Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Turizmo verslo vystymasis Lietuvoje

Turizmo verslo vystymasis Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos kultūrinis ir gamtinis turizmo potencialas. Augantys skaičiai rodo turizmo verslo perspektyvas. Atvykstamasis turizmas. Atvykstamojo turizmo skatinimas. Vietinis turizmas. Turizmo vystymosi problemos ir tendencijos. Ekologinio turizmo skatinimas Baltijos valstybėse. Dviračių turizmo vystymas. Kaimo turizmas kaip naujos veiklos bei naujų pajamų šaltinis. Kaimo turizmo plėtros galimybės. Išvados.

Ištrauka

Turizmas pasaulyje yra viena iš didžiausių ūkio šakų, o ateityje turizmo apimtys ir užimama dalis ekonomikoje turėtų dar labiau padidėti. WTTC (Pasaulio turizmo ir kelionių tarybos) duomenimis 2002 metais turizmo industrija sukūrė 3,6 procento pasaulio Bendrojo vidaus produkto (1195 milijardus USD). Visa turizmo ekonomika , t.y. turizmo pramonės ir kitų šakų produkto kuriama dalis turizmui sudaro 10 procentų pasaulio BVP (3282,5 milijardo USD), o 2012 – 10,66 procento (6352 milijardus USD). Turizmo pramonė 2002 m. sukūrė 2,8 procento visų darbo vietų (apie 72 milijonus), o visa turizmo ekonomika 7,8 procento ( 198 milijonai darbo vietų).
Pasaulyje turizmas teikia vienas iš didžiausių pajamų bei suteikia daugiausia darbo vietų nacionaliniame, regioniniame bei vietiniame lygmenyje.
Paskatinti šiais skaičiais mūsų darbe nagrinėsime Lietuvos galimybes vystyti su turizmu susijusia ekonomine veiklą. Apžvelgsime ar Lietuva gali būti patraukli kitų šalių žmonėms, ar turim tam tinkamą infrastruktūrą, ką darome, ką turim padaryti, kad pasiekti geresnių rezultatų. Parašysime kaip pritaikoma ES patirtis reformuojant Lietuvos žemės ūkį kaime, pagal ES Kaimo Plėtros Reguliavimo ( KPR ) programas. Šios programos buvo sukurtos remiantis ( KPR ) nustatytu galimų veiklų sąrašu. Viena iš jų yra kaimo turizmo vystymas.

Lietuva - sparčiai augančios ekonomikos šalis, viena iš pirmųjų ryžtingai pasisakiusi už integraciją į Europos Sąjungą . Per kelis paskutiniuosius metus Lietuva ir jos žmonės atliko didžiulius parengiamuosius darbus, buvo pirmaujanti tarp šalių kandidačių, tuo parodydama savo norą ir ryžtą vėl tapti Europos šeimos nare.Lietuva pasižymi gražia gamta, kraštovaizdžiu, architektūra, etnografijos ir kultūros paminklais, taip pat krašto tradicijomis ir papročiais. Lietuvoje turime daugiau kaip tūkstantį upių ir upokšnių, apie keturis tūkstančius ežerų, 30 procentų krašto teritorijos dengia miškai, turistus vilioja Lietuvos pajūrio nepakartojamas grožis. Nemunas yra didžiausia Lietuvos upė, atitekanti iš kaimyninės Baltarusijos, jungianti mus su Kaliningrado ( Rusija ) sritimi ir įtekanti į visų mūsų sava laikomą Baltijos jūrą.
Daugeliui žmonių Lietuva yra dar nepažįstama atostogų šalis. Kiekvienais metais susidomėjimas turizmu joje didėja. Graži žalių miškų gamta, gausybė ežerų, geri keliai ir nuostabios pakrantės ties Palanga ir Neringa - visa tai suteikia Lietuvai patrauklios atostogų šalies įvaizdį.
Po nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos paskelbimo daug kas pasikeitė. Didieji Lietuvos miestai didžia dalimi yra sumoderninti bei tinkami turistams. Daugiau nei verta yra apžiūrėti bažnyčias bei kitus pastatus. Be to atsirado ir įvairių laisvalaikio praleidimo galimybių. Lietuvos kultūra yra itin svarbi. Čia Jūs taip pat rasite teatrų bei muziejų. Trumpai tariant yra verta atrasti šią Baltijos šalį.
Vis daugiau žmonių atranda Lietuvą kaip atostogų šalį. Nuo 1991-ųjų Lietuva yra nepriklausoma valstybė. Į turizmą investuojama labai daug pinigų. Statomi nauji viešbučiai bei restauruojami svarbiausi pastatai. Lietuva yra nuostabios gamtos šalis. Nepaisant daugelio karų, dėl kurių Lietuva nukentėjo, stovi daug gražių bažnyčių bei kitų pastatų. Pirmiausia Vilniuje itin daug bažnyčių.
Lietuva kaip naujas tarptautinio turizmo regionas formuojasi Vidurio Europos ir pietryčių Baltijos jūros šalių geografinėje ir ekonominėje erdvėje, išsidėsčiusioje geografiniu požiūriu strateginėje vietoje. Lietuvą kertantys tarptautiniai transporto srautai bei didžiulės artimos turizmo rinkos yra svarbūs veiksniai tarptautinio turizmo vystymui. Užsienio turizmo požiūriu pagrindinės užsienio turistų rinkos yra Vokietija, Skandinavijos šalys, Lenkija, Rusija, D.Britanija. Be to, istorinė raida lėmė susiformuoti gausiems etniniams-kultūriniams ryšiams tarp Lietuvos ir Lietuvos išeivių kitose šalyse (Lenkija, Rusija, Vokietija, Izraelis, JAV, Argentina), kurie tampa vienu iš tarptautinio turizmo plėtojimo veiksnių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-01
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis97.22 KB
AutoriusVirgis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Strazdienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo verslo vystymasis Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Strazdienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą