Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Įmonės organizacinės valdymo struktūros tobulinimas

Įmonės organizacinės valdymo struktūros tobulinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Organizacinės valdymo struktūros, jų svarba organizacijai. Organizacinių valdymo struktūrų esmė. Organizacinių valdymo struktūrų formavimo principai. Organizacinių valdymo struktūrų tipai. Klasikinės (hierarchinės) valdymo struktūros. Patriarchalinė valdymo struktūra. Linijinė valdymo struktūra. Funkcinė valdymo struktūra. Štabinė linijinė struktūra. Naujos organizacinės valdymo struktūros. Produkto / rinkos organizacija. Matricinė organizacija. Likerto susisiekiančiųjų grupių struktūra. Organizacinės valdymo struktūros tobulinimas. Esamos padėties analizė akcinėje bendrovėje "P". Akcinės bendrovės "P" statusas. Bendrovės teisės ir pareigos. Bendrovės ūkinė veikla. Akcinės bendrovės "P" organizacinė valdymo struktūra. AB "P" personalas. Akcinės bendrovės "P" veikla probleminiu aspektu. AB "P" organizacinės valdymo struktūros tobulinimas. Projekto pagrindimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Valdymas – tai organizacijos tikslų nustatymas, jų įgyvendinimo mechanizmo organizavimas ir veikla, užtikrinanti šių tikslų realizavimą. Tai kryptingas socialinis, ekonominis ir psichologinis poveikis dirbančiųjų kolektyvui, organizuojant ir koordinuojant jo veiklą efektyviausiems darbo rezultatams mažiausiomis sąnaudomis gauti.
Valdymas – tai tikslų medžio visiems valdymo lygiams sudarymas. Tik tuomet, kai visuose hierarchiniuose lygiuose visi darbuotojai žinos savo tikslus, adaptuotus prie organizacijos tikslų, organizacijos veikla bus efektyvi. Valdymo tikslai turi būti konkretūs, aiškūs, reikšmingi ir pasiekiami. Valdymas užtikrina kryptingą firmos funkcionavimą. Šis kryptingumas pasiekiamas darant poveikį valdymo objektui. Priklausomai nuo vykdomų funkcijų, žmonės yra organizuoti tam tikromis grupėmis, sudarančiomis struktūrinius funkcinius padalinius: administracinius, techninius, ekonominius, aprūpinimo ir realizavimo, ūkio, gamybos ir t.t.
Įmonės valdymo sistemą sudaro struktūrinių funkcinių padalinių visuma. Valdymas, kaip sistema atspindi jo organizacines struktūrines ypatybes.Jose atsispindi valdančių struktūrinių padalinių skaičius ir pobūdis, jų sąveikos būdai, poveikio valdymo objektui pobūdis, sistemos elementų ir jų funkcijų kokybinė charakteristika, informacijos procesų, ryšių ypatybės ir kt.
Gamybinių ir valdymo elementų sutvarkymas ir jų priklausomybės nustatymas vadinamas organizacine struktūra.Organizacinės struktūros schema, skyrių nuostatai, pareiginiai darbuotojų nuostatai atspindi organizacijos sturktūrinių padalinių skaičių ir pavaldumą, numato padalinių funkcijas ir tikslus, darbuotojų tieses, pareigas ir atsakomybę.
DARBO AKTUALUMAS. OVS parinkimas yra labai svarbus, kadangi nuo to priklauso įmonės tikslų ir uždavinių įgyvendinimas, efektyvus darbo organizavimas, darbuotojų sudėtis.
DARBO TIKSLAS. Išanalizuoti organizacinių valdymo struktūrų teorinius aspektus, išnagrinėti jų įtaką valdymui ir darbo kokybei , aptarti OVS tobulinimo galimybes Marijampolės akcinėje bendrovėje "P".
UŽDAVINIAI:
1.Teoriškai apibūdinti organizacines valdymo struktūras, jų esmę, tipus, išanalizuoti jų svarbą organizacijos valdyme.
2. Supažindinti su Marijampolės akcinės bendrovės "P" organizacine valdymo struktūra, išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria organizacija esant dabartinei valdymo struktūrai ir pasiūlyti organizacinės valdymo struktūros tobulinimo kryptis.

TYRIMO OBJEKTAS. Marijampolės akcinės bendrovės "P" organizacinė valdymo struktūra.
METODIKA.
1. Mokslinės literatūros apžvalga.
2. Įmonės veiklos stebėjimai.
3. Anketinė apklausa.
Teorinė dalis buvo rašoma, remiantis moksline literatūra. Susipažinus su teoriniais ir praktiniais darbais apie nagrinėjamą problemą, ši medžiaga buvo susisteminta. Praktinėje dalyje įvertinus esamą situaciją ir naudojant tyrimų rezultatus bei stebėjimo ir surinktų duomenų analizės metodą buvo suformuluota problema bei įvardijamos jos sprendimo galimybės. Dėl problemos sprendimo būdų buvo konsultuojamasi su kompetentingais bendrovės darbuotojais, kurie išreiškė savo nuomonę dėl galimų pakeitimų.


Kiekviena įmonė yra valdymo struktūra, kurioje nurodomi tiesioginio ir netiesioginio pavaldumo ryšiai. Atskiros tarnybos turi turėti funkcinius ryšius, pagal kuriuos matytųsi, kuri tarnyba arba kuris darbuotojas kokią informaciją iš kur turi gauti ir kokią informaciją pateikti. Tokiu būdu lengviau organizuoti darbą, siekiant , kad visas valdymo funkcijas (planavimą, organizavimą,kontrolę ir reguliavimą) vykdytų visos valdymo grandys.
Organizacijų vadovai kuria įvairius organizacijų vystymo, tobulinimo, jų veiklos rezultatyvumo didinimo modelius ir juos realizuoja. Todėl nuolat turi būti tobulinama ir sistemos struktūra.
Organizacijose, jungiančiose nedidelį skaičių (keletą) darbuotojų, darbuotojų atsakomybę, teises ir darbo pasidalijimą lemia vadovo žodiniai paliepimai. Jeigu organizacija yra didelė ir jungia dešimtis, šimtus darbuotojų , vien vadovo žodiniais paliepimais neįmanoma suderinti visų šių darbuotojų veiklos, tolėl tenka sukurti nuolat galiojančių taisyklių sistemą. Ši sistema nurodo darbuotojų vietą organizacijoje, geriausių veiklos rezultatų siekimo galimybes, sprendžia jų veikloje iškilusius sunkumus ir kliūtis.
Sistema vadinamas objektas, kurį sudaro mažiausiai du, o praktikoje, kaip taisyklė, žymiai daugiau sudėtinių elementų, tarpusavyje susietų vienodo pobūdžio ryšiais.
Sistemos esmė – elementų ir jų grupių (posostemių) jungimas į vieningą visumą vienodo pobūdžio ryšiais. Kuomet vienaip ar kitaip sukomponuoti elementai susijungia (sujungiami) tokiais ryšiais, susiformuoja sistemos struktūra. Akivaizdu, kad struktūros apibūdininmas beveik analogiškas sistemos apibūdinimui. [7,78]
Anot H.Mintzbergo organizacijos struktūra – tai priemonių visuma darbui suskirstyti į skirtingas užduotis ir koordinuoti šių užduočių vykdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis95.84 KB
Autoriusingri2da
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasIrena Čebrovienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones organizacines valdymo strukturos tobulinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla / 4 Klasė/kursas
  • Irena Čebrovienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą