Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonės veiklos taktinis planavimas (3)

Įmonės veiklos taktinis planavimas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Bazinio periodo įmonės veiklos rodiklių analizė. Įmonės pagrindiniai ekonominiai rodikliai. Lūžio momento nustatymas ir analizė. Produkcijos asortimento ir gamybos kaštų struktūros analizė. Padengimo sumų apskaičiavimas ir analizė. Įmonės veiklos rezultatų įvertinimas. Įmonės veiklos taktinis planavimas. Efektyvumo didinimo planas. Pastovių planinių išlaidų apskaičiavimas. Produkcijos asortimento planas. Išteklių sąnaudų normos ir normatyvai Įmonės gamybinio pajėgumo panaudojimo planas. Produkcijos pardavimo ir gamybos biudžetas. Materialinių išteklių biudžetas. Energetinių išteklių biudžetas. Darbo biudžetas. Gamybos kaštų biudžetas. Finansinis biudžetas. Išvados.

Ištrauka

Bet kokios veiklos tikslas yra pelnas. Šiuo atveju įmonė sėkmingai baigusi bazinius metus, turėjo tikslą padidinti pelną 95 proc. Siekdama kuo greičiau pasiekti masto ekonomiją ir taip sumažinti naujų gaminių savikainą, įmonė formuodama gamybos ir pardavimo planus suteikė naujiems gaminiams didesnį svorį. Išanalizavus asortimento struktūrą buvo nuspręsta nutraukti dviejų gaminių gamybą, bei pradėti gaminti tris naujus gaminius.
Norint pasiekti užbrėžtą pelno normą įmonei reikėjo imtis tam tikrų priemonių: arba didinti gamybos apimtis, arba rasti kaštų mažinimo galimybių. Įmonė pelnui pasiekti rėmėsi pastaruoju būdu t.y. mažino bazinio gaminio gamybos kaštus bei netiesiogines gamybos išlaidas. Tuo tarpu bendra pardavimų apimtis vienetais sumažėjo: jei baziniais metais įmonė bendrai buvo pardavusi 39 tūkst.Lt vienetų gaminių, tai planavimo metais iš viso skirtingų gaminių buvo parduota 41 tūkst.Lt. Įmonės gamybinio pajėgumo panaudojimas padidėjo 6,11 proc., tuo tarpu bazinio V gaminio gamybos apimtis sumažėjo nuo 14 tūkst.vnt iki 8,61 tūkst.vnt., o tai 38,5 proc.mažiau.
Įmonės pardavimų pajamos išaugo 11,6 procento, pagamintos produkcijos vertė išaugo net 23,9 proc., o gamybos kaštai 15,4 proc. Iš to darome išvadą, kad baziniu periodu įmonė turėjo žymiai didesnes prekių atsargas periodo pradžioje, kai planinio periodo pabaigoje įmonė beveik nepaliko prekių atsargų. Produkcijos gamybinė savikaina V gaminio baziniu laikotarpiu buvo 8,33 procentu didesnė nei planiniu laikotarpiu.
Planiniu laikotarpiu įmonės darbuotojų skaičius išaugo 12,8 proc. Darbo užmokesčio fondas padidėjo 13,6 procento. Darbo našumas taip pat pakito 12,2 proc. Darbuotojų skaičius padidėjo 79 žmonėmis. Iš visko galima daryti išvadą, kad valandinis atlygis gamybiniams darbininkams ir vidutinis atlyginimas pagrindinių darbininkų, gamybinių cechų vadovų ir įmonės administracijos – nepakito.
Apibendrinant galima pasakyti, kad pelno didinimo užduotis buvo įvykdyta. Įmonė siekė pelną padidinti 95 proc., o realiai jis padidėjo 239,4 procento. Tam didelės įtakos turėjo palanki situacija rinkoje, o ypač konkurencinė situacija : net dviejų prekių konkurentų kainos buvo žymiai didesnės nei įmonės apskaičiuotos, kas leido jas nustatyti didesnes nei apskaičiuotos, bei mažesnes nei konkurentų , bei kompensuoti praradimus dėl kitų dviejų prekių kainos sumažinimo bei gauti papildomą pelną. Taip pat įmonė pelningai pardavė prekių atsargas tų gaminių, kurių planiniu periodu nebegamino.
Kitų pelningumo rodiklių pokytis taip pat matome yra teigiamas : produkcijos pelningumas padidėjo 11,32 proc. ; apyvartos pelningumas 10,23 proc.; ilgalaikio turto 22,03 proc. Trupmalaikio turto apyvartumas nuo 5,3 karto padidėjo iki 6,3 karto, kas turėjo įtakos piniginių lėšų pertekliaus sumažėjimui. Matome, kad piniginių lėšų perteklius baziniu ir planiniu laikotarpiu yra -35,46 proc. Tačiau siekdama išlaikyti tokį pelningą lygį, įmonei vertėtų ir toliau didinti darbo našumą. Taip pat peržvelgti asortimento struktūrą ir nuostolingo gaminio atsisakyti arba ieškoti jo kaštų mažinimo galimybių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis126.6 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasApalainienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos taktinis planavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Apalainienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą