Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Projektai ir jų valdymas

Projektai ir jų valdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Projekto sąvoka. Projektų klasifikacija. Projekto gyvavimo ciklas. Projekto dalyviai. Projektų valdymas. Projektų valdymo raida. 2 Projektų valdymo samprata. Projektų valdymo būtinumas. Projektų valdymo aktualumas. Projekto valdymo turinys. Projektų valdymo procesai. Projekto inicijavimas. Projekto planavimas. Projekto įgyvendinimas ir kontrolė. Projekto pabaiga. Projekto sėkmės kriterijai. Projektų rizikos valdymas. Rizikos klasifikavimas. Rizikos veiksnių analizė. Rizikos valdymo procesas. Projektų valdymas šiuolaikiniame kontekste. Išvados.

Ištrauka

Projektas – šiuo metu išties populiarus darbų atlikimo būdas ir terminas. Juo galime apibūdinti įvairiausius dalykus – nuo santykinai paprastų, tarkim, nedidelio renginio organizavimo, iki išties sudėtingų, pavyzdžiui, naujos muziejaus koncepcijos sukūrimo ir įgyvendinimo ir pan. Kad ir kaip skirtųsi šių darbų mastas, trukmė, procedūrų sudėtingumas, iš esmės tai yra tiksliai laike apibrėžtos, iš anksto suplanuotos ir nuosekliai kontroliuojamos darbo užduotys, kurių pabaigoje pasiekiamas
tiksliai pamatuojamas ir įvertinamas rezultatas ir kurios sukuria tam tikrus organizacijos pokyčius.
Pasirengimas dideliems ir mažiems projektams gali stipriai skirtis sudėtingumu. Vis dėlto ir vieni, ir kiti projektai daug laimi, jei jiems gerai pasirengiama, nepriekaištingai suplanuojama jų eiga. Jau kasdienybėje visi esame tarsi projektų vadovai: planuojame atostogas, statome namą ar perkame automobilį ir t.t. šiais atvejais neišvengiamai pastoviai susiduriame su pagrindiniais projekto elementais: formuluojame tikslus, naudojamės tam tikrais ištekliais, tvarkome biudžetą, bendraujame su kitais proceso dalyviais, tikriname jau pasiektus rezultatus, analizuojame galimybes ir rizikos veiksnius bei kiekvienam šių veiksnių nustatome tam tikrą terminą. Dažniausiai asmeninėje srityje mes panaudojame tinkamus savo sugebėjimus. Tačiau kalbant profesiniu lygmeniu, vien savo gebėjimų neužtenka. Profesinėje srityje būtina sistemingai išmokti tai, kam neužtenka vien asmeninių gebėjimų, nes priešingu atveju įgyvendinami projektai įmonėje ar organizacijoje gali tapti nesistemingu, nevaldomu ir beverčiu produktu.
Šiuolaikiniame versle projektas vis dažniau laikomas priemone, leidžiančia sėkmingiau valdyti kompaniją ir didinti konkurencingumą. Visame pasaulyje įmonėms pradėjus masiškai diegti į projektus orientuotus verslo metodus, projektų vadybos įgūdžiai tapo esminiai siekiant ne tik sėkmingo projektų įgyvendinimo bei jų vertės didinimo, bet ir viso kompanijų verslo sėkmės. Todėl norint sėkmingai parengti bei įgyvendinti bet kokį sudėtingą projektą, būtina gerai išmanyti visą įgyvendinimo procesą, projekto savybes, reikia numatyti bei sugebėti susidoroti su bet kokia rizika ar pavojumi, iškylančiu projekto valdymo procese ir t.t.
Šia tema "Projektai ir jų valdymas" yra prirašyta begalė knygų, straipsnių, kurių autoriai, pvz. Dennis Lock "Project Management", Clifford F. Gray ir Eric Larson "Project Management. The manageria process", Clements Gido :Effective Project Management", W. Lessel "Veiksmingas projektų planavimas ir sėkmingas jų įgyvendinimas" apibūdina projekto koncepcijas, savybes, procesus, pateikia pagrindines žinias apie projektus, jų reikalingumą, įgyvendinimą bei valdymą.
Šio kursinio darbo tikslas pagal perskaitytą literatūrą susisteminti, išanalizuoti bei atskleisti projekto ypatybes: sąvoką, procesus, panagrinėti patį projektų valdymą bei atskleisti projektų rizikos valdymo aspektus.
Šiam darbo keliami uždaviniai yra:
1. Pateikti projekto sąvoką bei klasifikaciją, išanalizuoti projekto gyvavimo ciklus;
2. Atskleisti projektų valdymo raidą bei būtinumą, apžvelgti projektų valdymo turinį;
3. Išnagrinėti projektų rengimo svarbiausius reikalavimus bei projektų
sėkmingo įgyvendinimo sąlygas.
4. Išnagrinėti projektų rizikos valdymo procesą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.44 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Masiulionytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Projektai ir ju valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Masiulionytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą