Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Vadovavimo esmė ir priemonės (2)

Vadovavimo esmė ir priemonės (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimas. Kas tai? Organizacijos ir firmos samprata. Vadovas ir jo funkcijos. Vadovų tipai. Vadovavimo būdai. Vadovavimo samprata. Vadovavimo stiliai. Tradiciniai vadovavimo stiliai. Charizmatinis valdymo stilius. Patriarchalinis vadovavimo stilius. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Naujieji vadovavimo stiliai. Kooperatinis vadovavimo stilius. Liberalus vadovavimo stilius. Stilių naudojimas. Vadovavimo priemonės. Bendradarbių motyvavimas. Informatyvumo didinimas. Delegavimas ir kontrolė. Pasitarimai ir pokalbiai. Pripažinimai ir kritikai. Nurodymai. Grupinio darbo organizavimas. Valdymo sprendimai. Konfliktai ir jų valdymas. Bendrovių "X" "Y" "Z" vadovavimo palyginimai. Bendrovės "X" vadovavimas. Bendrovės "Y" vadovavimas. Įmonės "Z" vadovavimas. Lietuvos vadovų vadovavimo tipų apklausa. Išvados.

Ištrauka

Vadovavimas gali būti taikomas tiek versle tiek buitiniuose atvejuose, tačiau šiame kursiniame aptariu ir nagrinėju vadovavimą versle.
Pasak Gareth Morgan, būti kūrybingam nėra sunku, didžiausias iššūkis slypi sugebėjime pritaikyti kūrybiškumą praktikoje. Vadovas įmonėje nėra tas, kuris skelbia naują įmonės strategiją ir žada 100% padidinti įmonės pelną. Tikrasis vadovas yra tas, kuris sugeba atpažinti esamus situacijos paradoksus ir apribojimus bei rasti sprendimus, padedančius išspręsti sudėtingas situacijas. Tačiau nėra stebuklingos lazdelės ar eliksyro, kurie padėtų tai pasiekti. Tikrasis iššūkis vadovui slypi sugebėjime surasti būdą kaip mažais veiksmais sukelti esminius pokyčius įmonėje.
Caproni (2005) pastebi, kad efektyvus vadovavimas komandai priklauso nuo įgimtos vadovo nuojautos ir improvizacijos tiek pat, kiek nuo jo žinių ir gebėjimo planuoti. Norėdamas būti efektyvus lyderis, jis turi žinoti apie vykstantį darbą organizacijoje ir jo metu vykstančius procesus, turi žinoti, kada "įsikišti", o kada būti tarsi šalia darbuotojų, kada apdovanoti komandos narius asmeniškai, o kada visus bendrai, kada darbuotojus susieti su išorėje esančiais resursais ir kitomis grupėmis, o kada apsaugoti nuo išorinės įtakos.
Šio darbo tikslas susipažinti ir supažindinti su vadovavimo esme ir jos priemonėmis. Kas tai yra? Tačiau, vien vadovavimo apibrėžimo nepakanka suprasti tikrosios reikšmės. Aiškindamasi ir nagrinėdama šią temą palyginti įvairių autorių mintis bei teiginius.
Darbo uždaviniai:
supažindinti ir susipažinti su pagrindinėmis vadovavimo sąvokomis bei suvokti vadovavimo sampratą;
apibendrinti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti vadovas;
apibūdinti vadovavimo stilius;
pateikti bei plačiau apibūdinti vadovavimo priemones;
palyginti trijų bendrovių vadovų vadovavimo stilius;
apžvelgti, kokie vadovavimo tipai vyrauja Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-22
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.9 KB
AutoriusD
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. I. Bučiūnienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimo esme ir priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. I. Bučiūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą