Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Darbo apmokėjimo organizavimas: gydymo įstaiga

Darbo apmokėjimo organizavimas: gydymo įstaiga

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti gydymo įstaigos darbo apmokėjimo organizavimo principus. Darbo apmokėjimo organizavimo teoriniai principai. Darbo užmokesčio samprata ir reikšmė. Darbo užmokesčio principai ir jų kaita šiuolaikiniame etape. Užmokesčio už žmogų plitimas. Darbuotojų vertinimo reikšmė formuojant darbo užmokesčio sistemą. Profsąjungų įtaka darbo užmokesčiui. Darbo užmokesčio struktūra. UAB "X" specialistų darbo apmokėjimo organizavimo tyrimas. UAB "X" personalo analizė. UAB "X" specialistų darbo užmokesčio analizė. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Lietuvai pereinant iš planinės komandinės į rinkos ekonomiką, įvairūs ekonominiai veiksniai ir resursai įgauna kitokią reikšmę. Žymiai didėja žmogaus veiksnio svarba, telkiamas dėmesys ties gamybos humanizavimu, darbingumo didinimu. Labai akcentuojamas personalo vaidmuo naudojant kolektyvinio-grupinio darbo metodus, didinant motyvavimą, gerinant darbo kultūrą, nes tik tai leidžia plačiau naudotis technologijos, informacijos apdorojimo teikiamais privalumais. Viso to pasėkoje, darbo apmokėjimo organizavimas įgauna ypatingą svarbą, juolab, kad privačiame sektoriuje yra visos galimybės diegti įvairias darbo apmokėjimo formas. Anksčiau egzistavusi centralizuota darbo apmokėjimo sistema dabar išlikusi tik biudžetinėse įstaigose. Darbo apmokėjimo vaidmuo svarbus ne tik motyvuojant darbuotojus dirbti efektyviai ir kokybiškai, bet ir palaikant teigiamą atmosferą darbo grupėse, skatinant sutelktam komandiniam darbui ir savitarpio pagalbai.
Darbo tikslas: išanalizuoti UAB "X" darbo apmokėjimo organizavimo principus.
Darbo uždaviniai:
1. Ištirti teorinius darbo apmokėjimo organizavimo principus.
2. Išanalizuoti UAB "X" naudojamą darbo užmokesčio sistemą, įvertinant jos naudą darbuotojams bei įmonei.
Darbo priemonės: mokslinės literatūros apžvalga, darbo užmokesčio dinamikos absoliutinių ir santykinių pokyčių analizė.

Darbo užmokestis visada buvo aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. XXI amžiuje keičiasi ekonominiai ir organizaciniai verslo ir atitinkamai darbo užmokesčio pagrindai. Darbo užmokestis orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo užmokestis, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes tam tikroje aplinkoje bei jo socialinį prestižą. Tai yra pagrindinis veiksnys, skatinantis kiekvienos įmonės personalą našiai ir pelningai dirbti. Kiekvienoje organizacijoje yra ypatingai svarbu, ar darbuotojai nori gerai ir sąžiningai dirbti. Todėl būtina kreipti dėmesį į tai, ar žmogus patenkintas savo darbu ir atlyginimu už jį.
Literatūroje atlyginimas apibrėžiamas kaip pagrindinis darbuotojo ir darbdavio santykių parametras. I. Bakanauskienė ir kt. (2003) atlyginimą apibrėžia kaip visumą, kurią sudaro pagrindinis atlyginimas bei darbuotojų naudos su nepiniginio atlyginimo pripažinimu ir motyvacija.
Stengiantis suprasti svarbią darbo užmokesčio reikšmę darbo santykių valdyme, reikia apibrėžti du atlyginimo tipus, kuriuos įmonė gali naudoti (Kessler, 2003; Pfeffer, 1998):
Išorinis. Šis atlyginimas patenkina darbuotojo svarbiausius pragyvenimo (egzistencijos), saugumo, pripažinimo poreikius, kurie kyla iš veiksnių, susijusių su darbu. Tai sudaro materialus atlyginimas, darbo sąlygos, vadovų elgesys.
Vidinis. Susijęs su darbuotojo psichologiniu komfortu, pasitenkinimu darbu, pasiektais darbo rezultatais pasididžiavimu ir tobulėjimu. Šis atlyginimas kyla iš pasitenkinimo darbu bei su tuo susijusiomis ypatybėmis, tokiomis kaip darbų įvairovė ir autonomijos laipsnis, darbų svarbumo (reikšmingumo) laipsnis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis54.81 KB
AutoriusŽivilė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. E. Paulavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo apmokejimo organizavimas gydymo istaiga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. E. Paulavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą