Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonių nuosavybės struktūrų Lietuvoje analizė

Įmonių nuosavybės struktūrų Lietuvoje analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Savininkai ir vadovai. Akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė. Akcininkai. Stebėtojų taryba. Valdyba. Individuali įmonė. Savininkų ir vadovų interesų konfliktai. Pagrindinės konfliktų rūšys. Darbo sutartys. Nefinansinė nauda. Konfliktai su kreditoriais. Asimetrinė informacija. Informacijos asimetrijos modeliai. Problemos sprendimai. Auditas ir monitoringas. Konfliktai tarp akcininkų. Visuotinio akcininkų susirinkimo procedūrų svarba. Juridiniai akcininkų konflikto išvengimo aspektai. Smulkiųjų akcininkų teisės. Bendrovių valdymas. Bendrovių valdymo kodeksas. Šalies įvaizdžio formavimas ir įmonės sėkmė. Konfliktai ir jų pasekmės Lietuvoje. SBA ir Utenos trikotažas. Jiesia. Gubernija. Išvados.

Ištrauka

Seniau kiekvienas verslininkas norėjo būti absoliučiu savo verslo šeimininku: jis buvo ir įmonės prezidentas, ir generalinis direktorius, ir valdybos pirmininkas. Tad ir sprendimai priklausė tik nuo jo paties . Vėliau keitėsi verslo sąlygos, atsirado samdomi valdytojai, tobulėjo įmonės vadyba. Dabar daugelis savininkų valdybas stengiasi formuoti ne iš savo tarpo, o iš kompetentingiausių specialistų strategų ir taip apsisaugo nuo neteisingų sprendimų, kuriuos galėtų padaryti patys.
Šio darbo tikslas yra surinkti informaciją apie nuosavybės struktūras, santykius tarp įmonės valdančiojo sluoksnio atstovų, tokių kaip akcininkai, savininkai, valdybos nariai, stebėtojų taryba, vadovai, direktoriai ir pan. Kadangi šiais laikais įmonės plečiasi, vienas žmogus negali būti atsakingas už visą verslą. Jis negali vienas ne tik valdyti jo – samdo valdytojus,kurie išmano savo darbą, turi patirties bei žinių, kurių trūksta savininkui, taip pat jam tiesiog dažniasiai reikia ir verslo partnerių – t.y. kitų akcininkų, kurių pagalba benrovė įgyja papildomų pajamų ir investicijų iš jų, naujų verslo plėtros ir plėtojimo idėjų. Tačiau susiduriama su kitomis problemomis – tokiomis kaip skirtingi interesai, kitoks požiūris į verslą, bei ateities vizijos, taip pat ir žmogiškieji veiksniai – naudos sau siekimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi.
Šis darbas skirtas išnagrinėti pagrindines grupes, tarp kurių kyla konfliktai, pagrindines konfliktų rūšis, jų priežastis, bei sprendimo būdus. Taip pat pateikti pavyzdžių, kaip konfliktai veikia įmones konkrečiai Lietuvoje.
Uždaviniai:
• Aptarti kuo skiriasi savininkai ir vadovai. Kokios jų teisės ir pareigos, jų veikla ne tik akcinėse bendrovėse, bet ir individualioje įmonėje. Taip pat susipažinti su tokiomis savokomis kaip: akcininkas, valdyba, stebėtojų taryba. Trumpai jas aptarti.
• Panagrinėti savininkų ir vadovų interesų konfliktus, kas tai yra, kokios būna jų rūšys,pasekmės, kaip jų išvengti.
• Susipažinti su asimetrine informacija, panagrinėti, kas tai yra, kokią įtaką daro įmonei, kaip su ja kovoti.
• Panagrinėti stebėjimų (monitoringo, audito) reikšmę ir svarbą kompanijos valdyme.
• Susipažinti su konfliktais tarp tos pačios bendrovės akcininkų, jų priežastimis, bei sprendimo būdais
Pirmi šeši šio darbo skyriai nagrinėja teorinę dalį, o septintajame aptariama situacija keliose realiai ezistuojančiose įmonėse Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis82.22 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. Kristina Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu nuosavybes strukturu Lietuvoje analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. Kristina Kalašinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą