Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Paslaugos visuomenei, ugdant jos ekologinę kultūrą

Paslaugos visuomenei, ugdant jos ekologinę kultūrą

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įžanga. I dalis. Teoriniai aspektai. Ekologinė kultūra ir paslaugos. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir jos teikiamos paslaugos. Aplinkos ministerijos misija. Informacinės paslaugos. Komunalinis ūkis. Atliekų tvarkymas. Atliekų tvarkymo principai. Regioniniai atliekų tvarkymo centrai. Rekomendacijos. Teisės aktai, reglamentuojantys Aplinkos ministerijos paslaugų teikimą ir piliečių ekologinės kultūros ugdymą. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija bei jos vaidmuo, ugdant ekologinę visuomenės kultūrą. Nevyriausybinės organizacijos ir jų veikla. II dalis. Atliekų tvarkymas ir su jų tvarkymu susijusios problemos Lietuvoje. Atliekos ir jų tvarkymo principai. Atliekas tvarkančios įstaigos. Gamybos ir komunalinių atliekų tvarkymas. Gamybinių ir komunalinių atliekų perdirbimas. Pavojingų atliekų tvarkymas. Atliekų perdirbimas ir rūšiavimas. Gyventojų nuomonė apie svarbiausias atliekų problemos priežastis. Išvados. Summary. Public services raising its ecological culture. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Technikos ir urbanizacijos amžiuje vis labiau didėjant žmonių atotrūkiui nuo natūralios aplinkos, keičiasi vartotojiškas santykis su ja. Beatodairiškas gamtos niokojimas, didėjantis jos užterštumas kelia grėsmę ne tik žmonijos, bet ir visos planetos gyvųjų organizmų būčiai. Daugelyje pasaulio vietų gamta jau patyrė nepataisomą žalą. Dirvožemis, vanduo, oras vis labiau teršiami, nyksta miškai, ežerai, pelkės, kartu ir gyvūnija - žvėrys, paukščiai, žuvys, vabzdžiai. Todėl aplinkos kokybė, racionalus gamtos išteklių naudojimas ir apsauga tampa vienu svarbiausių valstybės politikos uždavinių.
Jokie aplinkos apsaugos įstatymai negali išspręsti ekologinių problemų, kol visuomenės ekologinė kultūra yra menka. Žema gyventojų ekologinė kultūra apsunkina miškų ir vandenų išsaugojimą, aplinkos kokybės gerinimą. Ekologinė kultūra šiandien yra būtina kiekvienam žmogui. Svarbiausias ekologinės kultūros ugdymo tikslas yra padėti žmonėms suvokti jų santykį su gamta, numatytų savo veiksmų padarinius gamtai bei jų grįžtamąjį poveikį, yra siekiama, kad nevartotojiškas požiūris į gamtą, pagarba gyvybei ir atsakomybė už ją taptų jų vertybine nuostata.
Visuomenės ekologinę kultūrą įvairiais būdais stengiasi ugdyt vyriausybinės, tarptautinės bei nevyriausybinės organizacijos. Jos teikia įvairias paslaugas, informuoja visuomenę apie ekologinę šalies ar pasaulio būklę, organizuoja įvairius renginius, seminarus ar mokymus, rengia projektus. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, pasiekti aukštesnės gyventojų ekologinės kultūros tapo daug lengviau. Nes tam įgyvendinti gaunama nemažai lėšų iš ES struktūrinių fondų. Taip pat parama Lietuvai teikiama iš kitų tarptautinių organizacijų, tokių kaip Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO), kuri įvairiais būdais ir priemonėmis primena ir ragina ugdyti aukštos ekologinės kultūros žmogų, Regioninis aplinkos centras Centrinei ir Rytų Europai (REC), įsteigtas Europos Komisijos, JAV ir Vengrijos iniciatyva, siekiant padėti spręsti regiono aplinkos problemas ir skatinti įvairių sektorių bendradarbiavimą bei daugelis kitų organizacijų. Taigi norint siekti ugdyti aukštą visuomenės ekologinę kultūrą taip pat labai svarbus tarptautinis bendradarbiavimas su kitomis šalimis.
1998 m. Vyriausybė patvirtino LR Visuomenės aplinkosauginio švietimo strategiją ir veiksmų programą. Svarbiausias šios strategijos tikslas šiandien skamba taip:ugdyti visuomenę, kuri siektų ir gebėtų užtikrinti darnų vystymąsi. Darnus vystymasis įteisintas kaip pagrindinė ilgalaikė visuomenės vystymosi ideologija. Darnaus vystymosi koncepcijos pagrindą sudaro 3 lygiaverčiai komponentai – aplinkosauga, ekonominis ir socialinis vystymasis. Nacionalinėje darnaus vystymosi strategijoje darnus vystymasis suprantamas kaip kompromisas tarp
aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių visuomenės tikslų, sudarantis galimybes pasiekti visuotinę gerovę dabartinei ir ateinančioms kartoms, neperžengiant leistinų poveikio aplinkai ribų. Tai reiškia, kad svarbu ne tik identifikuoti ekologines problemas ir jas spręsti. Svarbiau suvokti ekonomikos, socialinės plėtros ir aplinkos apsaugos tarpusavio priklausomybę, įvertinti veiklos pasekmes ir atrasti išmintingą kompromisą svarstant ir įgyvendinant įvairius sprendimus. Šis tikslas gali būti pasiektas tik vieningai veikiant ir bendradarbiaujant vyriausybinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, tarp jų tarptautinėms, vietos valdžiai, įvairių ūkio šakų įmonėms, visuomenės atstovams bei atskiriems visuomenės nariams.
Bet nepaisant visų šių veiksnių problema egzistuoja ir ji yra gan aktuali. Nes šiuo metu visuomenės ekologinės kultūros ugdymas vyksta lėtai ir nelabai efektyviai. Tai yra sąlygota tokių veiksnių: silpnai išvystyta pažintinio turizmo ir ekologinio švietimo infrastruktūra, visuomenė per mažai informuojama apie aktualiausias aplinkos ir darnaus vystymosi problemas, per mažai dalyvauja priimant jų sprendimo būdus, nepakankama švietimo paslaugų kokybė ir pan.

Darbo tikslas: šio darbo tikslas yra išanalizuoti kaip yra teikiamos paslaugos visuomenei, ugdančios jos ekologinę kultūrą, aptarti tų paslaugų teikimo principus, trūkumus bei jų teisinį reglamentavimą. Apžvelgti įstaigas, susijusias su tokių paslaugų teikimu, išanalizuoti, kaip vykdomas atliekų tvarkymas Lietuvoje. Apžvelgti esamas problemas, jų sprendimo būdus.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti teorinę medžiagą apie paslaugų teikimą;
2. Apibūdinti visuomenei teikiamas paslaugas, kurios ugdo jos ekologinę kultūrą;
3. Apžvelgti institucijas teikiančias paslaugas visuomenei, susijusias su ekologinės kultūros ugdymu;
4. Ištirti, kaip yra vykdomas atliekų tvarkymas mūsų šalyje, kokios problemos kyla teikiant atliekų tvarkymo paslaugas, pateikti galimus tų problemų sprendimo būdus;
5. Pateikti gyventojų apklausos duomenis apie atliekų tvarkymą, aptarti gyventojų požiūrį į atliekų keliamas problemas, gyventojų dalyvavimą tvarkant ir rūšiuojant atliekas.
Darbo metodai:
1. Mokslinės, periodinės ir teisinės literatūros apžvalga, siekiant apžvelgti paslaugų teikimą visuomenei, tų paslaugų ypatumus bei problemas.
2. Atliekų tvarkymo Lietuvoje statistinė analizė bei telefoninė gyventojų apklausa.
Darbo dalys:
Darbą sudaro įvadas, dėstymas, kuriame apžvelgiamas paslaugų visuomenei teikimas, paslaugų teikimo reglamentavimas bei paslaugas teikiančios institucijos, išvados, literatūros sąrašas, santrauka anglų kalba. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-06
DalykasVadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai45
Dydis232.12 KB
Autoriuskarolina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKaziliūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paslaugos visuomenei ugdant jos ekologine kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kaziliūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą