Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Plėtros galimybių studija: užeiga "Beržynė"

Plėtros galimybių studija: užeiga "Beržynė"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išanalizuoti užeigos "Beržynė" veiklos plėtros galimybes ir ekonomiškai įvertinti. Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti baigiamuoju darbu, sąrašas. Įmonės plėtros galimybių teoriniai aspektai. Plėtros reikšmė įmonės veiklai. Finansų valdymo esmė. Ilgalaikio turto ir darbo našumo nauda įmonei. Reklamos svarba plėtrai. Pinigų gavimas. Užeigos "Beržynė" veikla ir plėtra. Darbo metodikos ir priemonių aprašymas. Užeigos "Beržynė" charakteristika ir veiklos apžvalga. Užeigos "Beržynė" veikla įvedus papildomą paslaugą. Išvados ir rekomendacijos. Anotacija.

Ištrauka

Augant ekonomikos lygiui šalyje, kuriasi daug įmonių. Pastaruoju metu ypač pagausėjo maitinimo įmonių. Pagausėjus įmonėms padidėja konkurencija tarp rinkos senbuvių ir jos naujokių. Augant konkurencijai, mažėja klientų, todėl kiekvienai įmonei iškyla klausymas, kaip jų pritraukti kuo daugiau, padaryti savo įmonę lankomiausia vieta. Kyla poreikis įmonės atnaujinimui – plėtrai. Šis poreikis aktualus ir šiame darbe nagrinėjamai įmonei užeigai ,,Beržynė", kurioje buvo atlikta praktika.
Prieš imantis galvoti plėtros planus būtina ištirti rinką, atsižvelgti į visas galimybes, jas ekonomiškai įvertinti, atlikti įvairiausius tyrimus. Kaip teigiama įvairiuose literatūros šaltiniuose, kurie yra nagrinėjami šiame darbe, tai yra svarbu, nes ištyrus rinką ir pačią įmonę, galima nustatyti, kokio masto reikalinga plėtra.
Įmonės plėtra, tai naujų galimybių ieškojimas, bei atitinkamos sistemos kūrimas. Siekiant plėsti įmonę, reikia suvokti įmonės plėtros esmę, išnagrinėti įvairius aspektus. Įmonės plėtra asocijuojasi su įmonės kūrimu, tačiau apima siauresnę sritį, nors ir reikalauja tiek pat atsakingumo ir žinių. Būtina išanalizuot įmonės ekonominę būklę, ištirti esamą rinką, įvertinti plėtros galimybes, parengti strateginius planus, visa tai bus atlikta remiantis įvairias literatūros šaltiniais ir remiantis užeigos ,,Beržynė" veiklos duomenimis.
Darbo objektas: Užeigos ,,Beržynė" plėtros galimybės
Darbo tikslas: Išanalizuoti užeigos ,,Beržynė" veiklos plėtros galimybes ir ekonomiškai įvertinti
Darbo uždaviniai:
• Apžvelgti įmonės veiklos plėtros galimybes teoriniu aspektu;
• Išnagrinėti užeigos ,,Beržynė" veiklą;
• Apžvelgti užeigos ,,Beržynė" plėtros naudą;
• Įvertinti užeigos ,,Beržynė" plėtros galimybes.


"Organizacijos plėtra – tai nepaliaujama socialinės sistemos struktūros plačiąja prasme ir bendravimo kultūros evoliucinė plėtra" (A.Juškevičius, 1991, p. 482).
Šiuolaikinis verslas atsidūrė dinamiškoje aplinkoje, kurioje pokyčiai yra pastovus reiškinys. Įmonės plėtra glaudžiai siejasi su rekonstrukcijomis. Tačiau jei įmonės veikla bus tinkamai organizuota, rekonstrukcijų galima išvengti. Ir atvirkščiai, jei nepavyksta normalus įmonės veiklos organizavimas, kartais rekonstrukcija yra reikalinga. Nors, "daugelis mokslininkų teigia, kad geriau įdiegti daug smulkių patobulinimų (evoliucinė raida), nei daryti esminę rekonstrukciją (revoliucinis kelias), nes kiekvienas didesnis pokytis sukelia pasipriešinimą, kuriam nugalėti reikia daug pastangų" (A. Juškevičius, 1991, p. 482.)
Kiekvienos įmonės pagrindiniai uždaviniai yra šie:
• klientų poreikių patenkinimas;
• geros finansinės būklės užtikrinimas;
• nuolatinis produktų ar paslaugų tobulinimas;
• įmonės ateities vystimosi numatymas ir tikslų formulavimas.
Nesugebėjimas atlikti šių uždavinių ar nekokybiškas jų atlikimas priartina įmonę prie krizinės situacijos. Tada iškyla būtinybė tobulinti įmonės veiklą ar daryti esminę rekonstrukciją.
Dabartinėje organizacijos plėtros teorijoje akcentuojamas ne tik formalios struktūros plėtotės būtinumas, bet stengiamasi gerinti organizacijos kultūrą. Svarbiausi organizacijos gerinimo tikslai yra šie:
• žmogiško bendradarbiavimo reikalavimų įvertinimas;
• tarpusavio pasitikėjimo stiprinimas ir santykių atvirumo didinimas;
• saviraiškos galimybių sukūrimas;
• geresnis individo suderinimas su grupe;
• geresni santykiai su vadovais;
• baimės atmosferos (baimės prarasti savo veidą, statusą organizacijoje) eliminavimas;
• kolektyvinis konfliktų sprendimas ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-15
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis90.63 KB
AutoriusSandraxa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBalnytė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pletros galimybiu studija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą