Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Tarptautinių įmonių organizacinė plėtra

Tarptautinių įmonių organizacinė plėtra

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinių firmų ir užsienio investicijų rūšys. Užsienio firmų veiklos Lietuvos Respublikoje (LR) ypatybės. Tarptautinės firmos ūkinės veiklos vertinimo kriterijai. Rizika tarptautinėse firmose. Tarptautinės firmos užsienio veiklos organizavimo valdymo būdai. Išvados.

Ištrauka

Ekonominis gyvenimas savaime netapo globaliniu. Kiekviena firma auga ir stiprėja pereidama tam tikrus savo brandos etapus. Tarptautinių kompanijų atsiradimas ir plėtra – tai eilinės, "paprastos" firmos organizavimo plėtros padarinys.
Kiekviena šalis atsižvelgdama į savo specifiką, suformavo skirtingus tiesioginių užsienio investicijų apibrėžimus ir jų apskaitos metodinius pagrindus (pirminiai duomenys, jų skaičiavimo metodika, surinkimas, apdorojimas ir pan.). Daugelyje Europos ir viso pasaulio valstybių tiesioginių užsienio investicijų sąvokos turinio etalonu parinktas detalus pradinis tiesioginių užsienio investicijų apibrėžimas, kurį rekomenduoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD).
Lietuvoje naudojami keli užsienio kapitalo investavimo būdai: tiesioginės investicijos steigiant įmones, perkant veikiančių įmonių akcijas, ir netiesoginės – teikiant kreditus bei paskolas Lietuvos ekonomikai restruktūrizuoti bei gamybai modernizuoti.
Investuoti užsienio kilmės kapitalą turi teisę užsienio valstybių įmonės. Ne Lietuvos piliečiai bei užsienyje nuolat gyvenantys asmenys be Lietuvos pilietybės. Pirmoji bendra su užsienio partneriu Lietuvos – Vengrijos įmonė "Liettara – Volanpak" buvo įsteigta dar 1987 metais.
Investiciniai procesai Lietuvoje pagyvėjo tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir priėmus svarbiausius ūkinę veiklą reguliuojančius įstatymas. Užsienio kilmės kapitalą ir jo investavimą Lietuvos Respublikos reglamentuoja Lietuvos Respublikos užsienio kapitalo investicijų Lietuvos Respublikos įstatymas (1995 06 13 Nr. – 1-938).
Užsienio investicijas Lietuvoje saugo: Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymai ir kiti teisiniai aktai, reguliuojantys ūkinę-komercinę veiklą, apsaugo investuotojo nuosavybę nuo nacionalizavimo arba rekvizavimo; tarptautinės sutartys
Dvišalės sutartys dėl investavimo skatinimo ir abipusės apsaugos; Lietuvos respublikos užsienio kapitalo investicijų įstatymas bei kiti teisiniai aktai, reguliuojantys muitus, mokesčius, santykius su finansų ir kontrolės organais, bei nustatantys ginčų nagrinėjimo tvarką; kiti Lietuvos Respublikos įstatymai ir teisės aktai, ginantys užsienio investuotojo teises ir interesus.
Šiame darbe analizuosime tarptautinių firmų organizavimo plėtros ypatumus, remdamiesi V.Navicko, G.Samuolio, E.Bartkaus ir kt. Autorių mokslo darbais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis79.33 KB
AutoriusGintas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasValentinas Navickas
Švietimo institucijaKauno technologijos universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu imoniu organizacine pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno technologijos universiteto gimnazija / 5 Klasė/kursas
  • Valentinas Navickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą