas įmonės vadovas privalo nuolat analizuoti nemokių įmonių padėtį lemiančias priežastis, įvertinti galimą riziką, kadangi įmones veikia bendri pasaulio ekonominiai veiksniai.
Mano kursinio darbo tema yra "Bankroto procedūra, jo kaštai. Įstatymo trūkumai". Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnį: bankrotas – nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka.
Žymūs Vakarų verslininkai ir finansininkai sako: devynis kartus matuok, dešimtą kirpk. Geriau bankrotas dabar, nei skolų našta visam gyvenimui. Bankrotas – tai būdas, kaip atsikratyti beviltiškai didelių skolų. O taip pat būdas atgauti visavertį gyvenimą. Paskelbus įmonės bankrotą, būtų sustabdyti visi kreditorių reikalavimai. Įmonės valdymą, o kartu ir santykius su kreditoriais, perimtų teismo paskirtas administratorius. Po kiek laiko įmonė būtų likviduota, o skolos nurašytos kaip beviltiškos.
Darbo temos aktualumas. Darbo aktualumą lemia tai, jog būtent šiuo metu, esant pasaulinei ekonominei krizei, ypatingai didėja bankrutuojančių įmonių skaičius.
Darbo tikslas. Šiame darbe apžvelgsiu bankroto procesą, remdamasi įmonių bankroto įstatymu, taip pat nagrinėsiu įmonių bankroto įstatymo trūkumus.

Prieš 30 metų JAV buvo priimtas aktas dėl bankrotų – įstatymas tapęs pavyzdžiu daugeliui pasaulio šalių. Šis įstatymas galutinai panaikino seną požiūrį, kad bankrotas yra verslininko karjeros pabaiga ir jo asmeninis nuskurdimas. Būtent minėtas aktas turėjo įtakos tam, kad šiandien pasaulyje nesugrąžintų kreditų skaičius peržengė visas įmanomas normas. Beje, patys skolininkai jau kur kas anksčiau susirūpino, kaip palengvinti piktavališkai skolų nemokančių amenų dalią.
Žmogus, išradęs dolerio simbolį.Aukciono plaktuko stuktelėjimas, ir jūsų šeimos relikvijos jums jau nebepriklauso. Lygiai kaip ir jūsų namas bei visas kitas turtas. Nuo tokių minčių turtingi žmonės nubusdavo išpilti šalto prakaito net kelis šimtmečius. Bankroto šmėkla visada šmėkščiodavo šalia tų, kurie atsidavė verslui, nes verslas visais laikais buvo rizikingas dalykas. Europoje bankrotai buvo žinomi nuo viduramžių, ir patirti jų tekdavo kievienai naujai verslininkų kartai. Ypatingą siaubą keldavo atvejai, kai apie žlugimą paskelbdavo didelė bendrovė, kurios patikimumu anksčiau niekas neabejojo, arba kuri nors iš įžymybių, iš kurios niekas to nesitikėjo. Tokie bankrotai visada būdavo skandalingi arba sukeldavo kitų bankrotų virtines, taigi ilgam įsimindavo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis121.68 KB
Autoriusserafina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto procedura jo kastai. Istatymu trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą