Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kiekybiniai sprendimų metodai (6)

Kiekybiniai sprendimų metodai (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Koreliacinė analizė y su kiekvienu x1...xm. Regresinei analizei reikalingų x1, x2,... xm atrinkimas. Porinė regresinė analizė. Daugianarė koreliacinė regresinė analizė y su x1, x2 ir x3. Tyrimo rezultatų taikymas. Prognozavimas. Išvados. Darbas iliustruotas lentelėmis (15).

Ištrauka

Koreliacinė regresinė analizė naudojama tirti sudėtingiems ekonominiams ir fiziniams reiškiniams, kuriuose tam tikri veiksniai įvairialypiškai veikia vieni kitus. Kadangi šiuo būdu nagrinėjami itin sudėtingi reiškiniai, todėl koreliacinė regresinė analizė susideda iš kelių analitinių dalių, nagrinėjančių skirtingus veiksnių tarpusavio priklausomybės aspektus ir sąryšius.
Šio kursinio projekto tikslai yra tokie:
1. Nustatyti, ar egzistuoja ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, kurie išreikšti kiekybiniais rodikliais.
2. Nustatyti tų ryšių stiprumą, jų formas bei analitines išraiškas.
3. Nustatyti ryšio stiprumą tarp gamybos apimties ir anksčiau nustatytų reikšmingiausių veiksnių, paimtų bendrai.
4. Atlikti gamybos apimties prognozes slenkančio vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodais.
Norėdamas šiuos tikslus pasiekti, tirsiu statistinius ryšius tarp kelių veiksnių - duoto priklausomojo ir kelių nepriklausomų :
1. – pramonės produkcija palyginamosiomis 2000 m. kainomis, tūkst. litų. - medienos bei medienos ir kamštienos gaminių, išskyrus baldus, gamyba; gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba.
2. - bendrasis vidaus produktas to meto kainomis, litais, tenkantis vienam gyventojui.
3. - tiesioginės užsienio investicijos į sektorių, tūkst. litų.
4. - medienos bei medienos ir kamštienos gaminių bei dirbinių (išskyrus baldus) gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų eksportas (vertė tūkst. litų).
5. - vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis medienos ir medinių dirbinių gamybos privačiame sektoriuje be individualių įmonių.
6. - vidutinis dirbtų valandų skaičius vienam darbuotojui per mėnesį medienos ir medinių dirbinių gamybos privačiame sektoriuje be individualių įmonių.
Į medienos bei medienos ir kamštienos gaminių, išskyrus baldus, gamybą bei gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamybą įeina medienos produktų, tokių kaip pjautinės medienos, klijuotos sluoksninės medienos, viensluoksnės klijuotos medienos (viensluoksnės faneros), medinės taros, medinės grindų dangos, medinių atramų ir surenkamų medinių statinių, gamyba. Į šį klasifikatorių taip pat įeina gamybos procesas - pjovimas, obliavimas, drožimas, sluoksniavimas ir medienos gaminių surinkimas, pradedant rąstais, kurie yra pjaustomi į gabalus ar išpjaunama pjautinė miško medžiaga, kuri gali būti toliau pjaustoma arba tekinimo staklėmis ir kitokiais formavimo įrankiais suteikiama tam tikra forma. Pjautinė ar kitokios formos mediena vėliau taip pat gali būti obliuojama ar poliruojama ir iš jos gaminami gatavi produktai, pavyzdžiui, medinė tara. Statistiniai vienetai, išskyrus lentpjūves ir medienos apdorojimo vienetus, yra sugrupuoti pagal būdingas gaminamos produkcijos savybes. Į šią klasifikaciją neįeina nei baldų gamyba, nei ne savos gamybos medinių konstrukcijų surinkimas ir panaši veikla. Į šį klasifikatorių taip pat įeina: natūraliosios kamštienos apdirbimas, dirbinių gamyba iš natūraliosios ar aglomeruotos kamštienos, pynių ir panašių dirbinių iš pynimo medžiagų gamyba (paklotų, demblių, širmų ir kt.) gamyba, pintinių ir pintų dirbinių gamyba.
Medienos produkciją Lietuvoje gamina keli tūkstančiai įvairaus dydžio įmonių. Tačiau tik medienos produkciją gaminančių specializuotų įmonių yra apie 900, iš jų didesnių (turinčių 100 ir daugiau dirbančiųjų) yra apie 60. Iš viso medienos produkciją gaminančioje pramonėje (be miškų ūkio) užimta apie 52 tūkst. dirbančiųjų.
Pasaulio ekonomika šiuo metu yra akivaizdžiai sulėtėjusi. Krizė paveikė pačių įvairiausių sričių įmonių akcijas daugelyje valstybių. Bendra makroekonomikos padėtis paveikė ir medienos rinką. Lietuvoje prie bendrų veiksnių prisidėjo dar ir infliacija, dėl jos nedaugelis vykdomų projektų yra pelningi, todėl mažėja vartojimas ir investicijos
Reikšmingą įtaką medienos paklausos sumažėjimui turėjo staigią krizę patyrusi nekilnojamojo turto, tiksliau, statybų rinka. Ji yra viena iš didžiausių medienos produktų vartotojų. Per praėjusius metus sustoję statybų projektai JAV, kuri iki šiol buvo didžiausia medienos ir jos gaminių vartotoja, Didžiojoje Britanijoje, kitose Europos šalyse, taip pat artimesnėse kaimynėse – Estijoje ir Latvijoje – lėmė kritusią medienos paklausą visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvoje. Priklausomai nuo gamintojo, iš mūsų šalies eksportuojama 70–90% medienos produkcijos. Didieji šalies lentpjūvių užsakovai yra ne vietos įmonės, o Didžioji Britanija, todėl pokyčiai jos rinkoje tiesiogiai juntami ir pas mus. Statybų, baldų pramonė, įvertindama sumažėjusią paklausą, į padėtį reaguoja nepirkdama žaliavos. Tai daro tiesioginę įtaką apvaliosios medienos paklausai.
Makroekonominiai veiksniai lėmė, kad per pastaruosius pusę metų pakito medienos paklausos ir pasiūlos santykis – pjautinės medienos gamintojai susiduria su realizacijos problemomis, nes ši rinka yra sustojusi. Todėl artimiausiu metu pokyčių tikėtis nereikėtų – pjautinės medienos rinka turėtų atsistatyti tik kitais metais, kai bus realizuota dabar sukaupta produkcija. Tuomet dėl atsigaunančio vartojimo paaugs ir jos kaina.
Svarbūs pokyčiai medienos rinkos laukia per ateinančius dešimt metų. Paklausos ir pasiūlos santykiui įtaką darys Rusijos muitų politika, Europos Sąjungos planai energetikos srityje. Europa, susirūpinusi ne tik žaliųjų idėjomis, bet ir nepriklausomais energetikos šaltiniais, yra priėmusi gaires dėl energijos iš atsinaujinančių šaltinių. 2020 metais jie turės padėti pagaminti penktadalį reikiamos energijos. Medienos perdirbėjai Europoje susidurs ir su reikšmingai didėsiančiomis sąnaudomis – dėl taršos ribojimo, pabrangusios elektros energijos ir medienos žaliavos.
Svarbiausia medienos gaminių eksporto prekė yra pjautinė mediena. Jos vertė sudaro beveik visą šios šakos eksportą. Po maždaug 10% sudaro surenkami mediniai statiniai, medinė tara, statybiniai stalių ir dailidžių gaminiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis392.26 KB
Autoriusouch
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Pabedinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kiekybiniai sprendimu metodai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Pabedinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą