Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Valdymo informacinių sistemų tipai

Valdymo informacinių sistemų tipai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti valdymo informacinių sistemų tipus. Valdymo informacinių sistemų samprata. Valdymo informacinių sistemų veiklos etapai. Valdymo informacinės sistemos struktūra. Informacinių valdymo sistemų tipai 9Strateginės valdymo sistemos. Vadybos informacinės sistemos. Sprendimų palaikymo sistemos. Žinių kūrimo arba ekspertinės sistemos. Biuro automatizavimo sistemos. Tranzakcijų apdorojimo sistemos. Apskaitos informacinės sistemos. Valdymo informacinių sistemų sprendimai Lietuvoje. Valdymo informacinės sistemos naudojamos stambiose įmonėse. Verslo finansų valdymo programa "Navision Financials". Doclogix. Valdymo informacinės sistemos naudojamos vidutinio dydžio įmonėse. Microsoft Dynamics AX. Colibri. Valdymo informacinės sistemos naudojamos mažose įmonėse. "Stekas". "Pragma" 4.0. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje verslo aplinkoje didėja informacijos svarba. Įmonės veiklos rezultatai, jos konkurencingumas tiesiogiai priklauso nuo operatyvių valdymo sprendimų, kuriems priimti reikalinga išsami ir patikima informacija, atspindinti išorines ir vidines įmonės darbo sąlygas. Kadangi kiekvienoje įmonėje ir organizacijoje vyksta daug procesų, kuriems reikalingi operatyvūs sprendimai būtina imtis priemonių, kaip tuos sprendimus kuo geriau valdyti. Pastaraisiais metais įmonės į informacijos valdymo programas investuoja atidžiau, pageidauja galimybės nuolat jas plėtoti bei naujų versijų suderinamumo ir su įsigytomis anksčiau standartinėmis programomis, ir su įgyvendintais individualiais sprendimais – informacija ir jos valdymas tampa kooperatinio valdymo priemone. Informacijos svarba tiek išaugo, kad šiandien kalbama apie ją kaip apie ketvirtąjį gamybos veiksnį. Ji padeda ne tik racionalizuoti darbo eigą, bet vaidina svarbų vaidmenį ir formuojant įmonės strategiją.
Šio darbo objektas – valdymo informacinės sistemos.
Darbo tikslas – išanalizuoti valdymo informacinių sistemų tipus.
Darbo uždaviniai:
• Apibrėžti valdymo informacinių sistemų sampratą ir svarbą organizacijai;
• Įvardinti ir apibūdinti valdymo informacinių sistemų tipus;
• Pateikti valdymo informacinių sistemų pavyzdžių Lietuvos verslo sprendimuose.

Geras vadovų ir jų bendradarbių informuotumas yra būtina sudedamoji jų valdymo dalis. Be jo vadovauti sunku, o dažnai ir iš viso neįmanoma. Tik gerai informuotas bendradarbis gali gerai įvykdyti jam deleguotus uždavinius ir įvertina savo darbo rezultatus. Gerai organizuota įmonė turi gerą informacinę sistemą, kai pakankama informacija laiku pateikiama vartotojams.
Kiekviena įmonė, siekdama savo tikslų, vartoja penkių pagrindinių tipų išteklius:
• personalą,
• medžiagas,
• įrengimus,
• finansus,
• informaciją.
Vadybininkas turi stengtis kuo geriau išnaudoti visus šiuos išteklius, todėl jis privalo turėti pakankamai žinių apie kiekvieno jų savybes, efektyvumą bei panaudojimo būdus. Geriausiai ištyrinėtos ir lengviausiai įvertinamos įvairiais parametrais yra pirmos keturios išteklių grupės, kurios dar vadinamos materialiais ištekliais. Pagrindiniai šių išteklių vertinimo kriterijai yra kaina, tarnavimo laikas, našumas, patikimumas ir kiti panašūs rodikliai. Informaciją apibūdinti ir įvertinti yra gerokai sunkiau. Dažniausiai vadovaujamasi intuityviu informacijos sąvokos supratimu, manant, kad tai yra žinių sinonimas. Informacijos sąvoka dažniausiai vartojama tada, kai kalbama apie jos perdavimui vartojamus pranešimus ir stengiamas tuos pranešimus įvertinti, todėl iš pradžių naudinga trumpai aptarti pranešimų sudarymo principus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-22
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis83.78 KB
AutoriusAurelijusdev
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasValančienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo informaciniu sistemu tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Valančienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą