Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kontrolės proceso svarba įmonės veikloje

Kontrolės proceso svarba įmonės veikloje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Kontrolės procesas ir jos svarba įmonės veikloje. Įvadas. Tikslas – išanalizuoti kontrolės procesą ir jos svarbą įmonės veikloje. Kontrolės esmė ir turinys. Kontrolės samprata. Kontrolė ir reguliavimas. Kontrolės organizavimas. Pažangios kontrolės technikos. Kokybė ir jos užtikrinimas. Gamybos kontrolės organizavimas. Griežta darbuotojų kontrolė: privalumai ir trūkumai. Kontrolės sistemų projektavimas. Finansų kontrolė. Biudžeto kontrolės metodai. Nebiudžetiniai kontrolės būdai. Kontrolė tarptautinėje firmoje. Kontrolės būtinumas. Pagrindinės valdymo kontrolės procedūros tarptautinėje firmoje. Firmos veiklos kontrolės sistemos parengimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. "Šiuolaikiniame versle mus baugina ne sukčiai, o sąžiningi žmonės, nesuprantantys, ką darą." (Owen D.Young). Ši Owen D.Young frazė tik patvirtina, jog kontrolė kiekvienoje firmoje yra reikalinga.
Kontrolė – procesas, kuriuo siekiama užtikrinti, kad reali veikla atitiktų planuojamą, faktinė situacija – norimą.
Kontrolė numato sistemingą faktinės veiklos stebėjimą, siekiant nustatyti nukrypimus nuo veikiančių reikalavimų, taisyklių bei normų, analizuoti nukrypimų priežastis ir rengti pasiūlymus nukrypimams pašalinti.
Kontrolės paskirtis – užtikrinti, kad tikslai būtų pasiekti, formuojant planus konkrečiam laiko tarpui. Įvertinant tai, jog organizacija, junginys funkcionuoja neapibrėžtumo sąlygomis, galimi nukrypimai nuo numatyto plano. Svarbu, kad valdymo subjektas laiku sužinotų apie esamus nukrypimus. Jei nesugebama išsiaiškinti nukrypimų ir jų ištaisyti, tai organizacija tikslo gali ir nepasiekti.
Kontrolė yra baigiamoji valdymo ciklo fazė ir kartu kito ciklo pradžia. Be kontrolės valdymas nebus sėkmingas. Kontrolė yra pagalba, o ne nuobauda. Tai pagrindinė taisyklė, užtikrinanti gerą organizacijos veiklą. Kontrolė taikytina visuose valdymo procese etapuose.
Viena iš priežasčių, kodėl reikalinga kontrolė, yra ta, kad geriausi planai gali būti iškraipomi. Kontrolė taip pat padeda vadovams stebėti aplinkos pokyčius bei jų įtaką organizacijos pažangai. Labiausiai "spaudžiantys" aplinkos pokyčiai yra konkurencijos prigimties pasikeitimas, noras pagreitinti užsakymo ciklą, padidinti vertę prekių ir paslaugų ir taip sukurti vartotojų paklausą, organizacinės kultūros pasikeitimai, didėjantis komandinio darbo organizacijose poreikis.

Tikslas – išanalizuoti kontrolės procesą ir jos svarbą įmonės veikloje.

Uždaviniai:
nusakyti kontrolės esmę ir turinį;
išanalizuoti kontrolės organizavimą;
įvertinti kontrolės sistemų projektavimą;
apibūdinti kontrolę tarptautinėje firmoje.

Darbo metodai: mokslinės teorinės literatūros bei periodinių leidinių apžvalga ir analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-24
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis246.31 KB
AutoriusAs
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Kupstienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kontroles proceso svarba imones veikloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Kupstienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą