Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Veiklos kūrimas ir vykdymas

Veiklos kūrimas ir vykdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Pradiniai duomenys. Įvadas. Veiklos organizavimo vadybinė charakteristika. Galimi gamybinės veiklos organizavimo variantai. Technologinė specializavimo forma. Daiktinė specializavimo forma. Veiklos organizavimo elementų poreikis. Gamybiniai – technologiniai įrengimai. Technologinė specializavimo forma. Daiktinė specializavimo forma (pertraukiamo veikimo srovinė linija 2-as variantas). Pastatai. Pagrindinės veiklos. Pagalbinės, aptarnavimo veiklos ir kokybės kontrolės patalpos. Administracinės ir buitinės patalpos. Personalas. Pagrindiniai darbininkai. Pagalbiniai ir aptarnavimo darbininkai. Vadovai, specialistai, tarnautojai. Medžiagos. Įrankiai. Visų rūšių energija. Veiklos organizavimas. Pagrindinės gamybinės veiklos organizavimas (išdėstymas laike). Operacijų derinimo būdai. Darbo grafikų formavimas srovinėje linijoje, tarpoperacinių atsargų mažinimo galimybių išsiaiškinimas. Pagalbinės veiklos ir aptarnavimo organizavimas. Remonto ūkis. Įrankių ūkio organizavimas. Sandėlių ir vidaus transporto organizavimas. Gamybinės struktūros formavimas. Organizacinė valdymo struktūra. Išvados.

Ištrauka

Bet kuri veikla pagal savo pobūdį gali būti įvairiapusė, daugialypė. Ji gali jungi daugelio sričių veiklą arba būti labai siaura, specializuota tik vienai konkrečiai veiklai.
Norint sklandžiai organizuoti gamybinę veiklą, būtina numatyti keletą labi svarbių kuriant naują veiklą aspektų. Svarbiausi iš jų:
kokią naują veiklą (produktą, paslaugą) kursime, koks tai produktas (paslauga), kiek reikės įdėti laiko (koks kūrimo darbo imlumas), jei jį patys kursime savo jėgomis (paruošime jo projektinę dokumentaciją ir pagal ją pradėsime naujo produkto ar paslaugų vykdymo technologiją), kiek reikės projektuotojų ir kokių;
kokie konkretūs siekiai, tikslai (ko siekiama, kokiais mąstais, apimtimi);
galimi veiklos variantai;
veiklos organizavimui reikalingus pagrindinius elementus, ko ir kiek mums reikia: mašinų, įrengimų, pastatų, žmonių, medžiagų, įvairių energijos rūšių ir kt.;
kaip organizuosime pačią veiklą, kur, kada ir kiek (vietos, laiko ir apimčių atžvilgiu)
veiklos gamybinės ir valdymo struktūros.


Tobulėjant gamybos organizavimui, atsirandančios naujos tendencijos reikalauja reorganizuoti gamybos procesą. Tai įgyvendinama kuriant globalines konkurencines strategijas. Įmonių veiklos organizavimas visų pirma turi būti orientuotas į:
• Kokybės gerinimą
• Apdirbimo trukmės mažinimą
• Lankstumo didinimą
• Kaštų mažinimą
Kuriant lanksčią organizavimo strategiją, kurios laiku pateikia kokybiškus produktus ir tiesiogiai aptarnauja realizavimo rinką, reikalinga tinkamai specializuota gamybos įmonė, nuo kurios specializavimo priklauso gamybos specializavimas.
Priklausomai nuo požymių, pagal kuriuos visi gamybos procesai skirstomi atskiriems struktūriniams vienetams, išskiriamos įvairios specializavimo formos. Savo darbe aš nagrinėsiu technologinę bei daiktinę specializavimo formas.


Technologinei specializavimo formai būdinga tai, kad atskiri struktūriniai vienetai specializuojamai apdirbti labai įvairius objektus, kuriuos sieja tam tikros operacijos. Pagal šią specializavimo formą mašinų gamybos įmonėse paprastai organizuojami tokie cechai kaip liejyklos, terminiai, galvaniniai bei mechaniniai ir surinkimo cechai. Savo ruožtu mechaninio cecho barai specializuoti pagal technologijos specializavimo formą, turi tekinimo, frezavimo, gręžimo, šlifavimo ir kt. barus.
Anksčiau buvo manoma, kad technologinė specializavimo forma tinka tik tada kai daiktinės specializavimo formos nebuvo galima pritaikyti, nes technologinė forma ne tokia racionali kaip daiktinė. Technologinė specializavimo forma buvo taikoma tik vienetinėje gamyboje bei gamyboje mažomis serijomis. Tačiau pastaruoju metu plačiai naudojant kompiuterinę techniką, technologinė specializavimo forma tampa bene svarbiausia. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-21
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis122.61 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAleknavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos kurimas ir vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 48 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Aleknavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą