Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo steigimo problemos

Verslo steigimo problemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas – teoriniu ir praktiniu aspektu išanalizuoti verslo steigimo problemas ir jų sprendimą. Pagrindinės sąvokos "verslas" analizė. Verslo steigimas praktiniu aspektu. Įmonės įsigijimo galimybės. Teisinė įmonės registracija. Verslo organizavimo formos. Verslo įmonės steigimo problemos. Lėšų stoka ir paskolų išdavimo tvarka. Teisinių ir vadybos žinių stoka, steigiant įmones. Įmonės registravimo problemos. Nepalankus ekonominis klimatas verslui pradėti. Nesėkmės rizika. Problemų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Verslas – savarankiška veikla, paremta asmenine rizika, kurios tikslas – gauti pelną, panaudojant savo sugebėjimus, žinias, laiką, kitų žmonių pinigus ir kitų žmonių darbą. Kurti verslą sudėtinga. Reikia kruopščiai pasirengti: atidžiai parinkti įmonės vietą, apsvarstyti įsigijimo galimybes, susipažinti su verslo organizavimo formomis ir galiausiai sutvarkyti teisinę įmonės registraciją.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg ir viskas paprasta, tačiau steigdami įmones verslininkai susiduria su įvairiomis problemomis. Pagrindinės yra lėšų stokos ir paskolų išdavimo tvarkos problemos; teisinių ir vadybos žinių trūkumas; įvairios registravimo problemos (organizacinės įmonės rūšies parinkimas, įmonių vardai bei patalpų paieška). Nepalanki ekonominė situacija taip pat apsunkina verslo steigimą.
Verslas visada yra susijęs su nesėkmės rizika, kuri dar skirstoma į investicinę, gamybinę, komercinę ir finansinę. Todėl verslininkai dažnai bijo pradėti kurti savo verslą.

Tyrimo tikslas – teoriniu ir praktiniu aspektu išanalizuoti verslo steigimo problemas ir jų sprendimą.
Tyrimo objektas – verslo steigimo problemos ir jų sprendimo būdai.
Tyrimo uždaviniai :
• išanalizuoti verslo steigimo problemas ir jų sprendimo būdus teoriniu aspektu;
• susisteminti ir apibendrinti teorinius ir praktinius duomenis;
• pateikti praktinius pavyzdžius.
Tyrimo metodai – mokslinių ir publicistinių duomenų analizė, grafinis vaizdavimas.
Tyrimo problema: steigiant įmonę verslininkai susiduria su daugeliu problemų. Labiausiai jas įtakoja lėšų stoka ir paskolų išdavimo tvarka, teisinių ar vadybos žinių stoka (ypač jauniesiems verslininkams), įmonės administravimo (registravimo) procedūros, nepalankus ekonominis klimatas bei nesėkmės rizika. Viena iš pagrindinių kliūčių yra ta, kad Lietuvoje verslo steigimo problemos yra labai mažai analizuojamos ir sprendžiamos.


Verslas – tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems asmenims, dalyvaujantiems prekių mainų sistemoje. Verslas gali būti apibūdinamas ir kaip užsiėmimas, kurio dėka gaminant prekes arba teikiant paslaugas kitiems vartotojams yra uždirbami pinigai.
Romėnų verslo teisėje verslininkystė apibūdinama kaip užsiėmimas, veikla, ypač komercinė veikla. Sėkmingas verslas – tai pasekmė aukšto meistriškumo, o ne talento.
Verslas yra labai lengvai pažeidžiamas ekonominis reiškinys, jei yra nesubalansuoti individualaus verslo ir visuomenės interesai. Jei siekiama naudos tik sau, nesuteikiant jos kitiems, tampama pseudoverslininkais, neturinčiais ateities. Jei teikiama nauda kitiems, neturint jos patiems – bankrutuojama. Todėl kūrybiškai mąstantis verslininkas taiko efektyviausias gamybos technologijas, racionalius įrenginių eksplotavimo būdus,ryžtingai atsisako galminti moraliai senstančią produkciją, taiko efektyvius žaliavų naudojimo bei taupymo būdus, naujas darbo organizavimo formas, tobulina įmonės struktūrą bei valdymą, vengia biurokratinių valdymo metodų,kaustančių darbuotojų savarankiškumą bei iniciatyvą[16].
Versle labiau nei kiekvienoje veikloje būtinas griežtas išskaičiavimas ir instinktyvus sugebėjimas numatyti ateitį. Verslininko sėkmė priklauso nuo įžvalgumo, išminties bei drąsos, todėl jis turi prognozuoti, planuoti, priimti sprendimus. Žymus amerikiečių kilmės mokslininkas ir praktikas V. E. Demingas tvirtina, kad 97 proc. versle svarbių dalykų neįmanoma apskaičiuoti[14].
Žmogaus apsisprendimas ir pasiryžimas savarankiškai nuspręsti savo darbinės veiklos pobūdį, tolesnę materialinę savo padėtį yra nelengvas uždavinys, nes darbinės veiklos keitimas, privataus verslo plėtojimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis iš kiekvieno pretendento daug laiko, energijos, žinių, gilios savianalizės ir didelės atsakomybės: finansinės, moralinės, socialinės[23]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-16
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis66.97 KB
Autoriusemrata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Čereckienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo steigimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Čereckienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą