Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Prognozavimas ir strateginis valdymas

Prognozavimas ir strateginis valdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Strateginis valdymas ir prognozavimas. Strategijos sampratos kilmė. Strateginio valdymo ištakos organizacijų vadyboje. Strateginio valdymo samprata, savybės ir tikslai. Strateginio valdymo teikiama nauda, pranašumai ir trūkumai. Strateginė analizė strateginiame valdyme. Prognozavimas. Prognozavimo metodai. Prognozavimo ir planavimo procesų tarpusavio sąveika. Prognozavimo reikšmė ir problemos. Strateginio valdymo mokslo ir jo raidos teoriniai aspektai. Strateginio valdymo raidos ciklas. Ryšys tarp strateginio valdymo meno ir išorinės aplinkos. Strateginio valdymo modeliai ir "Balanced Scorecard" metodika. Strateginio valdymo modeliai. "Balanced Scorecard" metodika. Strateginės minties integravimo galimybės Lietuvoje. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Dinamiškai kintančioje aplinkoje bei aršioje konkurencinėje kovoje, įmonės sugeba aktyviau veikti, jeigu jos moka apibrėžti sau tikslesnę orientaciją didesnei perspektyvai, parengti veiksmų ir priemonių programas numatytiems tikslams ir priemonėms įgyvendinti, valdyti strateginius pokyčius. Visa tai apima ir sujungia įmonės strateginio valdymo sistemą.
Pasaulyje vyksta spartūs technologiniai pokyčiai, rinkos vis labiau įgyja pasaulinį mąstą. Todėl vadovavimo įgūdžius būtina papildyti strateginio valdymo įgūdžiais. Kad organizacija pasiektų tikslą, jos vadovai apie galimybes ir besikeičiančių sąlygų poveikį turi mąstyti strategiškai. Norėdami žinoti, kada pradėti strateginius pakeitimus, jie privalo atidžiai stebėti išorinė aplinką. Be to, savo verslą jie turi taip gerai pažinti, kad nuspręstų, kurios rūšies pakeitimų imtis.
Darbo aktualumas. Dėl nuolatinės sąlygų kaitos rinkos ekonomikoje, verslininkas turi turėti įmonės strategiją, numatančią pagrindines veiklos gaires ir periodiškai rengti detalius trumpalaikius planus, kurie leistų verslininkui pakankamai tiksliai vertinti verslo būklę siekiamų tikslų požiūriu ir, esant reikalui, keisti įmonės strategijos įgyvendinimo taktiką, priderinant ją prie besikeičiančios tikrovės. Taigi, strateginis valdymas yra neišvengiamas, siekiant efektyviai įgyvendinti įvairių sričių reformas ir spręsti sudėtingas problemas. Visa tai reikia pagrįsti ekonominiais skaičiavimais, prognozėmis ir priimti sprendimus įvertinant visas pasekmes. Suvokiant vis didėjančią strateginio valdymo svarbą ir būtinumą mokslinių tyrimų bei rekomendacijų pagrindu, tampa aktualu atlikti strateginio valdymo būklės analizę įmonės veikloje. Strateginis valdymas yra būtinas siekiant efektyviai įgyvendinti įvairių sričių reformas ir spręsti sudėtingas organizacijų plėtros ir efektyvaus veikimo problemas.
Darbo problema grindžiama tuo, kad literatūros šaltinių analizės metu pastebėta, kad daugelis autorių fragmentiškai pateikia strategijos, strateginio valdymo apibrėžimus, supažindina su strateginio valdymo mokslo raidos prielaidomis, įvardina prognozavimo metodus, tačiau visa tai į strateginio valdymo proceso studijas yra įtraukiami kaip atskirai nagrinėjami klausimai. Kompleksinio požiūrio į strateginio valdymo ir prognozavimo metodų sąsajas trūkumas riboja įmonių galimybes sistemiškai spręsti strateginio valdymo klausimus. Kadangi strateginio valdymo problemų apibrėžimas ir tinkamų metodų joms spęsti pasirinkimas priklauso nuo strateginio valdymo tyrėjo santykio su teoriniu pažinimu ir sugebėjimo tas žinias pritaikyti praktikoje, todėl ypač svarbu įvardyti strateginio valdymo teorijos formavimosi aplinkybes ir apžvelgti jų sąsajas su praktika.
Darbo tikslas. Ištirti strateginio valdymo ir prognozavimo teorinius aspektus.

Darbo uždaviniai:
1. Pateikti strategijos ir strateginio valdymo sampratos ištakas.
2. Įvardyti strateginio valdymo savybes, tikslus ir strateginės analizės reikšmingumą.
3. Supažindinti su strateginio valdymo teikiama nauda.
4. Apžvelgti strateginio valdymo mokslo raidą siekiant identifikuoti jo raidos ciklą, modelius ir metodikas.
5. Aptarti strateginės minties integravimo galimybes Lietuvoje.
6. Apibūdinti prognozavimo metodus, jų privalumus ir trūkumus.
7. Pateikti prognozavimo veiklos reikšmingumą ir problemas.
Darbo objektas. Strateginis valdymas ir prognozavimas.
Darbo metodai:
Mokslinės literatūros ir informacinių šaltinių sisteminimas;
Periodinių leidinių analizė.
Darbo reikšmingumas. Toks tyrimas ne tik padeda numatyti strateginio valdymo ir prognozavimo veiklos vystymo perspektyvas, bet ir leidžia įžvelgti būdus, kuriais būtų sumažinta valdymo klaidų tikimybė ateityje konkrečios įmonės ar valstybės valdymo atvejais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis364.74 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. T. Tamošiūnas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prognozavimas ir strateginis valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. T. Tamošiūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą