Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Šiuolaikinių organizacijų valdymo tendencijos

Šiuolaikinių organizacijų valdymo tendencijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įžanga. Organizacinės valdymo struktūros formavimo principai. Organizacinių valdymo struktūrų tipai. Situacinis arba Atsitiktinumų požiūris. Požiūrio atsiradimas ir pradininkai. Principai. Situacinio požiūrio atmainos. Organizacinio vystymo ir strateginio valdymo teorijos. Organizacinio vystymo teorija. Strateginio valdymo teorija. Motyvacijos ir vadovavimo teorijos. Motyvacijos teorijos. Vadovavimo teorijos. Naujausios vadybos teorijų kryptys. Dinamiškų santykių požiūris. Organizacijos ir natūrali aplinka. Etika ir socialinė atsakomybė. Globalizacija ir valdymas. Organizacijų įkūrimas ir kūrimas iš naujo. Organizacinė kultūra. Kokybė. Sėkmingų organizacijų teorijos. Teorija 7-S. Visuotinės kokybės valdymo teorija (VKV). Išvados.

Ištrauka

Temą "Šiuolaikinių organizacijų valdymo tendencijos" pasirinkome, nes norėjome išnagrinėti ir plačiau susipažinti su organizacija, jos struktūra ir efektyviais valdymo principais, kurie dominuoja šių laikų perspektyviose ir moderniose organizacijose. Sėkminga organizacijos veikla priklauso ne tik nuo gerai koordinuoto gamybos proceso bei produkto kokybės, bet ir nuo teisingo vadovavimo stiliaus pasirinkimo. Organizuota valdymo sistema nulemia operatyvumą.
Mes apžvelgėme keletą organizacijų valdymo teorijų krypčių bei požiūrių nuo XX a. septinto dešimtmečio iki šių dienų. Kadangi kiekviena šiuolaikinė organizacija taiko ne vieną, o po keletą skirtingų organizacinio valdymo teorijų ir jas individualizuoja, mes pasirinkome tik populiariausias.
Darbo struktūrą pasirinkome pagal P. Zakarevičiaus knygoje "Vadyba: dabartis, genezė, perspektyvos" pateiktą naujausių valdymo teorijų skirstymą. Manome, kad būtent šioje knygoje aptartos teorijos yra dažniausiai naudojamos šiuolaikinėse tiek Lietuvos, tiek kitų šalių organizacijose.
Šiame darbe aptartos teorijos yra tarpusavyje glaudžiai susijusios ir vystėsi viena kitos įtakoje modernizuodamos senesnę teoriją laiko atžvilgiu.
Pirmoje dalyje aptartos bendros organizacijų charakteristikos, valdymo struktūros. Antrojoje – apžvelgiamas atsitiktinumų požiūris, kuris davė pradžią šiuolaikinei vadybai, bei tiko greitai besikeičiančiai organizacijai. Trečiojoje - organizacinio vystymo ir strateginio valdymo teorija. Ketvirtojoje dalyje supažindiname su motyvavimo ir vadovavimo teorijomis. Penktojoje – moderniausios vadybos teorijos ir naujausios jų kryptys.

Pirmiausia, pradedant kalbėti apie organizaciją, reikėtų aptarti jos bendrąsias charakteristikas. Taigi visoms organizacijoms būdingi:
Ištekliai. Jie naudojami strateginiams bei faktiniams tikslams pasiekti. Pagrindiniai ištekliai yra žmonės (darbo ištekliai), finansai, technologijos, informacija ir kt.
Darbo pasidalijimas. Darbas organizacijose pasidalijamas vertikaliai - kai yra keli vadovai, bei horizontaliai – kai yra tik vienas vadovas.
Organizavimas. Svarbus organizacinių vienetų ir konkrečių pareigybių kūrimas su konkrečiomis funkcijomis, įgaliojimais, atsakomybe.
Valdymo būtinumas. Norint pasiekti organizacijos nustatytus tikslus reikia valdyti jos padalinius ir kolektyvą, nes valdymas – viena iš organizacijos būtinų ypatybių.
Vidinių sąlygų ir išorinės aplinkos įtaka. Vidinės sąlygos – tai sprendimų priėmimo technologija, valdymo mechanizmas, gamybos technologija bei metodai, motyvacijos sistema ir kt. Išorinės aplinkos elementai susideda iš ekonominių, technologinių, politinių, ekologinių ir socialinių veiksnių. 1. pav. pavaizduotos bendrosios organizacijų charakteristikos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis63.68 KB
Autoriusmopsis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSmergelienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikiniu organizaciju valdymo tendencijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Smergelienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą