Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Statybos projektų valdymas (2)

Statybos projektų valdymas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Projekto sąvokos esmė. Projektų valdymo raida. Projektų savybės. Projektų klasifikavimas. Projektų gyvavimo ciklas. Statybos projektų valdymo etapai. Projektinio valdymo samprata. Statybos projekto stadijos. Projektų valdymo procesų skirstymas į grupes. Statybos projektų valdymo turinys. Projekto turinio apibrėžimas ir įgyvendinimo planavimas. Projekto valdymo turinys. Projekto turinio detalizavimas. Projektų valdymo metodai. Projektų valdymo funkcijos. Projektų dalyviai.

Ištrauka

Projekto sąvoka tiek literatūroje, tiek praktikoje apibūdinama labai įvairiai: kaip laikina veikla, griežtai apribota tiksliais pradžios ir pabaigos momentais; kaip susitarimas, turintis tam tikrus tikslus; kaip dokumentas, finansiškai, techniškai ir socialiai pagrindžiantis ateities tikslus; kaip sistema, apimanti suformuluotus tikslus, kuriems realizuoti sukuriami objektai, diegiami technologiniai procesai, nustatomi reikalingi ištekliai, numatomi valdymo sprendimai ir priemonės jiems įgyvendinti.
Vieno projekto apibrėžimo nėra, todėl tikslinga apžvelgti projekto apibrėžimus, pateiktus skirtinguose projekto metodiką apibūdinančiuose literatūros šaltiniuose.
Įprastinė projekto sąvoka - visuma dokumentacijos, brėžinių, apskaičiavimų, būtinų konkrečiam objektui sukurti. Šiandien projektų valdymas būtinas sprendžiant verslo, socialinius, mokslo, technikos, technologijų, inovacijų, investicijų bei kitus uždavinius.

Statybos pramonės šaka yra viena iš sudėtingiausių savo kompleksiškumu ir procesų bei procedūrų įvairumu, todėl statybos projektas yra labai sudėtingas, multiprocesiškas ir imlus darbui ėjimas nuo idėjos pagrindinio tikslo link. Struktūriškai projektas galėtų būti apibūdinamas tokia schema.


Pasak Projektų valdymo instituto (Project Management Institute, PMI) parengto projektų valdymo standarto (Project Management Body of Knovvledge (PMBOK), projektas - tai laikina veikla, orientuota sukurti unikalų produktą ar paslaugą. "Laikina" reiškia, jog projektui nustatomi tikslūs pradžios ir pabaigos momentai. "Unikalumas" rodo projekto rezultato (produkto ar paslaugos) naujumą, kuris bus naudingas kuriam nors konkrečiam klientui ar grupei projektu suinteresuotų asmenų. Produktas ar paslauga gali būti unikali net tuo atveju, jei tai, kas daroma dabar, jau buvo atlikta daug kartų prieš tai, tačiau skiriasi projekto savininkas, dizainas, vieta, kontraktai ir t.t.
Anglijos projektų vadovų asociacija į projektą žiūri kaip į veiklą, turinčią konkrečius tikslus, kurie paprastai apima tikslius reikalavimus terminams, biudžetui ir pasiektų rezultatų kokybei.
Pasaulio bankas teigia, jog projektas apima kompleksą tarpusavyje susijusių darbų, kurie atliekami siekiant specifinio tikslo, ribotą laiko tarpą naudojant griežtai ribotą biudžetą.
Clifford F. Gray (2000) projektą apibūdina, kaip kompleksines, koordinuojamas, vienkartines pastangas, apribotas laiko, biudžeto, išteklių, ir kryptingų atlikimo specifikacijų, skirtų patenkinti vartotojų poreikiams. Anot autoriaus, kaip ir kitų veiklos krypčių, projekto pagrindinis tikslas-patenkinti vartotojo lūkesčius.
Apskritai projektas - tai iš anksto gerai parengtas ir suplanuotas objekto ar sistemos sukūrimas ar jų pakeitimas. Šiandieninė projekto sąvoka dažniausiai susijusi su investicine akcija, apimančia:
• tikslą (iš anksto suplanuotų rezultatų gavimą per numatytą laiką);
• išteklių (piniginių, materialinių, žmogiškųjų, laiko, informacinių ir kt.) panaudojimą;
• aplinką (kurioje kuriamas ar realizuojamas projektas);
• rezultatą (fiziniai (pramoniniai) objektai; technologijos; produkcija; sistemos; intelektualūs (moksliniai) tyrimai ir kt.).
Sisteminiu požiūriu projektą galima analizuoti kaip transformacijos iš esamos situacijos į norimą būklę kompleksinę priemonę (1.2 pav.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-09
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis67.99 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasP. Oržekauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasStatybos ir architektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statybos projektu valdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • P. Oržekauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą