Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Paklausos elastingumo teorija ir jos taikymas praktikoje

Paklausos elastingumo teorija ir jos taikymas praktikoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra atskleisti paklausos elastingumo teorijos ypatumus ir kuo aiškiau apibrėžti jos pritaikymą praktikoje. Paklausos samprata. Paklausos elastingumo teorija. Elastingumo samprata ekonomikoje. Paklausos elastingumas kainų atžvilgiu. Paklausos elastingumo rūšys ir jų grafinė išraiška. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai. Paklausos elastingumas ir bendrosios pajamos. Paklausos elastingumas pajamoms. Kryžminis elastingumas. Elastingumo skaičiavimas ir problemos. Elastingumo teorijos praktinis taikymas. Valstybinė kainų kontrolė. Elastingumo poveikis mokesčių efektui. Paklausos elastingumo pavyzdžiai. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje labai daug dėmesio yra skiriama rinkai, prekių ir paslaugų pasiūlai bei paklausai. Kaip žinome, rinka yra prekinių – piniginių santykių visuma, prekių ir paslaugų mainai tarp pirkėjų ir pardavėjų, vykstantys pagal prekinės gamybos ir cirkuliacijos dėsnius. Visi pirkėjų ir pardavėjų santykiai rinkoje reiškiasi per paklausą ir pasiūlą, nes tai yra svarbiausias rinkos ekonomikos bruožas, nulemiantis produkcijos gamybos plėtimą ir mažininą, kainų kitimą, poreikių patenkinimo lapisnį ir daugelį kitų ekonomikos raidos elemtentų.
Šio darbo tikslas yra atskleiti paklausos elastingumo teorijos ypatumus ir kuo aikškiau apibrėžti jos pritaikymą praktikoje. Trumpai tariant, galime sakyti, kad elastingumo teorija yra vienas iš pagrindinių veiksnių, nulemiančių kaip vartotojai ir gamintojai reaguoja į kainų pasikeitimus rinkoje. Jis padeda nusakyti, kas ir kokią mokesčio dalį sumoka į valstybės biudžetą, kokios prekės bus perkamos labiau nei kitos, kaip pasikeis prekių pirkimas pasikeitus pajamoms, kainai bei kaip priklauso vienų produktų pirkimas nuo kitų kainos pasikeitimo. Visa ši informacija labai dažnai praverčia praktikoje, todėl elastingumo supratimas ir taikymas yra labai aktualus šiandieniniame pasaulyje. Jo svarbą labiausiai nulemia tai, kad mes gyvename rinkos pasaulyje, kur ekonomika yra vienas pagrindinių dalykų.

Kiekvienas autorius savo darbe apie ekonomiką skirtingai apibūdina paklausą. Tačiau įsigilinus galima suprasti, kad tai ta pati paklausa, tačiau apibūdinta tik kitais žodžiais. Paprasščiausias apibrėžimas būtų, kad paklausa – tai prekių ir paslaugų kiekis, kurį nori ir gali įsigyti pirkėjai, priklausomybė nuo kainos. Kitaip tariant, paklausa yra realus pirkėjų poreikis. Tačiau jei vartotojas tik nori įsigyti prekę, bet jo pajamų tam nepakanka, tai jo noras nėra paklausa, be to, ir pakankamas pinigų kiekis prekei pirkti nėra paklausa, jei vartotojas nenori jos pirkti.
Kainos kitimo ir perkamo prekių ir paslaugų kiekio kitimo rinkoje ryšys gana pastovus, todėl jis paprastai mikroekonomikoje formuluojamas kaip paklausos dėsnis: prekių paklausos dydis kinta kainų kitimui priešinga linkme, t.y. kuo aukštesnės prekių ir paslaugų kainos, tuo mažesnė jų paklausa, ir atvirkščiai.
Kitaip tariant, paklausos dėsnis tai, kad kitoms sąlygoms nesikeičiant vartotojai perka konors didesnį kiekį esant mažesnėms kainoms ir mažesnį kiekį esant didesnėms kainoms. Didėjant prekės ar paslaugos kainai, žmonės verčiami jos vartoti mažiau, ieškoti pakaitalų, todėl prekės ar paslaugos perkamos mažiau. Kainai mažėjant, viskas vyksta atvirkščiai. Šis ryšys tarp prekės kainos ir paklausaus jos kiekio apibūdina paklausos dėsnio esmę. Jis galioja tol, kol kiti veiksniai, turintys įtakos paklausai, lieka nepakitę.
Paklausos kiekis priklauso ne tik nuo prekės kainos, bet ir nuo daugelio kitų veiksnių, iš kurių svarbiausi:
Kitų prekių kainos;
Vartotojų pajamos ir jų kitimas;
Vartotojų skonis ir mados;
Vartotojų norai, jų optimizmas ir pesimizmas;
Reikalingumas;
Gyventojų skaičius ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-16
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis342.02 KB
Autoriusmartinni
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Trimonis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paklausos elastingumo teorija ir jos taikymas praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • K. Trimonis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą